PATENT SAVAŞINI APPLE KAZANDI!

İki teknoloji devi Apple ve Samsung’un ABD’de birbirlerine karşı açtıkları patent ihlali davasına ilişkin karar açıklandı.
ABD’deki mahkeme Güney Kore firması Samsung’un, Apple’ın patent haklarını ihlal ettiğine hükmetti. Samsung, Apple’a tazminat olarak yaklaşık 1 milyar dolar ödemeye mahkum edildi.

Güney Kore’nin ardından ABD’de de iki teknoloji devi Apple’la Samsung arasındaki patent ihlali davası sonuçlandı.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde görülen dava sonucunda 9 kişilik jüri Samsung’un Apple’a ait çok sayıda patenti ihlal ettiği sonucuna vardı. Apple’ın ise, Samsung’a ait herhangi bir yazılımını kopyalamadığı belirtildi.

Apple ürünlerinde kullanılan yazılımları taklit ederek şirketi zarara uğrattığına karar verilen Samsung’un Amerikan teknoloji devine yaklaşık 1 milyar dolar tazminat ödemesine karar verildi.

Kararı temyize götürmeye hazırlanan Samsunga’a ait bazı ürünlerin ABD’de satışının yasaklanması da gündemde.

G.KORE İKİ ŞİRKETİ CEZALANDIRDI

Amerika Birleşik Devletleri’nden önce Güney Kore’de de patent ihlali davasında karar çıkmıştı.

Güney Kore mahkemesi, iki şirketin birbirlerinin patentlerini ihlal ettiğine hükmetmiş, aralarında Iphone4 ile Galaxy2’nin de bulunduğu bazı ürünlerin satışını yasaklamıştı.

Apple’ın 35 bin dolar, Samsung’un ise 22 bin dolarlık para cezası ödemesine de karar verilmişti.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI