PKK’nın Kandil Kadrosu ‘Cep’te

Bir PKK’lının cep telefonundaki fotoğraflar, örgütün önde gelenlerinin hatıra albümü gibi.

Haber: PKK'nın Kandil Kadrosu 'Cep'te

Kazan’da öldürülen ‘Brusk Dersim Amed’ kod adlı Mizbah Ezer’in üzerinde bulunan cep telefonundan PKK‘nın sözde kongre ve toplantı fotoğraflarıyla sözde dağ kadrosunun görüntüleri de çıktı.

TSK‘nın, geçen yıl Kazan Vadisi‘nde gerçekleştirdiği operasyonda PKK‘ya ağır darbe indirilmiş ve örgütün önemli isimleri de öldürülmüştü. Bu operasyonda Kandil’deki örgütlenmeyi ve sözde toplantılarla seminerleri gün yüzüne çıkaran bir fotoğraf albümü de ele geçirildi.

ÖRGÜTÜN ÖNEMLİ İSİMLERİ, AYNI KAREDE

Örgütün önemli isimlerinden olan ve Suriye‘ye yakın olduğu bildirilen Mizbah Ezer, bu fotoğraflarda örgütün Kandil’deki elebaşları Murat Karayılan, Bahoz Erdal, Sabri Ok ve Duran Kalkan ile aynı karelerde yer alıyor.

24 askerin şehit olduğu Çukurca baskınına katılan 36 yaşındaki Mizbah Ezer’in, 9 Ağustos 2008’de Erzincan’ın Kemah İlçesi’nde aralarında Yarbay Mikdat Şamdancı’nın da bulunduğu 9 askerin şehit edildiği mayınlı saldırının emrini verdiği ve olayda bizzat yer aldığı gerekçesiyle Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı‘nca hakkında yakalama emri bulunuyordu.

SALDIRI EMRİNİ VERMİŞTİ

Tunceli kırsalında 23 kişilik grubun liderliğini yapan ve örgütün ‘Haydaran gücü’ diye adlandırdığı Pülümür ilçesinde 5 yıl boyunca silahlı faaliyet yürüten Ezer, 5 Haziran 2007’de de Kocatepe Jandarma Karakolu’na saldırı düzenlemişti.

Ezer; Kemah ve Pülümür’deki saldırıların yanı sıra Giresun Şebinkarahisar, Tokat Almus ve Reşadiye, Gümüşhane Şiran, Ordu Mesudiye kırsalında da örgütün ‘Karadeniz Eyaleti’ne bağlı grup içinde yer alıp çok sayıda eyleme katılmak suçundan aranıyordu.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI