Şaşkın fidyeciler!

623756 detay - Şaşkın fidyeciler!İşadamı sanıp 100 bin lira fidye için kaçırıp 5 gün alıkoydukları kişi…

Adana’da adres sorma bahanesiyle otomobilini durduran 4 kişi tarafından işadamı sanılıp 100 bin lira fidye için kaçırıldıktan 5 gün sonra cep telefonu sinyalinden yeri tespit edilip kurtarılan Kazım Erdem (45) kurtuluş gözyaşlarına boğuldu. Şaşkın fidyecilerin kaçırdığı ?zar-zor’ geçinen Erdem, ölümü ensesinde hissettiği günleri ağlayarak anlatırken, “Beni öldürecekler diye korktum” dedi.

Elektrik malzemeleri satışı yapan Kazım Erdem, geçen hafta Cumartesi günü iş için Yumurtalık İlçesi’ne gitti. Dönüşte Çotlu Köyü yakınlarında 4 kişi el kaldırarak otomobili durdurdu.

NASIL KAÇIRILDI?
Adres soran şahızlardan biri silah zoruyla Erdem’i otomobilden indirdi. Çıkan tartışmada darp ettikleri Erdem’i cep telefonunu alıp bagaja kilitleyen şahıslar ikinci cep telefonunu farketmedi. Kaçırıldığını anlayan Erdem, otomobilin bagajından ikinci telefonuyla eşi İpek’i arayarak, “Beni Çotlu yakınlarında kaçırdılar, jandarmaya haber ver” dedi. Ardından da 156 jandarmayı arayıp kaçırıldığını bildirdi. Erdem’de ikinci telefon olduğunu anlayan şahıslar otomobili durdurup telefonu aldıktan sonra, kollarını ve ayaklarını bağlayıp, gözlerini ve ağzını da kapattıktan sonra bagaja kilitleyip
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine götürdüler.

100 BİN LİRA FİDYE İSTEDİLER
Issız bir yerdeki eve götürülen Erdem’in eşini arayan şahıslar, 100 bin lira fidye istedi. İpek Erdem, bu parayı verecek güçlerinin olmadığını söyleyince Erdem’i kaçıranlar, “O zaman eşiniz ölür” dedikten sonra telefonu kapattı. Bir süre sonra tekrar arayan fidyeciler, fidye miktarını 75 bin liraya düşürdü.

CEP TELEFONU SİNYALLERİNDEN YERLERİ BELİRLENDİ
Pazarlık görüşmeleri sürerken jandarma da cep telefonu sinyallerinden Erdem’in kaçırıldığı yeri tespit etti. 3 gün önce yapılan operasyonla, rehin tutulan Erdem kurtarılırken, tarım işçisi olan fidyeciler Nesih E. (40), Gökhan Ç. (25) ve Mahmut S. (35) gözaltına alındı. Bir kişi de aranıyor.

‘SANKİ YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM’
Sağlık kontrolünden sonra Adana’ya gelen Erdem, ailesi ve yakınları tarafından sevinç gözyaşlarıyla karşılandı. Eşi İpek ve oğulları Yahya (13) ve Can (9) babalarının boynuna sarılıp ağladı. Kurtulmanın sevinciyle ağyayan Erdem, “Sanki yeniden doğmuş gibiyim. Beni öldürecekler sandım” dedi. Esnaflık yaparak güçlükle ailesinin geçimini sağladığını belirten Erdem, ölümü ensesinde hissettiği kaçırılma anını ağlayarak şöyle anlattı: “Otomobilimle Adana’ya dönüyordum. Yolun kenarındaki 4 kişi el kaldırdı. Adres soracaklar ya da başlarına bir şey gelmiş olabileceği düşüncesiyle durdum. Silah çekip beni araçtan indirdiler, telefonumu alıp bagaja attılar. O anda kaçırıldığımı anladım. İkinci telefonumu görmediler. Diğer telefonla eşimi ve jandarmayı arayıp kaçırıldığımı bildirdim. Sonra ikinci telefonla bagajda konuştuğumu fark ettiler. Aldılar, beni de bağladılar. 5 saat bagajda beni bir yere götürdüler. Öldürecekler sandım, eşim, çocuklarım aklıma geldi. Beni iş adamı, zengin biri sanmışlar, fidye istemek için kaçırmışlar. Oysa ben güçlükle geçinen bir insanım. Benim telefonumdan eşimden 100 bin lira istediler daha sonra 75 bin liraya kadar indiler. Yerleri tespit edilmesin diye devamlı yer değiştiriyorlardı. Ama, jandarma yerlerini bulup beni kurtardı. Askerleri karşımda görünce duygulanıp komutana sarılıp hüngür hüngür ağladım. Eve geldiğimde eşimi, çocuklarımı ve yakınlarımı görünce sanki dünyaya yeniden gelmiş gibi mutlu oldum. Allah kimsenin başına böyle kötü olay vermesin. İnsan o an ölümü yaşıyor gibi oluyor. O kişiler beni öldürüp bir yere atsaydı ailem ne yapardı? Kurtulduğum için şükürler olsun.”

‘BİZ İŞ ADAMI SANIYORDUK’
Erdem’i işadamı diye kaçırıp 100 bin lira isteyen fidyeciler jandarmada verdikleri ifadelerinde, “Biz kaçırdığımız kişiyi zengin sanıyorduk. Esnaf olduğunu bilseydik kaçırmazdık. Kendi kendimizi yaktık” dedikleri öğrenildi.

Etiketler:

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI