POLİS İÇİN ‘ERGONOMİK VARDİYA SİSTEMİ’

Emniyet çalışanlarının çalışma saatlerinin iyileştirilmesi amacıyla ‘Ergonomik Vardiye Sistemi’ başlatıldı.
18 ilde başlatılan uygulama, personel sayısının artışıyla birlikte ülke geneline yaygınlaştırılacak.

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na polislerin çalışma koşulları ile özlük hakları konusunda yazılı soru önergesi verdi. Önergeye cevap veren İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, personelin çalışma sistemlerinin Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personelinin Çalışma Saatlerine İlişkin Esaslarda belirlendiğini hatırlattı.

Görevin gerekleri, risk durumu, personel sayısı ve benzeri ölçütler göz önüne alınarak valiliklerin onayı ile farklı çalışma sistemlerinin uygulanabileceğine dikkat çeken Şahin, “8/24 çalışma sistemi uygulayan bir birimde personel haftada ortalama 40 saat çalışırken; 12/24 saat çalışma esasına göre çalışan personel ise haftada 60 saat çalışmaktadır. Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeline fazla çalışma saati başına ücret ödenebilmesinin önünü açmak üzere 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununun Ek 21’inci maddesinde ifade edilen ‘fazla çalışma ücreti’ ibaresinin ‘güvenlik tazminatı’ şeklinde değiştirilmesi ile diğer mali hakların düzenlenmesine yönelik Bakanlığımızca yapılan taslak çalışma Maliye Bakanlığına gönderilmiştir.

Polis memurlarının çalışma saatlerinin iyileştirilmesi kapsamında 18 ilde başlatılan ‘Ergonomik Vardiye Sistemi’nin personel sayısının gelişmiş ülke standartlarına ulaşmasıyla birlikte ülke genelinde uygulanması planlanmaktadır.” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI