Polat’ı Devirdiler!

Mecburen seçim

Mali açıdan Polat yönetimine onay veren kongre üyeleri idari yönden ibra etmedi. Yeni tüzük gereği 30 gün içinde seçime gidilecek. Yöneticiler aday olamayacak.

Galatasaray’ın dünkü Mali Genel Kurul toplantısı tarihe geçti. Adnan Polat başkanlığındaki yönetim kurulu, büyük tartışmalara sahne olan kongrede idari bakımdan ibra edilmedi. Lütfi Kırdar’da gerçekleştirilen kongrede üyelerin konuşmalarının ardından ibra oylamasının kapalı yapılması için verilen önerge oylandı. Önergenin 674’e karşı, 871 oyla reddedilmesinin ardından oylama açık olarak yapıldı ve mali bakımdan Polat yönetimi ibra edildi.

‘İstifa’ diye bağırdılar
Ancak idari bakımdan yönetim oy çokluğu ile ibra edilmedi. Bunun üzerine başkan Adnan Polat itiraz ederek, sayım yapılmasını isterken, üyelerin çoğunluğu, “İstifa, istifa” temposu tuttu. Yapılan itiraza rağmen Türker Arslan başkanlığındaki genel kurul divanı, ilk açıklanan kararı kabul etti. Yönetimin idari bakımdan ibra edilmemesi sonucunda tüzük gereği 30 gün içinde seçimli genel kurul toplantısının yapılması gerekiyor.

Hepsini kapsıyor
Yeni 87. madde, 22. fıkrasına göre, “Genel Kurul’ca mali ve/veya yönetsel yönden aklanmama (ibra) durumunda en geç 30 gün içinde olağanüstü seçim genel kurulunu toplantıya çağırmak” şeklinde hüküm içeriyor. Bu nedenle Polat’ın, nisan sonuna kadar seçim tarihini açıklaması gerekiyor. Ayrıca, 59. madde uyarınca istifa edenler dahil yönetimde bulunanlar bir seçim dönemi geçmeden aday olamayacak.

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI