Orhan Gencebay 44 yıllık prensibini bozuyor

Türk müziğinin efsanesi, bestekâr, şair, aktör Orhan Gencebay konser vermeme prensibini bozdu..

Borsada 350 bin lira kaybettiği belirtilen sanatçının elinde fazla nakit kalmadığı ve bu nedenle gelen teklife ’evet’ dediği belirtiliyor.

Türk müziğinin yaşayan efsanesi Orhan Gencebay ilk kez sahneye çıkıp konser vermeye hazırlanıyor. 44 yıldır müzikle iç içe olan, binin üzerinde bestesi, onlarca albümü, ilahileri, bağlama soloları ve film müzikleri bulunan Gencebay, ünlü prodüktör Polat Yağcı’dan gelen teklife hayır diyemedi. Geçtiğimiz aylarda borsada tam 350 bin lira kaybettiği belirtilen ünlü sanatçının elinde fazla nakit kalmadığı ve bu yüzden Yağcı’dan gelen bu konser teklifine ’evet’ dediği konuşuluyor.

FİYATI 500 BİN LİRA

Ancak ünlü sanatçıyı sahneye çıkartmak pek kolay gibi gözükmüyor. Orhan Gencebay’ın konser fiyatı tam 500 bin lira. Ancak birçok sanatçının yaptığı gibi ulaşım konaklama gibi giderleri ekstra talep etmeyen Gencebay, 23 kişilik orkestrasıyla birlikte konaklama ve ulaşımı da, alacağı bu 500 bin liradan karşılayacak.

DAVA AÇILDI İDDİASI

Bu arada ünlü sanatçının, üyeleri arasında Müjde Ar, Derya Tuna, Türker İnanoğlu gibi tanınmış simaların bulunduğu 89 üyeli S.S. Yeni Dostlar Villa Konut Yapı Kooperatifi’yle mahkemeli olduğu öne sürüldü. Buna göre kooperatif, faiziyle 5 bin 817 lira tutan villa aidat borcunu ödemediği gerekçesiyle Gencebay hakkında dava açtı.

Orhan Gencebay ise, villasının aidat borcu için açılan davaya “O villa üç yıl önce kaçak diye yıkıldı. Yıkılan binanın aidat borcu olamaz” diyerek itiraz etti.

Batuhan Özkardeşler

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI