ÖSYM Adaya Özgü Farklı Kitapçık Uygulamasına Devam

ÖSYM başkanı bugün Van’daydı ve bölge üniversitelerinin rektörleriyle buluşmanın konusu ‘sınav güvenliği’ydi. Demir’e, bazı uzmanlar tarafından yoğun şekilde eleştirilen ‘her adaya farklı soru kitapçığı’ da soruldu.

YGS’deki ‘şifre’ iddiaları patlak verince hedefteki adam olan ÖSYM Başkanı Ali Demir, uzun süren suskunluğun ardından Van’da gerçekleştirilen bir toplantıda konuştu.

Demir’den, Yüzüncü Yıl Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılan ‘sınav güvenliği’ toplantısında basın mensuplarına açıklamalar geldi.

“AMAÇ ADİL BİR SINAV”

ÖSYM tarafından yürütülen sınavlardaki güvenlik sınırlarının yereldeki organizasyonları konusunda rektörlerle bir araya geldiklerini söyleyen Demir, ”Bugünkü gündemimiz, ağırlıklı olarak geçtiğimiz süreçte yerelde yaşanan tecrübeleri dinlemek ve onun ışığında gelecekteki sınavlarımızı koordine etmek.

Buradaki ana hedefimiz de sınavın tüm Türkiye’de adil bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak… Bu toplantının, hem Türkiye’deki sınav organizasyonlarına hem de bu bölgedeki sınav organizasyonlarına bir katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

HER ADAYA ÖZGÜ KİTAPÇIK!

Gazetecilerin, ”Kopya ve şifre iddialarının ardından sınav sisteminde bir değişiklik olacak mı?” sorusuna Demir, ”Hayır, ÖSYM yeterli tecrübeyi edindi. Daha mükemmel bir sınav gerçekleştirmek üzere belki bir iki küçük rötuşumuz olabilir ama sistemde temelli bir değişiklik olmayacak.

Şu an uyguladığımız, ‘her adaya farklı bir soru kitapçığı’ uygulaması gerçekten sınav adaletini sağlayan en önemli unsurlardan bir tanesi. Bunun çok net bir şekilde sonuçlarını aldık. Bunu burada rektörlerimizle de paylaşacağız” yanıtını verdi.

AA

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Beyaz dut Beyaz dut

Dut agaçlari ülkemizin hemen hemen yer yerinde yetişen bir ağaçtır ve %100 organik bir besindir.Dut ağaçlarına dadanan bir zararlı...

DEVAMI
Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI