Öcalan’dan şaşırtan BDP çıkışı!

İmralı’da müebbet hapis cezasına çarpıtılan terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’dan BDP ve DTK’ya uyarı geldi
Güncelleme:01 Nisan 2011 17:08
Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşme notları terör örgütüne yakın internet sitesinde yayınlandı. Buna göre Öcalan, sivil itaatsizlik eylemi başlatarak gerginliklere neden olan BDP ve DTK’yı uyararak taşa, sopaya da gerek olmadığını bildirdi.

Öcalan, “Demokratik çözüm için çadır eylemleri demokratik eylemlerdir. Aydınların ziyaretleri de gerekli ve olumludur. Çadır eylemi, sivil bir eylemdir, demokratik bir eylemdir, anayasal bir haktır. Kimse buna karşı da çıkamaz. Öyle taşa, sopaya da gerek olmadan, demokratik hak çerçevesinde bu haklarını kullanabilirler, bu eylemliliklerini sürdürebilirler. Cumhurbaşkanı da anayasal bir hak olduğunu söylüyor. Sivil, demokratik hak çerçevesinde bu eylemlerini devam ettirebilirler.” dedi.

Hükümetin de çadır eylemlerine müdahale etmemesi gerektiğini belirten Öcalan, “Başka türlü, gençler ölsün daha mı iyi? Biz kimse ölsün istemiyoruz. Biz ölümleri durdurmak için demokratik çözümde ısrar ediyoruz. Bu çadır eylemlerinin ne zamana kadar süreceğine de halk karar verecektir. Sonuç alınıncaya kadar, çözüm gerçekleşene kadar devam ettirebilirler. Zaten dört taleplerini de kendileri belirtiyorlar. Bu çadırlar, çadır platformları demokratik siyaset akademisine çevrilebilir, orada halkımız aydınlatılabilir, halkımızla tartışılır, oynanan oyunlar, halka karşı geliştirilen politikalar konusunda bilinçlendirilebilir. Halkımız buraları sorunlarını tartışma ve çözme platformuna dönüştürebilirler. Bu çadır platformları halk akademileri haline getirilebilir.” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir