Onlar tutukladı ya biz?

Almanya, ülkemizin sporda şiddet yasasıyla yeni tanıştığı günlerde ‘Bu iş nasıl yapılır?’ın dersini verdi.

St Pauli-Schalke maçının, 88. dakikada içi bira dolu plastik bir bardağın yan hakeme isabet etmesiyle mücadeleyi tatil etti, zanlı hemen yakalandı. Acaba bu bizde de mümkün olacak mı?

Vatan’ın haberine göre; Meşalelerin, bardakların, bozuk paraların ve hatta rakı şişelerinin arasında oynanan futbol müsabakalarımızın sonlanması için büyük bir adım olan sporda şiddet ve düzensizliği önlemek üzere hazırlanan tasarı yürürlüğe girdi. Buna göre artık holiganlar, küfürbazlar ve futbolun ahengini bozanlar cezalandırılacak.

BİZDE FAİLLER KAYIP
Bizim atladığımız ‘sınıf’ta yıllardır yer alan Almanya’da önceki gün yaşanan bir gelişme örnek niteliğindeydi.. St Pauli-Schalke maçında konuk ekibin 2-0 önde olduğu 88. dakikada tribünden atılan içi bira dolu bir plastik bardak yan hakem Thorsten Schiffner’a isabet edince Türk orta hakem Deniz Aytekin maçı tatil etti. Başının döndüğünden şikayet eden Schiffner’in ilk tedavisi soyunma odasında yapıldı ve ardından hastaneye götürüldü.

Oysa ki bizdeki gibi kan ve yara bile yoktu. Karşılaşmanın skoruyla ilgili son kararı spor mahkemeleri verecek.

ALMAN POLİSİ HEMEN TUTUKLADI
Fakat işin daha da ilginç olan yanı Alman polisi, maç sonunda hemen atan kişiyi yakalayıp tutukladı. Bizde ise ne G.Saray-Eskişehir maçında kafası yarılan Batuhan’ın ne de Arena’da rakı şişesiyle burun buruna kalan Volkan’ın ‘spor katillerini’ hâlâ bulamadı.. Beklentimiz, yeni yasayla birlikte bunların son bulması.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir