Real Madrid’e yakışırlar

İspanya Milli Takımı’nı 2010’da Dünya Şampiyonu yapan Vicente del Bosque, Nuri Şahin ve Hamit Altıntop’un, Real Madrid’te başarılı olacaklarını savundu.
Milliyet’e çok özel açıklamalar yapan Del Bosque, Borussia Dortmund’da bu sezon şampiyonluk yaşayan Nuri ile Alman devi Bayern Münih’ten transfer edilen Hamit’in kendilerini kanıtlamış oyuncular olduklarının altını çizdi.
Dünyaca ünlü teknik direktör, “Bence hem Nuri Şahin hem de Hamit Altıntop, yeni kulüpleri Real Madrid’te başarılı olacaktır. Türk futbolunu, Türk futbolcusunu yeterince tanımayanlar için akıllarda soru işaretleri olabilir, ama benim kafamda tek bir kuşku yok. Nuri ve Hamit ortaya koyacakları futbolla Real Madrid’li taraftarların gönlünü kazanacaktır” diye konuştu.
Nuri Şahin ve Hamit Altıntop’un, Türk Milli Takımı’nın en önemli kozları olduklarına dikkat çeken Bosque şöyle devam etti:
“Unutmayalım ki Real Madrid’in aldığı bu Türkler kendi milli takımlarında oynuyorlar ve Türk Milli Takımı gerek Avrupa’da gerekse dünyada isim yapmıştır. Real Madrid çok akıllı transferler yapmaya başladı. Bu Türkler hem Almanya’da yetişmiş hem Almanya’nın en önde gelen kulüplerinde başarılı olmuş hem de milli takımlarda oynuyorlar. Türk futbolu için bu iki transfer dönum noktası olabilir.”
Vicente del Bosque, Real Madrid’in, Nuri ve Hamit’e ihtiyaç duyduğunu da belirterek, “Türk oyuncuların kendilerini ispat etmelerine gerek yok. Çıkarlar, savaşırlar ve takımları için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Real Madrid’in bu futbolculara ihtiyacı vardı ki transfer etti. Real Madrid’in eski bir teknik direktörü olarak Nuri ve Hamit’i kutluyor, İspanya’da başarılı olacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

‘Savaşçı bir ruh’
Real Madrid Antrenörü Karanka, Hamit Altıntop’un transferine destek verdi. Bir basın toplantısı düzenleyen Karanka, “Hamit ile ilgili kuşkuları olanlar, önümüzdeki sezon Real Madrid maçlarına gelsin ve onu seyretsin. Görecekler ki, iyi bir futbolcu transfer ettik” dedi.
İspanyol basını ise Altıntop ile Nuri Şahin’in transferleriyle Mourinho’nun projesinin de hayata geçtiğini kaydederek, “Real Madrid’te Mourinho dönemi şimdi başladı” başlığını kullandı. Hamit Altıntop ile ilgili kuşkuların dağılması için zamana ihtiyaç bulunduğunu yazan Marca gazetesi, bu oyuncunun, Avrupa’nın ve Almanya’nın en büyük kulüplerinden Bayern Münih’ten alındığına dikkat çekti. İspanya’da yayın yapan Canal 4 Televizyonu ise Altıntop’un, Mourinho’nun istediği savaşçı ruha sahip olduğunu belirterek, Hamit’in her iki kanatta ve orta sahada başarılı bir şekilde görev yapabildiğinin altını çizdi.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI