PKK’lıyı öldüren adamın gizemi !

Paris’teki infazın zanlısı Ömer Güney PKK terör örgütünün “en temiz” tetikçisi çıktı !

Terör örgütü PKK’nın kurucularından Sakine Cansız ile Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’i vurduğu iddia edilen Ömer Güney hakkındaki ilginç bilgiler kafaları karıştırdı.

3 PKK’lı kadının infaz edildiği olayın üzerindeki sır perdesi aydınlatılamadı. Ortada cevap bekleyen sorular var. Gazeteler bugün Paris’teki cinayetin ve katil zanlısının bilinmeyenlerini yazdı.

Habertürk gazetesi “Mermide 2’nci DNA” başlığıyla verdiği haberde 10 mermiden birinde Ömer Güney’i ait olmayan DNA izinin çıktığı belirtiliyor. Polis “8 mermiyi Ömer attı, 2’si belli değil” diyor.

Gazete ayrıca 4 kritik bilgiyi yayınladı:

1 – Geçen yıl 3 kez geldiği Türkiye’de ne yaptığı belli değil.

2 – Silah kullanmayı nasıl ve nerede öğrendiği belirsiz.

3 – Roj TV’de çalışan sevgilisi, Sakine Cansız’la sorunlu.

4 – Ailesi MHP’li birini Kürt derneğine kim, nasıl kabul etti?

AİLE MHP’Lİ Mİ?

Haberde Ömer Güney’in doğduğu Sivas Şarkışla Polatpaşa Köyü’nün muhtarı Ahmet Öztürk’ün “Ailenin tümü MHP’ye oy verir. Başka kimseye oy çıkmaz onlardan” şeklindeki sözlerine yer veriliyor.

SEVGİLİSİ İLE CANSIZ KAVGALI MIYDI?

İddiaya göre, Almanya’da 2003’te evlenen Güney, 2011’de eşinden boşandı, daha sonra Roj TV’de çalışan Gülay A. isimli bir PKK’lı ile aşk yaşamaya başladı. 2012 yılında Türkiye’ye üç defa giriş çıkış yapan Güney, daha sonra yeniden Almanya’ya döndü. Kız arkadaşı Gülay A.’nın Sakine Cansız’la kişisel anlaşmazlık içinde olması nedeniyle olayı gerçekleştirdiği iddiası örgüt kaynakları tarafından reddedildi.

3 KEZ TÜRKİYE’YE GİRİŞ YAPTI İDDİASI

Ömer Güney ile ilgili ayrıntılar bununla sınırlı değil. Ağustos ve Ekim ayları arasında toplam üç kez Türkiye’ye giriş çıkış yaptığı belirtilen haberde, Güney’in 2011’den beri sevgilisi olduğu iddia edilen Gülay A.’nın da Fransa’da ROJ TV’ye muhabirlik yaptığı belirtiliyor.

KARA KEMAL

Terör örgütü çevrelerince, yapılan araştırmada, Ömer Güney’in, “Kara Kemal” kod adını kullandığı iddiası ortaya atıldı. Örgüt çevreleri Kara Kemal’in, “İttihat ve Terakki’nin yöneticilerinden, karakol Teşkilatı’nın kurucusu” olduğunu belirtti.

325 NOLU ÜYE

Fransız savcı, cinayet zanlısı olarak tutuklanan Sivas Şarkışla doğumlu Ömer Güney’in 2 yıldır Kürt ortamına gidip geldiğini ancak gerçekte kim olduğunun tespit edilemediğini, bağlantılarının araştırıldığını açıklamıştı. Bu açıklamadan hemen sonra Fransa Kürt Dernekleri Federasyonu (FEYKA) Güney’in derneğe üye belgesini kamuoyuyla paylaştı. 18 Kasım 2011 tarihli üyelik belgesinde, 325 numaralı üye olarak gözüken Güney’in 16 Nisan 1982 Sivas doğumlu olduğu görülüyor.

MİSYONER VAKFI’NDA GÖREV YAPMIŞ

Yeni Şafak ise Güney’in Almanya bağlantısına dikkat çekti. Alman izi manşetiyle okurların karşısına çıkan gazetenin haberinde şu ayrıntılara yer verildi: “Almanya’da teyzesinin kızıyla 7 buçuk yıl evli kalan Güney’in burada bir Alman misyoner vakfında görev aldığı belirlendi. Teyzesinin kızı olan eşinin, Güney’in karanlık ilişkileri ve örgüt bağından ötürü kendisini boşadığı öğrenildi. Güney’in ardından Alman polisine ifade veren eski eşinin, ‘Bazen eve gelirdi, bazen ise gelmezdi, karanlık örgüt ilişkileri vardı. Kendisini o nedenle boşadım’ dediği öğrenildi.”

5 EURO YERİNE 50 EURO VERİP ÜYE OLMUŞ

Güney 2 yıl kadar önce Paris’teki Kürt derneğinde üye olmuş. “Aidat ne kadar?” diye soran Güney, “5 Euro” yanıtını alınca çıkarıp 50 Euro vermiş. “Öcalan’a özgürlük” dahil, hemen her eyleme katılan Güney, Sakine Cansız’ın özel işlerini takip edecek kadar güvenilirlik kazanmış, ROJ TV’den Gülay A. ile de aşk yaşamış.

POLİSTE HİÇ KAYDI YOK

Sabah gazetesinden Alper Sancar’ın haberine göre ise Paris’te 3 kadını öldürmekle suçlanan Ömer Güney’in poliste kaydı bulunmadığı, geçen ağustos ayında Ankara’dan da bir pasaport aldığı ortaya çıktı. Zanlının polis ve jandarmada herhangi bir suçtan dolayı arama kaydının bulunmadığı bilgisine ulaşıldı.

Emniyet yetkilileri, kaydının bulunmamasının, zanlının bir eyleme katılmadığı anlamına gelmeyeceğini sadece tespitinin olmayacağını ifade etti.

PASAPORT ANKARA’DAN VERİLMİŞ

Güney’in U05991755 seri numarasına sahip 24 Ağustos 2012 tarihli Ankara ilinden alınma pasaportunun olduğu da tespit edildi. Konuyu yakından takip eden Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görevli üst düzey yetkililer, şüphelinin aranmamasının, “bu işi yapamayacak biri” şeklinde yorumlanamayacağını ifade etti.

Üst düzey yetkililer zanlının kırsalda eyleme katılmamış olabileciğini, olsa bile iz bırakmayacağına dikkat çekti. Törer örgütü PKK’nın özellikle Türkiye’deki şehir bombalamaları ve Avrupa eylemlerinde “polis ve jandarma secilleri temiz kişileri kullandığı” vurgulandı.

PARKAYI YIKATMIŞ

Le Monde gazetesine göre Ömer Güney, olay günü giydiği parkayı daha sonra yıkattı. Gözaltına alındıktan sonra ele geçen parka üzerinde bu nedenle herhangi bir delil bulunamadı. Gazete, olay yerinde bulunan boş mermi kovanında ele geçen DNA’nın ise eksik olduğu için hiçbir işe yaramayacağını duyurdu. Güney’in otomobilindeki bir çantada da barut izi bulunmuştu.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI