“Politikacılar hadım edilsin”

Gazeteci Percy Kemp, IMF Başkanı Kahn’ın tacizinin ardından “Politikacılar hadım edilsin” önerisinde bulundu

Fransız Liberation’a bir makale yazan İngiliz gazeteci Percy Kemp, kadınların içgüdülerine hâkim olduğunu belirterek AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’ya dünyaya yön veren erkek yöneticilerin hadım edilmesini önerdi.

İngiliz romancı ve gazeteci Percy Kemp, dünyanın en saygın gazeteleri arasında olan Fransız Liberation Gazetesi’ne, eski IMF başkanı Dominique Strauss-Kahn’ın, New York’ta karıştığı cinsel taciz skandalının ardından çarpıcı bir yazı, daha doğrusu “açık mektup” yazdı. Kemp, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’ya tartışılacak bir öneride bulundu.

İŞTE KEMP’İN O YAZISI:

“Sayın Barroso, başta Avrupa olmak üzere, dünya ülkelerinin düzgün yönetimi, erkek hormonlarının zamansız şahlanmasıyla tehlikeye giriyor. Aşırı libidonun kimi politikacıların aklını başından alırken, kimine de kantarın topuzunu kaçırttığı gerçeği, yeni bir felaket türü değil. (…)

İtiraf etmek gerekir ki kadınlar içgüdülerine egemen olmakta, biz erkeklerden çok daha başarılıdır. Size ikinci bir teklifim var: Üst düzeyde politika yapmak isteyen tüm erkekleri hadım edelim!

KİMLİK KARTI

KÖKENİ: Annesi İngiliz, babası Lübnanlı
DOĞUM YERİ VE TARİHİ: LübnanBeyrut/1952
EĞİTİMİ: Oxford Üniversitesi
MESLEĞİ: Casus romanları yazarı gazeteci (Kitapları hiç Türkçe’ye çevrilmedi)

kaynak : HaberTurk

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir