Rasmussen, Ankara’da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile yapacağı görüşme başladı. Görüşme nedeniyle Bakanlar Kurulu toplantısına ara verildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile bir araya geldi.

Başbakanlık Yeni Bina’da gerçeklen görüşme saat 13.30’da başladı. Görüşme nedeniyle Bakanlar Kurulu Toplantısı’na da ara verildi.

Görüşmede, Dişişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de hazır bulunuyor.

Görüşmenin ana gündem maddesini Libya’ya yönelik askeri operasyon oluşturuyor. Libya’daki halk ayaklanmasının ardından Libya Lideri Kaddafi güçlerinin halka yönelik müdahalesinin ardından ABD’nin öncülüğündeki Koalisyon Güçleri Libya’ya askeri operasyon düzenlemiş, 12 gün süren operasyon 13. gününde NATO’ya devredilmişti. Halen NATO komutasında devam eden operasyonda Türkiye de denetim rolü üstleniyor. İzmir’deki NATO Hava Üs Komutanlığı operasyonun insani yardım merkezi olarak görev yaparken; Türkiye, insani yardımları kontrol etmek ve silah ambargosunu denetlemek görevlerini yerine getiriyor.

Rasmussen’in Başbakan Erdoğan ile görüşmesinde operasyonla ilgili bilgi vermesi ve bundan sonraki süreç için de destek istemesi bekleniyor. Ancak, Türkiye’nin operasyona yönelik, sivillerin zarar görmemesi ve operasyonun kısa sürmesi gibi çekinceleri var. Başbakan Erdoğan’ın da bu çekincelerini görüşmede NATO Genel Sekreteri’ne aktarması bekleniyor.

Rasmussen, Erdoğan ile görüşmesinin ardından Davutoğlu ile ayrıca görüşecek. Rasmussen’in 16.45’te ankara’dan ayrılması bekleniyor.

Etiketler: ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI