ŞEHİT AİLESİ 19 YIL SONRA AYNI ACIYI YAŞADI

Afyon’daki patlamanın meydana geldiği kışlanın adını taşıdığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç’ın ailesi 19 yıl sonra aynı acıyı bir kez daha yaşadı.
İşte Afyon Şehitleri

Saçılan Mühimmatlar Görüntülendi
Afyonkarahisar’da patlamanın meydana geldiği kışlanın adını taşıdığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç’ın ailesi ilk kez konuştu.

Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç’ın annesi Nuran ve babası Mehmet Saraç, oğullarının adını taşıyan tesislerde yaşanan olayı televizyondan duyduklarını ve büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Oğlu Mete’nin 1993 yılında Van’daki çatışmada şehit düştüğünü kaydeden baba Mehmet Saraç, oğlunun adını taşıyan kışlayı kendi evi gibi gördüklerini söyledi. Patlama haberi karşısında şok geçirdiğini ifade eden Mehmet Saraç, ”Patlama, evimizde oldu gibi. Olayı duyunca çok duygulandım, iki gündür perişan olduk. 25 evladımız şehit oldu, ailelerine bol sabırlar dilerim. Onlar şehit düştüklerinden, Peygamber efendimizin dizinin yanında olacaklar, bu tesellimiz oluyor. Şehitlerimizin ailelerinin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve milletimizin başı sağ olsun, Allah sabır versin” diye konuştu.

Anne Nuran Saraç ise olay gecesi sabaha kadar televizyon başında beklediklerini ve iyi bir haber gelmesi için dua ettiklerini dile getirerek, ”Şehit haberleriyle çok üzüldük, evlat acısını yaşayan bilir, çok zor bir şey, unutulmuyor. 19 yıl sonra tekrar aynı acıyı yaşadık” dedi.

Saraç çifti, şehit oğullarının adının kışlada yaşatılmasının kendilerini gururlandırdığını aktardı.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir