“Polis Evime Gelirse Kafama Sıkarım”

 

İsmail Hakkı Karadayı “Eğer bir sabah evimizi polis basarsa ne yaparsınız” sorusuna işte bu cevabı verdi.

Haber: 'Polis Evime Gelirse Kafama Sıkarım'say - "Polis Evime Gelirse Kafama Sıkarım"

28 Şubat operasyonları kapsamında son dalga dönemin kuvvet komutanlarına geldi. Son dalgayı kaleme alan Fatih Altaylı dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı‘nın ‘Eğer bir sabah evimizi polis basarsa beylik tabancamla kafama sıkarım’ dediğini iddia etti.

İşte Altaylı’nın ‘Karadayı da ‘Kafama sıkarım’ demiş’ başlıklı o yazısı:

GALİBA 5. dalga geldi. O kadar çok soruşturma, o kadar çok dava ve her davada o kadar çok dalga var ki, artık sayısını şaşırdım. Aslmda epey zaman önce bıraktım bu davalarla bire bir ilgilenmeyi. Çünkü kafam almaz oldu. Bir gün yazı işlerinde sadece Ergenekon’daki Levent isimli tutukluları sayarken kafam sapıtnca “Bu iş beni aşar” dedim. O yüzden “Galiba 5. dalga” diyorum. Belli ki deniz fırtınalı, biz dalgaları sayamaz olduk. 28 Şubat soruşturmasında 5. dalga zannettiğim dalga, dönemin “komuta kademesi”ne yöneldi dün.

NEZAKETLE İFADEYE DAVET EDİLDİLER

Dönemin 5 komutanından 3’ü, bu kez nezaketle “ifadeye davet edildiler”. İkisiyle hiç tanışıklığım yok gidenlerden. Teoman Koman’a ise bir dönem hayli yazı yazmıştım.

Koman Paşa emekli olmuş, Cavit Çağlar‘ın İnterbank’ında yönetim kurulu üyesi yapılmış. Ben de ha babam yazıyorum, “Ne işi var emekli paşa, eski MİT Müsteşarı’nın banka yönetim kurulunda. Yakışıyor mu?” diye. Teoman Koman ses vermiyor. Sonra bir gün NTV’den aradılar. “Teoman Koman, gazetecilerin sorularına yanıt vermek istiyor. Katılır mısınız?” diye.

O zamanlar NTV’nin sahibi Cavit Çağlar, yani Teoman Koman’m bankadan patronu. Yani Koman bizi kendi sahasında kabul edecek, biz deplasmandayız. Kabul ettim, gittik. Haliyle tartışma çıktı aramızda. Ben Koman’a yükleniyorum, “Ya bu bankaya bir şey olursa ne yapacaksınız? Bankacılıkla ilgili hangi birikiminizle buradasınız” gibisinden.

TUNCAY ÖZKAN KOMAN’DAN YANA TAVIR ALDI

Sonra araya Tuncay Özkan girdi. Teoman Koman’dan yana tavır aldı. Bir anlamda Koman’ı benden kurtardı. Sonra o banka gerçekten battı. Bütün yönetim kurulu yargılandı. Teoman Koman’a bir şey olmadı. Geçmiş zaman işte. Yine de bölük pörçük hatırlıyor insan. İşte o günlerin güçlü 5’inden 3’ü savcıya ifade veriyor. Biri, en çok adı geçeni çoktan rahmetli oldu, Güven Erkaya. Birkaç kez gördüğüm ve bende çok düzgün bir adam izlenimi uyandıran dönemin Genelkurmay Başkam İsmail Hakkı Karadayı‘ya şimdilik bir şey yok.

EĞER BİR SABAH EVİNE BASKIN YAPARLARSA..

Konuştuğum bir aile dostu ise çok tedirgin edici bir şey söyledi. Karadayı Paşa’yı ifadeye çağırırlarsa inşallah düzgün bir şekilde çağırırlar. Eğer bir sabah evine baskın yaparlarsa paşanın yapacaklarından çok korkuyorum.” “Hayırdır, ne yapacak?” diye sordum. “Ailesine Ergenekon soruşturması döneminde söyledi. ‘Eğer bir sabah eve gelip beni götürmeye kalkarlarsa, hiç düşünmem, beylik tabancamla kafama sıkarım’ dedi. İnşallah böyle bir şey olmaz” diye yanıtladı

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI