Porsuk’a düşen çocuğun annesinin isyanı

898520120422095314382 - Porsuk'a düşen çocuğun annesinin isyanı Porsuk çayına düşen çocuğun annesi, nehir kenarına tedbir alınmamasını eleştirdi. Anne, 800 metre sürüklenen çocuğu için kimsenin suya girmemesine isyan etti.
Küçük çocuğu kurtaran vatandaş anlattı
Porsuk’ta nefes kesen kurtarma anı
Önceki gün Eskişehir’de Kurtuluş Mahallesi Tabakhane Köprüsü yakınında Porsuk Çayı’na düşen 9 yaşındaki Süleyman Çağrı Arı’nın annesi Fatma Arı İHA mikrofonlarına konuştu. Çocuğunun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyleyen gözü yaşlı anne, “Çocuğum şu anda yoğun bakımda. Daha kendine gelemedi. Şuuru yerinde değil. Solunum cihazına bağlı yaşıyor. Doktorlar bize ilk başta 72 saat beklememizi gerektiğini söylediler. ‘Çocuğun üzerinde ne etki bırakabilir, normale döner mi, dönmez mi veya beyninde ne hasar bırakabilir bilmiyoruz. Ancak bir hafta sonra size bilgi verebiliriz’ dediler” dedi.

Gözü yaşlı anne, “Çocuk Tabakhane Caddesi’nde düşüyor, oradan da Aydın Arat Parkı’nın orada kurtarılıyor. Arada 700-800 metre mesafe var. O zamana kadar görmüşler. Çocuk ilk önce suda çırpınıyormuş. O zamana kadar bir kişi yok muydu? Bir insan yok muydu suya atlayacak? Ben kendim yüzme bilmesem bile, orada bir insan değil bir kedi dahi olsa yine atlardım suya. O koca Eskişehir’de kimse yüzme bilmiyor muydu? Çocuğumun suya düştüğü yer Eskişehir’in göbeği. Biz kenar bir yerde yaşamıyoruz. Bu su o kadar büyük ki, orada neden hiç bir korkuluk yok? Neden hiç bir bariyer yok. Benim çocuğum değil de bir başka kimsenin çocuğu da suya düşebilirdi. Herkesin çocuğu düşebilirdi. Bakın benim çocuğum ölüm kalım mücadelesi veriyor. Kimsenin çocuğunun başına gelmesin bu olay. Bunun için önlem alsınlar. Evim bom boş benim” diye üzüntüsünü dile getirdi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir