Özel yetkilerini bıraktı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne operasyon yapan savcı düz savcı olarak atandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonda görev alan 4 özel yetkili Cumhuriyet Savcısından biri olan Ahmet Türkoğlu, operasyonun ardından adliyeye düz savcı olarak atandı. Türkoğlu’nu dilekçe vererek görevden alınmasını kendi istediği iddia edildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Karabağlar belediyesi ve Aydın Kuşadası Belediyesi’ne 2 Mayıs’ta düzenlediği baskında 34 kişi gözaltına alındı. Türkiye’de yankı uyandıran operasyon, İzmir’de ilk defa 4 özel yetkili savcının birlikte görev alması yönüyle dikkat çekti.

YETKİLERİNİ BIRAKTI
Operasyonu Birol Çengi, Ali Çelik ve Fatih Genç ile birlikte yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Ahmet Türkoğlu, hafta başında düz savcı olarak İzmir Adliyesi’nde göreve başladı. Savcı Türkoğlu’nun kendi isteğiyle dilekçe vererek özel yetkilerinin alınmasını istediği iddia edildi. Ahmet Türkoğlu’nun yerine henüz savcı ataması yapılmadı.

BÜYÜKŞEHİR OPERASYONUYLA ŞİMŞEKLERİ ÇEKTİLER
Son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyonla adı duyulan özel yetkili savcıların operasyonları tartışma yaratmıştı. Büyükşehir operasyonunun ardından Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Zamanlama manidar” açıklaması yapmış, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere CHP yetkilileri de operasyonla ilgili büyük tepki göstermişti.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir