“PKK ile BDP Arasında Hiçbir Zaman…”

 

Selahattin Demirtaş “BDP- PKK ilişkisi” konusunda partilerine yapılan eleştirilere cevap verdi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “PKK ile BDP arasında hiçbir zaman organik bağ olmadı” dedi.

Partisince başlatılan “Diyalog Toplantıları” kapsamında yapılan “Alevilerle Buluşma” etkinliğine katılan Demirtaş, toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç‘ın açıklamalarıyla ilgili değerlendirmelerini sorması üzerine Demirtaş, şöyle konuştu:

“Sayın Bülent Arınç‘ın yeni bir yol haritasından söz ediyor olmasını biz çok anlayamadık. Yani ‘Ortaya yeni bir yol haritası çıksın, bu yol haritasının bir parçası olarak ev hapsi de olabilir’ dediğine göre, mevcut ellerindeki yol haritalarına bir eleştirileri ve önerileri var. Bu her neyse kamuoyuna açık bir şekilde yapmalılar. Çünkü ortada bir karışıklık yok. Ortada bir yol haritası ve protokol var. Buna ilişkin hükümet daha net cevaplar verip, kamuoyunu bilgilendirirse, belki bizler de BDP olarak o sürece katkı sunma konusunda daha yardımcı olabiliriz. Ama bu haliyle, çağrının muhatabı PKK‘dır ve 11 aydır İmralı’da tecritte tuttukları sayın Öcalan’dır. BDP bu konuda süreç ilerlerse destek ve yardımcı olabilir. Öncelikle sürecin önü açılmalı.”

“BDP-terör örgütü ilişkisi” konusunda partilerine yapılan eleştirilerin hatırlatılması üzerine Demirtaş, şunları kaydetti:

“Sürekli bizim PKK ile organik bağımız varmış gibi göstermeye çalışıyorlar ama bunun gerçek olmadığını söyledik. Fakat biz tabi ki, halkımızın yanındayız. Herhalde AKP’nin yanında olacak halimiz yok. Kimlere umut verdiysek, umut dağıttıklarımızın, Türkiye halkının yanında olacağız. Ama bizi doğrudan PKK ile aynıymış gibi göstermek, büyük bir hatadır, yanlıştır. Öyle olsaydı inanın ki, bunu ifade etmekten de çekinmezdik. PKK ile BDP arasında hiçbir zaman organik bağ olmadı.”

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI