Olay yaratan kareler!

688643 detay - Olay yaratan kareler!Papa ve Mısırlı imamın bu görüntüsü çok konuşulacak…

Sıra dışı reklamlarıyla bilinen İtalyan giyim markası United Colors of Benetton, şok bir kampanyaya daha imza attı. Vatikan öfkeyle ayağa kalktı. Benetton “Nefrete Karşı” sloganını kullandığı son reklam kampanyasında, fotomontaj yöntemiyle Papa 16. Benedikt’i, Mısır El-Ezher Üniversitesi’nin camisinin imamı Ahmed el Tayyip’le, Obama’yı da Çin Lideri Hu Jintao’yla dudak dudağa öpüşürken gösterdi.

Papa’yla Mısırlı imamın afişi, Vatikan’a 100 metre uzaklıktaki St. Angelo Köprüsü’ne asıldı.

Yine Benetton diğer afişlerinde de dünya barışına gönderme yaparak, İsrail Başkanı Benyamin Netanyahu ile Filistin lideri Mahmud Abbas ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile Almanya Başbakanı Angela Merkel’i öpüştürdü. Papa’yı imamla dudak dudağa gösteren fotomontaj afiş, Vatikan’ı ayağa kaldırdı.

Video için tıklayınız…

Galeri için tıklayınız…

BEKLENEN OLDU!

Afişlerin ortaya çıkmasının ardından Vatikan’ın baskısı sonuç verdi. Papa 16. Benediktus’u Kahireli bir imamı dudaklarından öperken gösteren bir fotomontaj, kampanyadan çıkarıldı.

Şirketten yapılan açıklamada, fotoğrafın inananların hassasiyetini yaralamış olmasından üzüntü duyulduğu belirtilerek, “Bu kampanyanın amacının her türlü biçimdeki nefret kültürüyle özel olarak mücadele etmek olduğunu hatırlatırız” ifadesi kullanıldı.

İLK DEĞİL

Benetton daha önce bir rahip ve rahibeyi öpüştürdüğü reklam afişiyle de büyük tepki çekmişti.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir