Orduevlerinde Türban, Cübbe Serbest

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri daha artık tarih oldu.
Modern Saç Ekimi Yöntemleri ŞaşırtıyorTürk Silahlı Kuvvetleri personelinin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri de artık tarih oldu.

Artık Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait hiçbir orduevi, askeri gazino veya sosyal tesislerde hiç kimse başı kapalı olduğu için, sakallı olduğu için, kıyafetleri ütüsüz olduğu için kapıdan geri çevrilemeyecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri madur olan insanların sesine kulak verdi ve orduevi, Askeri Gazinolar, Sosyal Tesisler Yönetmeliği’nde değişikliğe gidildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın konuya ilişkin yönetmeliği Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, yönetmelikte yer alan ve düğün yapacakların riayet edeceği hususların belirlendiği özel anlaşma şartlarına ilişkin ekinden “Yaşının ilerlemesi nedeniyle dini inançlarına uygun olarak sade bir şekilde sakal bırakmış kişiler ile yaşlı annelerden yüzü açık olacak şekilde eşarplı olanların dışında; sakallı, cüppeli, sarıklı, takkeli, türbanlı vb. çağdaş olmayan kıyafetlerle gelenler, günlük sakal traşı olmamış ütüsüz ve kirli elbiselerle gelenler, yabancı uyruklu kişiler ordu evine giremezler” ibaresi kaldırıldı.

Yönetmelik Resmi Gazete’de yayınlanmasının yanı sıra, tüm orduevlerine ve askeri tesislere gönderildi. Bu bağlamda artık tüm yurt genelindeki orduevlerinin ve sosyal tesislerin kapıları artık her personeline açık.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI