SARAİ’NİN ÖLÜM NEDENİ BELLİ OLDU

Cesedi Cankurtaran’da surdibinde bulunan ABD’li Sarai Sierra’nın ölüm nedenini İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın açıkladı.

21 Ocak’ta kaybolan ABD’li Sarai Sierra’nın cesedi Cankurtaran’da surdibinde bulundu. Kafası taşla ezilerek öldürülen genç kadının ziynet eşyaları üzerinde telefonu ve çantası ise kayıp.

ABD’li iki çocuk annesi Sarai Sierra, fotoğraf çekmek için geldiği İstanbul’da 21 Ocak’ta esrarengiz bir şekilde kaybolmuştu. Günlerdir araştırma yapan ve MOBESE kayıtlarını tek tek inceleyen polis, genç kadının kaybolduğu 21 Ocak’ta saat 13.15’te Sirkeci’den Sarayburnu’na yürürken görüldüğü kamera görüntüsünü tespit etti. Bu bölgede 200 polisin katıldığı arama tarama çalışması yapan ekipler, Sierra’nın cesedini Sarayburnu ile Cankurtaran arasındaki sur kalıntılarının içinde buldu.

Vatan’ın haberine göre, yapılan incelemede, kadının vücudunda kesici alet izine rastlanmadı. Üzerinde mavi pantolon, kazak ve mont olan Sierra’nın kafasının taşla ezilerek öldürüldüğü bildirildi. Küpesi, saati ve bilekliği üzerinde olan genç kadının çantası ve cep telefonu ise bulunamadı. Cesedin 2 metre ilerisinde ise bir battaniye bulundu. Polis, cesedin başka bir yerde öldürülüp bu battaniyeyle surdibine atıldığı ihtimalini de araştırıyor.

4.5 saat incelemenin ardından ceset Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Cesedin bulunduğu alanın çevresine bugün 10.00’a kadar Olay Yeri İnceleme ekipleri dışında kimsenin girişine izin verilmeyeceği bildirildi. 11 kişi gözaltına alındı.

GÖRGÜ TANIĞININ İDDİASI: ‘Ceset otomobille bırakıldı’

ABD’li Sarai Sierra’nın cesedinin bulunmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelen bir kadın ifade verdi. İsminin açıklanmasını istemeyen kadın, “Kardeşime yemeğe gitmiştim. Gece 23.00 ile 23.30 arası surların dibinde bir araba durmuş orta yaşın üstünde bir erkeğin arka koltuktan birşey sokup ya da çıkardığını gördüm. Bu sırada bir el gördüm” dedi. Neden Salı günü polise gelmediğinin sorulması üzerine ise, “Kızım engel oldu. Arabayı da ben kullandığım için ’Anne yanlış görmüşsündür’ dedi plakayı da alamadım” diye konuştu.

CESEDİNİN BULUNDUĞU YERDE İNCELEMELER YENİDEN BAŞLADI

Bir süredir kayıp olan ABD’li Sarai Sierra’nin cesedi dün akşam saatlerinde Cankurtaran’da bulunmuş, polisler gecenin ilerleyen saatlerine kadar olay yerinde inceleme yapmıştı. Gece ara verilen çalışmalara havanın aydınlanmasıyla birlikte yeniden başlandı. Cesedin bulunduğu yeri ve çevresini emniyet şeridiyle kapatan Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, incelemelerine devam ediyor

Sarai’nin ölüm nedeni belli oldu

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın açıkladı

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, ABD’li turist Saria Sierra’nın başına vurulmak suretiyle öldürüldüğünün kesinleştiğini, olayla ilgili incelemelerin sürdüğünü söyledi.

Başbakan Erdoğan’ın Prag’a uğurlamak üzere geldiği Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarının ABD’li kadın turist Saria Sierra’nın cesedinin bulunması ile ilgili sorularını yanıtlayan Hüseyin Çapkın, “Çalışmalar sürüyor. Adli tıp raporu henüz çıkmadı. Öldürüldüğü ve başına vurulmak suretiyle öldürüldüğü kesin. Öbür tarafına çalışıyoruz. Kesin bilgilere ulaşmak için biraz daha çalışmamız gerekiyor” dedi. Çapkın, Saria’nın turist olarak İstanbul’a gezdiğini, kuryelik yaptığı yönünde ise herhangi bir tespitlerinin olmadığını söyledi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI