Quaresma: Hiçbir yere gitmiyorum

Ricardo Quaresma, siyah-beyazlı takımdan kesinlikle ayrılmayacağını dile getirdi.
Beşiktaş ile arasındaki sorunları bir türlü aşamayan ve teknik direktör Samet Aybaba tarafından kadrodışı bırakılan Ricardo Quaresma gündeme ve geleceğine dair Fanatik gazetesine açıklamalarda bulundu.

FORMAMI GERİ İSTİYORUM
Quaresma, Beşiktaş ile 1 yıllık kontratının olduğunu ve siyah-beyazlı takımdan ayrılmayı kesinlikle düşünmediğini dile getiren Quaresma, Samet Aybaba’ya da “Formamı geri istiyorum” mesajı gönderdi.

TRİBÜNLERİ COŞTURMAK İSTİYORUM
Şu anki hislerim çok da karmakarışık değil aslında… Çok net duygularım var yani; Tek kelimeyle özetlemem gerekirse açım… Beşiktaş’a, Beşiktaş taraftarına futbola açım. Çok özledim futbolu, İnönü’yü, Çarşı’yı, formamı… Her şeyi çok özledim. Formamı geri istiyorum. Beşiktaş’a yeniden faydalı olmak istiyorum. Yeniden goller atmak, tribünleri coşturmak istiyorum.

TARAFTARA AŞIĞIM
İçinde bulunduğum durum nedeniyle böyle konuştuğumu zannetmeyin. Çünkü asla böyle biri olmadım. Fakat şunu herkes bilsin ki, Beşiktaş taraftarına aşığım. Geldiğim günden beri bana büyük ilgi gösterdiler, aralarına aldılar beni, kendilerinden biri saydılar ve bana ‘önemli’ olduğumu hissettirdiler. İşte bu nedenle onlar da benim için çok önemli, tıpkı benim onlar için olduğum kadar…

İŞTE BURADAYIM BİR YERE GİTMİYORUM
Nereye gitsem, kiminle konuşsam ‘N’olacak’ diyor. Ne olacağını inan ki ben de bilmiyorum; fakat ne olmayacağını kesinlikle söyleyebilirim. Daha 1 yıllık kontratım var, yani yasal açıdan da Beşiktaş’ta birlikteliğim sürüyor. Bu süreç boyunca hiç bir yere gitmeyeceğim. Dediğim gibi, ne olacağı belirsiz, ama ne olmayacağı işte bu kadar basit, buradayım, burada kalacağım.

DÜNÜ DEĞİL GELECEĞİ DÜŞÜNÜYORUM
Benim Beşiktaş için neler verdiğim ortada… Geldiğim günden bu yana yaptıklarım alt alta yazıldığında her şey ortaya çıkar. Futbol elbette dünü değil, geleceği düşünmeyi gerektirir.. Ve ben de bu yüzden geleceğe dönük duygularımdan bahsetmek istiyorum. Neler verdiğim, neler verebileceğim hakkında mutlaka bir fikir yaratır, öyle değil mi! İşte bu yüzden formamı geri istiyorum.

ATTIĞIM GOLLER AKLIMA GELİYOR
İnanın bana, takımımdan ayrı kalmak beni çıldırtıyor. Daha önce yaşadığım başarılar aklıma geliyor, attığım goller aklıma geliyor. Attığım gollerden sonra tribündeki taraftarların coşkusu gözümün önünden hiç gitmiyor. Sürekli aynı şeyleri konuştuğumu düşünmeyin lütfen, fakat gerçekten de içimden gelen bunlar işte… Aşık olduğum formamı geri istiyorum.

SAMET AYBABA’YA MESAJ
Yeni teknik direktörü gerçekten de hiç tanımıyorum. Bu nedenle de kendisi hakkında bir yorum yapmam mümkün değil. Bu, en azından bana yakışmaz. Çünkü hayatım boyunca karşımdaki hiç kimseye ön yargılı olmadım. Bu nedenle onun hakkında konuşmayacağım, fakat bu röportaj sayesinde ona da bir mesajım olacak: Ben formamı geri istiyorum.

BİR ŞANS DAHA İSTİYORUM
Formayı giydiğimde, takımıma neler katabileceğimi herkes gördü. Quaresma’nın nasıl bir futbolcuolduğunu da herkes biliyor. Tribünde oturmak bana göre değil ve bu durum beni hiç mutlu etmiyor. Yeni bir başlangıç yapmaya ihtiyacım var. Fakat başka bir ülkede, başka bir şehirde, başka bir kulüpte değil. Yine Türkiye’de yine İstanbul’a ve kesinlikle yine Beşiktaş’ta… Bir şans daha istiyorum.

İNÖNÜ’DE TRİBÜNDE OLACAĞIM
Galatasaray’a karşı oynamayı çok isterdim. Maalesef şartlar buna izin vermedi. Bugün arkadaşlarım elimden geleni yapacak, Beşiktaş’a yakışan mücadeleyi gösterecektir. Hepsine başarılar diliyorum. Biliyorum ki sadece dilemek yetmez, bu nedenle bugün mutlaka İnönü’de olacağım ve tribünden, Beşiktaş ailesinin bir ferdi olarak takımıma destek vereceğim

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI