Sarı kart isterken, gol yedirtti

Olcan’ın sarı kart görmesi için atışı alelacele kullanan Manuel Fernandes, Trabzon’un golünü hazırladı! Portekizli, ikinci yarıda müthiş bir vuruşla hatasını affettirdi.

Trabzonspor’un Sapara’yla ilk yarının son dakikasında kazandığı golde Kartal’ın yıldızı Manuel Fernandes’in yaptığı amatörce hata büyük rol oynadı. Golle sonuçlanan pozisyon şöyle gelişti; Orta saha civarında taca çıkan topu oyun alanına taşıyan Fernandes, Olcay’ın müdahalesine çok kızdı. Trabzonlu oyuncunun topun önünde durmasını fırsat bilen Portekizli, meşin yuvarlağa hışımla vurarak rakibinin sarı kart görmesini amaçladı. Ancak Fernandes, yarım metreden Olcan’ı ıskalayınca topu Bordo-Mavili ekibin savunmacıları kazandı. Ardından gelişen kontrada altı pas üzerinde Sapara çok estetik bir vuruş yaparak, Trabzonspor’u öne geçirdi. Pozisyon sonrası Fernandes başta olmak üzere birçok Beşiktaşlı, hakem Cüneyt Çakır’a itirazda bulundu. Bu esnada Hilbert sarı kartla cezalandırıldı.

Dengeyi yine o sağladı

Fernandes’in bu büyük hatasının faturası ağır oldu ancak Kartal’ın süperstarı durumu telafi etmekte gecikmedi. 55’te her zaman olduğu gibi duran topta atışı kullanan yıldız futbolcu, günün başarılı isimlerinden Onur’u avlamayı başardı. Portekizli, jeneriklik golüyle takımı aleyhine dengesini bozduğu maçta tekrar eşitliği sağlamış oldu.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir