PKK’LILARIN KABUSU KOBRALAR İŞ BAŞINDA

PKK’ya karşı yapılan operasyonlarda kullanılmak üzere 27 Eylül’de getirilen üç AH-1W Super Cobra tipi helikopter kullanıma girdi.
Güneydoğu’da PKK ‘ya karşı yapılan operasyonlarda aktif olarak kullanılan AH-1 Cobra filosuna geçen ay katılan üç helikopter için 114 milyon dolar ödendi.

Amerikan Hava Kuvvetleri’ne ait C-5 Galaxy tipi geniş gövdeli nakliye uçağı ile Ankara/Akıncı 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na 27 Eylül’de getirilen üç AH-1W Super Cobra tipi helikopter kullanıma girdi.

Yedek parça ve yedek motor dahil toplam 114 milyon dolar ödenen üç helikopterin alımı için uzun süredir Türkiye ve ABD arasında görüşmeler yürütülüyordu. En son geçen yıl Amerikan Kongresi’nin onayına sunulan karar, 12 Kasım 2011’de onaylanmıştı.

Gri renkte teslim edilen helikopterler, Ankara Güvercinlik’te kamuflaj renklerine boyandı. Helikopter ler daha önceden Amerikan Deniz Piyadeleri tarafından kullanılıyordu.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI