ORHAN MİROĞLU’NDAN DERİN KCK SORUSU

KCK’nın kuruluş tarihi ile BDP’nin Meclis’e giriş tarihinin çakıştığına dikkat çeken Orhan Miroğlu, KCK’ya neden ihtiyaç duyulduğunu sordu.
Video Haber | Aktifhaber

Taraf gazetesinden olaylı bir şekilde ayrılan Orhan Miroğlu, Habertürk’te Balçiçek İlter’in sorularını yanıtladı.

KÜRTLER BENDEN HÂLÂ BEDEL İSTİYOR

2007’de BDP’den Mersin adayı olduğu için Kürtlerin hâlâ kendisinden bedel istediğini söyleyen Miroğlu, “Aday oldum ama ben bu harekete 10 yıl da emek verdim. Evine gitmediğim, ekmeğini yemediğim BDP’li kalmadı. Kimse bana bunu bir armağan olarak sunmadı, tepeden gelmedim.” dedi.

2007’DEN BU YANA NE DEĞİŞTİ?

Balçiçek İlter’in, “BDP’den aday olduğunuz 2007 yılından bu yana ne değişti? Söylemler aynı değil mi?” sorusuna Orhan Miroğlu şöyle cevap verdi;

“2007’de KCK kuruldu. Ne için kuruldu? Bunu sorgulamak lazım. KCK’nın kuruluş tarihi ile BDP’nin Meclis’e girme tarihi çakışıyor. Neden acaba? Neden böyle bir şey kuruluyor durup dururken? Üstelik 15 yıl aradan sonra Kürtler Meclis’te siyaset yapma hakkı kazanmışken.

Bunu ben sorgularım tabi. Benim partide olduğum dönem herkeste bir arayış vardı, silahlar susmuştu.

2004’te bir General’in İmralı’ya gidip, Öcalan’a neler söylediğini şimdi herkes biliyor zaten. Şimdi o General içerde, Ergenekon’dan yargılanıyor. Yani bir Ergenekon süreciydi bu, AKP hiçbir şekilde duruma hakim değildi. 2004’te Kürt hareketinin tekrar şiddet zeminine ulaşması için her şey yapıldı. Kandil’de savaş kararı bile alındı. Neden bunları konuşmuyoruz?”

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir