Orduevlerinde Türban, Cübbe Serbest

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri daha artık tarih oldu.
Modern Saç Ekimi Yöntemleri ŞaşırtıyorTürk Silahlı Kuvvetleri personelinin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri de artık tarih oldu.

Artık Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait hiçbir orduevi, askeri gazino veya sosyal tesislerde hiç kimse başı kapalı olduğu için, sakallı olduğu için, kıyafetleri ütüsüz olduğu için kapıdan geri çevrilemeyecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri madur olan insanların sesine kulak verdi ve orduevi, Askeri Gazinolar, Sosyal Tesisler Yönetmeliği’nde değişikliğe gidildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın konuya ilişkin yönetmeliği Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, yönetmelikte yer alan ve düğün yapacakların riayet edeceği hususların belirlendiği özel anlaşma şartlarına ilişkin ekinden “Yaşının ilerlemesi nedeniyle dini inançlarına uygun olarak sade bir şekilde sakal bırakmış kişiler ile yaşlı annelerden yüzü açık olacak şekilde eşarplı olanların dışında; sakallı, cüppeli, sarıklı, takkeli, türbanlı vb. çağdaş olmayan kıyafetlerle gelenler, günlük sakal traşı olmamış ütüsüz ve kirli elbiselerle gelenler, yabancı uyruklu kişiler ordu evine giremezler” ibaresi kaldırıldı.

Yönetmelik Resmi Gazete’de yayınlanmasının yanı sıra, tüm orduevlerine ve askeri tesislere gönderildi. Bu bağlamda artık tüm yurt genelindeki orduevlerinin ve sosyal tesislerin kapıları artık her personeline açık.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir