PKK’LILARIN KABUSU KOBRALAR İŞ BAŞINDA

PKK’ya karşı yapılan operasyonlarda kullanılmak üzere 27 Eylül’de getirilen üç AH-1W Super Cobra tipi helikopter kullanıma girdi.
Güneydoğu’da PKK ‘ya karşı yapılan operasyonlarda aktif olarak kullanılan AH-1 Cobra filosuna geçen ay katılan üç helikopter için 114 milyon dolar ödendi.

Amerikan Hava Kuvvetleri’ne ait C-5 Galaxy tipi geniş gövdeli nakliye uçağı ile Ankara/Akıncı 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na 27 Eylül’de getirilen üç AH-1W Super Cobra tipi helikopter kullanıma girdi.

Yedek parça ve yedek motor dahil toplam 114 milyon dolar ödenen üç helikopterin alımı için uzun süredir Türkiye ve ABD arasında görüşmeler yürütülüyordu. En son geçen yıl Amerikan Kongresi’nin onayına sunulan karar, 12 Kasım 2011’de onaylanmıştı.

Gri renkte teslim edilen helikopterler, Ankara Güvercinlik’te kamuflaj renklerine boyandı. Helikopter ler daha önceden Amerikan Deniz Piyadeleri tarafından kullanılıyordu.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI