RUSYA: SURİYE UÇAĞINDA SİLAH YOKTU

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, askeri malzeme taşıdğı gerekçesiyle Ankara’ya indirilen Suriye uçağıyla ilgili olarak açıklama yaptı.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye’nin Esad rejimine silah taşıdığı gerekçesiyle, F-16’lar eşliğinde Ankara Esenboğa Havalimanı’na zorla indirdiği Suriye Havayolları uçağıyla ilgili ilk kez açıklama yaptı.

“Suriye yolcu uçağında silah yoktu” diyen Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, “İndirilen uçağın içindeki radar ekipmanları da yasal” dedi.

“Gizli bir şeyimiz yok” diyen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Tabii ki, uçakta herhangi bir silah yoktu, olamazdı da. Uçakta yasal bir kargo vardı. Yasal bir Rus tedarikçi yasal bir müşteriye gönderiyordu” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan ise dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, uçakta bulunan malzemelerin sivil havacılık kurallarını aykırı olduğunu söylemişti. İncelemeye alınan malzemelerin Rusya’da askeri araç gereç üretimi yapan bir kuruluştan gönderildiğini belirten Erdoğan, alıcının ise Suriye Savunma Bakanlığı olduğunu kaydetmişti.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI