RACİ TETİK’TE PİŞMANLIK EMARESİ YOK”

MHP’li Kaya, Darbeleri Araştırma Komisyonu’nda dinlenen eski Mamak Cezaevi Müdürü emekli Albay Tetik’in ‘Üzüntünüz var mı’ sorusuna cevabını açıkladı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu üyeleri, eski Mamak Cezaevi Müdürü emekli Albay Raci Tetik’i kaldığı huzurevinde dinledi. MHP Milletvekili Atilla Kaya, “Aradan 30 sene geçmesine rağmen en ufak pişmanlık hatta üzüntü emaresi göstermeyen tavrı var. ‘Bir üzüntünüz var mı? sorusuna ‘hayır’ karşılığını verdi.” dedi.

12 Eylül darbesiyle ilgili konulara bakan alt komisyon üyeleri öğleden önce Dolmabahçe Sarayı’ndaki toplantının ardından emekli Albay Raci Tetik’i dinlemek üzere GATA’ya bağlı huzurevine geldi. Komisyon üyeleri içeri girdikten sonra gazeteciler dışarıda bekletildi. Basına kapalı gerçekleşen toplantı sırasında Raci Tetik’in komisyon üyelerine o dönemde yaşananlara dair bilgi verdiği öğrenildi.

Komisyon toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan MHP’li Atilla Kaya, “Bir dönem işkenceleri ile ünlü Mamak Cezaevi’nin komutanı ile görüştük. Aradan 30 sene geçmesine rağmen en ufak pişmanlık hatta üzüntü emaresi göstermeyen tavrı var. Bütün o işkenceleri, ‘bunlar benim disiplin anlayışım, yönetmenliklerin ve üstlerimizin talimatı’ şeklinde değerlendirdi. İşine gelmeyen noktalarda hatırlamıyor, esas itibarıyla en son aradan bu kadar zaman geçti. 31 bin insan geçmiş oradan bunlardan sadece 4 bin insan ceza almış, diğerleri beraat etmiş. Bir üzüntünüz var mı? sorusuna ‘hayır’ karşılığını verdi.” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Sırrı Süreyya Önder de, “Bana da işkence yaptı.” dediği Raci Tetik ile komisyon toplantısında yüzleşmiş oldu. Toplantının devam ettiği sırada Sırrı Süreyya Önder’in dışarıya çıkıp sigara içtiği gözlendi. Önder, toplantı sonrası Komisyon Başkanı Nimet Baş’ın aracıyla huzurevinden ayrıldı. Nimet Baş, çıkışta gazetecilere daha sonra açıklama yapılacağını söyledi.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI