Ocak Ayı Burç Yorumları 2012

Zorlu 2011 yılını geride bırakıp 2012’ye adım atmış bulunuyoruz.

2012 özellikle yeni dünya enerjilerinin keskin ışıklarıyla kendini ortaya koyduğu zamanın başlangıcı olarak ayrı bir önem taşımakta.

Yeni dünya düzenine girişe işaret eden yıldızlar aslında geçen sene adım attılar ama 2011 bir yerde yeninin ayak seslerini duymamız ve eski perdenin kapanması adına olayların yaşandığı, eskiden yeniye bir geçiş dönemi idi. Her geçiş dönemi gibi yorucuydu.

2012 kolay mı peki?

Buna iki tür cevabım olur: yeni enerjilere kapısını açan için evet, açmayan, direnen için 2011’den de zor bir yıl olur.

O yüzden siz siz olun, her şey tamam, yeniliğe ihtiyacım yok, ben böyle iyiyim, demeyin, yenilik ve değişim kapınızı çalıyorsa, size değiş diyorsa, değişmeyen yanlarınız var demektir.. Eskiye değil değişime teslim olun. Değişmeyen yaşlanır zaten..

2012 yıldızları insana çatır çatır duvarlarını yıktırır alimallah…

2012 için şimdilik bunları söyleyip, yeni ve taze senenin ilk ayının yıldızlarına bakayım..

2012 Ocak ayı gökyüzü durumlarına bakınca;

Güneş 20 Ocaka kadar Oğlakta, sonra Kova burcuna geçiyor. Venüs 14 Ocakta Kovadan Balıka geçiş yapıyor. Merkür bu ay 3 burç değiştiriyor; önce Yayda hala, sonra 8 Ocakta Oğlak, 27 Ocakta Kovada misafir olacak.

Başakta uzun süre kalacak olan Mars bu ay ilk büyük retro’suna yani geri dönüş hareketine başlayacak 24 Ocak tarihi itibariyle.

9 Ocakta 18,5 derece Yengeçte bir Dolunay ve 23 Ocakta 2,5 derece Kovada bir Yeni Ay’ımız olacak.

Bu arada, gelecek ay 3 Şubat’ta Kovadaki uzun soluklu misafirliğini tamamlayacak olan Hayaller Yıldızı (ideoloji/anlayış/inanç ve evrensel sevgi yıldızı ayrıca) Neptün ile Terazinin son derecelerine gelip Neptün ile tam üçgen açı oluşturan Disiplin/Yapı/Yasalar/Sorumluluklar Yıldızı Satürn arasındaki kuvvetli bağ bu aya da damgasını vurmakta.

Neptün Kovadan ayrılmadan önce dünyaya mesajlar veriyor, uykularımızı kaçırıyor, dinleyene, bir şeyler anlatıyor…

Bir dönemin sonuna, perdenin kapanmasına, yeni dönemin geçişine işaret eden, bence “geçişin” sembolü olan bir açı bu.

Neptün, “Boşuna uğraşmayın, Kapitalizm can çekişiyor, istediğiniz kadar yaşatmaya çalışın, insana karşı olan, hayata karşı olan bu sistem ölüyor,” diyor..

Yoksa bana mı öyle geliyor.. Neptün bu, ya beni ya dünya liderlerini kandırıyor…!

Ama bana sorarsanız, beni kandırmıyor..

Yeni dünya enerjileri girdi geçen sene ve ben bu yeni enerjilere ayak uyduramayan Dünya Liderlerini patır patır koltuktan düşürür dedim geçen 2010’da yazdığım 2011 üzerine tahminlerimde, makaleler sitemde duruyor hala…

Dedim, oldu mu, oldu. Durun daha, daha patır patır koltuktan düşme sırası başka Liderlerde…!..

Gelelim burçlara göre Ocak ayı yıldızlarına…

Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan )

Sevgili Koçlar, yeni yıla Ay sizin burçta iken giriyorsunuz. Demek ki heyecanlı biri giriş yapacaksınız.

Ancak bu heyecan kiminizde gerginlik kiminizde ifade edilmeyen öfke, baskı olarak yansıyacak gibi.

Bence yeni yıla, baskılı duygularınızı esneterek başlayın. Baskılara sebep olan duygularınıza, bilinçaltı direnişlerinize açık olun, anlayın kendinizi. Eğer anlamayacak kadar baskı altındaysanız, anlamayı sonraya bırakarak kendinizi esnetmekle işe başlayın derim.

Hele zıt burcunuz Terazideki disiplin ve kısıtlama yıldızı Satürn’den negatif etkiler alan, Satürn’ün hayat derslerini reddedip daha fazla direnen ve daha fazla katılaşan Koçlar, siz mutlaka esnemelisiniz. Direnmek işe yaramaz, direndikçe hayat daha mı garanti oldu sizce, hayır, demek ki neymiş, değişim kaçınılmazmış ve değişim iyidir her zaman, güvenin hayata ve en başta kendi hayatınıza karşı anlayışlı ve ılımlı olmayı bilin. Ben Koçum, yenilikçiyim zaten, benim çevremdekiler değişmiyor asıl diyenlere, sizin de değişmediğiniz oluyor, laf dinleyin, diyor yıldızlar.. Geçmişin verilmeyen hesaplarına bugünü kurban etmeyin daha fazla..

Çünkü yeni yılın enerjileri sizleri direkt etkileyecek, burcunuzda büyük değişimler, radikal eylemler yapan hızlı bir devrim yıldızı Uranüs var.. Ve 2012’de hızlanmaya niyetli.. Ona yetişmelisiniz..

Bu ay özellikle zıt burcunuz Terazideki Satürn ile dost Kova burcundaki Neptün arasında oluşan sağlam üçgen yani olumlu açı değişmek, değişen hayat şartları, değişmesi gereken “zihniyet” konusuna açık olanlara destek verecektir.

Siz Koçlar dostlardan, hayatınızdaki birebir iletişim kurduğunuz kişilerden önemli hayat dersleri almaktasınız. Onların üzerinden yıldızlar size önemli hayat dersleri öğretmekte. Hayatınızda olan ve hayatınıza giren insanlara dikkat edin, onları özenle gözlemleyin, dinleyin. Onlar üzerinden dikkatinizi çeken şeyleri not edin, ne demek istedi, ne dedi, neden dedi?.. Bunlar size ayna tutacaktır. Tıpkı derinliği olan bir romanı okurken, onun üzerine düşünürken, birden bir söz bizde zihinsel bir sıçrama yaratır, bilincimizi yükselten bir gerçeğe varırız.. İşte böyle..

Ama merak etmeyin hep insanlardan bir şey öğrenmeyeceksiniz. Bu sene, hatta bu aydan itibaren sizin de insanlara öğreteceğiniz yeni şeyler olacaktır. Uranüs gibi sürprizli, sezgi ve ani fikir sıçramaları veren ve özgür ruhlu bu gezegen burcunuzda iken, siz de insanları yeni tavır ve anlayışınızla şaşırtmaya başlayacaksınız. Uranüs daha yeni girmiş sayılır burcunuza, 7 yıl sizde.. Bu çok değerli bir zaman, kıymetini bilin.. Uyanış bu!..

Ama şimdilik bu yeni ve sürprizli eylemlerinizden ziyade bitmesi gereken işlerinize kanalize olun derim bu ay. Bir de hala hayatınız sanki başkalarının elinde gibiyken ve para ve işlere işaret eden evlerde olumlu enerjiler veren yıldızlar varken, en iyisi bu ay işlere ağırlık verin ve para kazandıracak işleri daha görünür hale getirin. Çalışmak sizi bazı çatışmalardan da uzak tutar hem.

Şans yıldızı Jüpiter para eviniz Boğada ve retro’dan da yeni kurtuldu, eh artık, para kazanma vakti derim sizin için. Parasal şartlarınızı iyileştirecek şeyleri düşünmek, somut girişimler için iyi bir zaman ayın 24’üne kadar. Bu tarihten itibaren öz yıldızınız Mars çalışma evi 6.evde retro hareketine başlayacak. Demek ki, bu tarihe kadar girişimler iyi, bundan sonra, ektiklerinizi biçme dönemi başlar.

Bu arada Mars sizi çok çalıştırırken azıcık yoracak gibi, sağlınızı bu koşturmaca içinde ihmal etmeyin derim. Başak özellikle sinirler ve bağırsaklar ve bazı alerjik sorunları ilgilendiren burçtur ve ayrıca 6.ev evcil hayvanları simgeler, demek ki, bu tür durumlara karşı önlem almak gerekir. Varsa sorunumuz ihmal etmeyelim derim. Bağışıklık sistemini sağlam tutmak gerekir. Bu arada, Başakta bir Mars sizi biraz pimpirikli yapabilir, bazı sorunlar kuruntudan ibaret olabilir.

Tabii sağlık konusunda ihmal etmemek kaydıyla korkunuz olmasın, çünkü size para kazandırmak isteyen Jüpiter aynı zamanda bir şifa yıldızıdır, öz burcunuz Mars’a olumlu açılar yapıp güçlendirirken, olası sağlık sorunlarından çabuk kurtulursunuz demektir.

Dostlar, idealler, istekler, hayaller, ödüller.. Yani 11.ev.. Epeydir, bu evinizi vurgulayan yıldız açıları var, yine bu ay da bu alanlarınız vurgulanmakta. Kiminiz için dostlar üzerinden gerçekleşecek bir hayale, kiminiz için kendi düşünce ve eylemlerinizin ürünü olan ve eyleme döküldüğünde toplumda oldukça beğeni kazanan/kazanacak bir idealinize, kiminiz için de kanımca, dost, grup ortamından çıkıp gelen bir aşka işaret etmekte. Tabii bu yıldız pozisyonları uzun zamandır var, ancak bazı önemli açılar son iki aydır oluşmuş durumda. Demek ki, daha tamamlanma ve hatta gerçekleşme süreci bitmemiş..

Bu yıldızlar neye vurgu yapıyorsa hayatınızda, ona özen gösterin derim. Tamamlandığında anlayışınızı, hayata bakışınızı derinden değiştirecek ve ruhsal ve duygusal olarak bir aşama kaydedeceksiniz. Ve böylece hayatınızda bir dönemi de geride bırakacaksınız..

Ayrıca kiminiz daha önemli bir şeyi başarmış olacak; dünyanın veya geniş bir toplumun diyeyim, kalbine dokunan, etkileyen bir şeyler yapmış olacaksınız.

Ayrıca bu hayatınıza yeni ve sürprizli kapılar açacaktır.

Venüs ruhsal dünya, iç alem evinizde olacak ayın ikinci yarısı, birilerini düşünecek, özleyeceksiniz anlaşılan. Biraz duygusal ve romantik olacaksınız. Bu ruh hali kiminize şiir bile yazdırır. Hele ki Neptün gelecek ay ruhsal dünya evinize uzun yıllar kalmak üzere yerleşecekken, bu bir işaret olabilir.. Acaba yazmaya veya bir sanatı icra etmeye mi yöneltecek sizi bu sihirli, ruhsal gezegen… İlhamlarınız yükselecek..

Aşk cephesinde neler var?…

Bu ay kimi Koçlar sanki bir yakın dostlarının mutlu bir aşk olayını paylaşacak gibi.. Sanki bir dostun evliliği var gibi. Kimi Koçlar için, dediğim gibi, yine bir dost ortamında gelişen bir şeyler var. Bu enteresan bir aşk olabilir.. Belki sizin gibi ateşli, coşkulu bir Koçun pek de aşina olmadığı ama yaşadığınızda seveceğiniz türden bir aşk diyebilirim. Zaten bu ay gerek dostlarla, gerekse başka yakınlarla sosyal ortamlardasınız, ne bileyim, sinema, tiyatro, bir sergi, bir gösteri.. Bu ay bol bol sanat zevkinizi besleyen ortamlardasınız.

Ve uzun süredir görmediğiniz dost/dostlarla görüşmeleriniz, özlem gidermeniz olacak. Ve dediğim gibi, ayrıca aşk böyle ortamlarda filizlenecek.. Kimi Koçlar da uzun süredir hayalinde olan bir aşkı sanki yere indirecek.. O kişiyle karşılaşacak..

Ve aklı, duyguları eski aşkta olanlar için hala bir şans görüyorum, bu imkan kanımca gelecek ay biter gibi, bitmeden bence bu ay bir denemekte fayda var, sevgi yıldızı Venüs ayın ilk yarısında Kovada iken ve Güneş de ikinci yarıda Kovaya girecekken, yani bir dileğinizi, bir hayalinizi gerçekleştirmek için iyi bir zaman diyorum. Uzaklaşma, soğumayı yeniden ısınmaya, uzlaşmaya ve sevginin yükselmesine dönüştürmek için yardımcı yıldızlar varken..

Sevgili Koçlar, bu arada ayın ilk yarısı kiminiz işte, kiminiz ailede büyüklerle çatışma halinde olabilirsiniz. Yeni yıla gergin başlamayın derim. Oğlaktaki Plüton ilerlemeye başladı, ve değişim için kemerleri gevşetme ve esneme zamanı. Plüton Oğlakta size kare yani gergin açılı, değişime “hayır” deme lüksünüz yok demektir bu.. Uranüs de burcunuzda, Uranüs mü yaman, Plüton mu yaman derseniz, Uranüs’e hayranım ama Plüton’dan korkarım, çünkü son noktayı koyan o’dur. Bu ikisinin kuvvetli ve çarpışan enerjisine hazır olun, köklü bir değişim çat diye girer hayatınıza. Bu daha önce belirttiğim gibi köklü bir meslek değişimi olabilir, kariyer değişimi, kiminiz için de, var olan pozisyondan düşürülme riski.. Esnek olmak, manevra yapma kabiliyetini güçlendirir. Ne olur ne olmaz.. İdeallleriniz, durduğunuz yer sağlamsa korkmayın.. Belki başa geçecek kişi siz olursunuz tam tersi..

Bir de, bu ay deyince kuvvetli sürprizli değişim dönemi başlıyor, kanatlarınızı hazırlayın uçuşa…

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )

Burcunuza yerleşen şans yıldızı Jüpiter nihayet düz pozisyona geçti ve Hazirana kadar tam yol ileri devam edecek. Bu sizin işlerinizi yeniden ilerletmeye başlayacaktır.

Jüpiter epeydir düşen moralinizi yeniden yükseltecek ve heves, yaşama sevinci, girişim arzunuzu da kamçılayacaktır yeniden. Ayrıca Jüpiter’den alacağınız pozitif girişim enerjisiyle, başladığınız işlere hız vereceksiniz, çalıştıkça, gayretlerinize devam ettikçe insanlar tarafından kabul görecek, beğeni toplayacaksınız, çevreniz akabinde genişleyecektir. Bu ay neşelisiniz yeniden.

Merkür dost Oğlak burcuna geçtiğinde, uzaklarla iletişiminiz ivme kazanır, uzaklardan güzel haberlerle sevinirsiniz. Ayrıca iletişim, yol aracılığıyla iş yapanlar için güzel, hareketli ve bereketli bir dönem. Ticaretle uğraşanlar için iyi bir zaman. Kafanızda kurduğunuz ve zamanını beklediğiniz projeleri hayata geçirmek için güzel bir zaman.

Tepenizde yani haritanızın 10.evinde kare yani gergin açı aldığınız burç Kovada ayın ilk 10 günü ve son 10 günü yıldız yığılması olacak. Bu bu zamanlarda aşırı abartılı işlerden kaçınmak, gerçekçiliği gözden kaçırmamak gerekir demektir. İşleriniz yeniden yoluna girerken yükselen moral gücünüz sizi biraz abartılı hayallere sevk edebilir, erken adım attırabilir bazı şeylere. Aşırı iyimserlikle fazla sözler verebilirsiniz insanlara, sonra yapamazsanız kötü olur. Yine de, dost Oğlaktan alacağınız yıldız desteği ve diğer dost burç Başaktaki Mars’ın fiziksel eyleme ve hayatın merkezine sevk eden enerjisi sizi gerçekçilikten uzaklaştırmayacaktır. Yani evet, projelerinizi, planlarınızı eyleme koymaktan çekinmeyin, ama bu projeler sizi nereye götürecek, işte bu konuda olacakları gözlemeye bırakın kendinizi.

Merkür’ün bir faydası daha olur size dost Oğlakta kaldığı sürede, size baya iyi dedirten, hatta işte bu! dedirten bir teklif getirebilir..

Venüs Kovada iken ayın ilk yarısı gözdesiniz. Hoş ve bilgili insanların arasındasınız ve onların arasında gözde olmak ruhunuzu okşayacaktır. Ancak bu ortamda bazı konularda yavaş kaldığınızı da gözlemleyecek, kendinize bir çeki düzen vermek gerektiğini düşüneceksiniz. Kiminiz de, ne arıyorum ben buralarda diyeceksiniz. Ama hayır diyemeyeceğiniz bir gelişmeye de götüreceği için sizi, acele etmeyin derim.

Gördüğüm o ki, bu ay önemli bir şeye somut imza atıyorsunuz, damganızı vuruyorsunuz. Organizasyonu başlatan siz olmayabilirsiniz, ama kilit kişi sizsiniz!

Kanımca kiminiz de, sizin başı çekmeyi hak ettiğiniz bir işte, organizasyonda, başkasının birden öne çıkarılmasına içerleyecek.. Bu sizi düşündürecek işte… Ancak buna sessiz kalacak gibi görünmüyorsunuz.. Çünkü gerçek şu ki, kilit kişi sizsiniz. Sizsiz o iş suya düşer..

Sağlık için bu ay güzel görünüyor yıldızlar.. Bir sağlık sorununuzu geride bırakacaksınız. Bu ay bu konuda somut ve güzel sonuçlar var.

Ayın ikinci yarısında, parasal anlamda bir konuda sanki birileriyle uzlaşma sorunu var gibi. Yapacağınız hesaplar canınızı sıkabilir, bir şeyin arkasını görmeden harekete geçmenin bir bedeli olabilir. Yani haritanızda, Ocak yıldızları iki ayrı açılarla belirgin bir şekilde ayrılmış görünüyor. Birçok önceden başladığınız ve bu ay yeniden hız vereceğiniz ve gerçekten ilerledikçe yükseleceğiniz ve istediğiniz başarıları yakalayacağınız bir iş, öte yandan daha gösterişli gibi görünen ama bir şekilde hakkınızı çok da teslim etmeyen bir iş. İşte, bu işte ayın ikinci yarısında bir çatışma veya bir çıkmaz söz konusu. Yürümez böyle dedirten bir şeyler olacak anlaşılan. Yol yakınken olaya müdahale edin derim. Hatta ayın ikinci yarısını da beklemeyin.

Kimi Boğalar da sanki daha önce gelen ama sonra kaçan bir fırsat veya teklifi yeniden yakalayacak gibi, bu da sizi ikileme sokacak. Fikir değiştirmek zorunda kalmadan önce düşünün derim.

Aşk için yıldızlar güzel ama kırgınlık, kalp kırma durumları da olacak anlaşılan. Ayın ikinci yarısında Venüs Balıkta Mars Başakta, tam zıt birbirine, bu sevgide kırgınlık demektir. Bir kalp kırma söz konusu. Öte yandan Balıkta yücelen Venüs sizin hem yaratıcı yeteneklerinizi hem cazibenizi de artıracaktır. Sanırım bu ay biraz nazlanmak, peşinden koşturmak arzusu da uyanacak. Cazibenize güvenerek bazı çıkışlar yapabilirsiniz. Aslında bu ayın son derece cesaret verici, zeka açıcı ve renkli hayal gücünü besleyici yıldızlarından güç alıp ilişkinize renk katmak için farklı bir şeyler yapabilirseniz birlikte, zamandan çalınmış özel anlar paylaşırsınız.

Kalbi boş olanlar içinse, bence aradığı ruh eşini bulması için uygun zaman gibi geliyor. Sanki zıt kutup birbirini çeker misali bir aşkla karşılaşabilirsiniz gittiğiniz yerlerde. Aşk başınızı döndürecek anlaşılan. Öte yandan bir de şöyle bir durum var, bu aşkı şu an imkansız kılan bir şeyler var gibi.. Ama öyle ama böyle bu ay sizin için aşkta bir rest çekme var..! Ok yaydan fırlıyor. İlişkide koyduğunuz sınırları zayıflatan şaşırtıcı bir ay olacak aşk için. Belki de bir şeylere hayır diyemeyeceksiniz, sevgilinizi kaybetmemek için veya kazanmak için.

İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )

Bu ay yıldızlar sizin için yıldızlar hoş sürprizler taşımak istiyor.

Geçen ay Ay Tutulmasının negatif etkisini affettirmek ister gibi, bu sefer, dost Kova burcundaki Venüs, Merkür ve Güneş aracılığıyla güzel haberleri taşıyacaklar size.

Diğer dost burç Terazide uzun zamandır kalan ve yine uzun zamandır Kovada kalan Neptün arasındaki olumlu açının yanına, Venüs eklenince, kiminize işte veya eğitimde bir ödül, kiminize var olan ilişkinizi daha sağlam bir temel üzerine oturtma imkanı tanıyacak, kiminize ise, işte gayretlerinizin karşılığında güzel bir teklif getirecektir.

Uzakta bulunan tanıdığınız ve sevdiğiniz kişi/leri ziyarete gitmeye karar verebilirsiniz. Ruhunuzda bir barış, huzur ve mutluluk havası yükselecek.

Yasal sorunları olanlar için aynı yıldızlar güzel sonuçlar taşıyacaktır. Artık bir yasal sorunun çözümünün sonuna geliyorsunuz, geride bırakıyorsunuz. Düşüncelerinize ve duygularınıza bir huzur, bir memnuniyet havası hakim olacak.

Sanat veya eğitimle ilgilenen İkizler bu ay keyifli bir zaman sizi bekliyor. Hoş, bilgili ve sizi farklı düşüncelere götüren insanlarla tanışacaksınız.

Kiminiz de sanki farklı bir yerde kısa bir tatil yapma imkanı bulacaksınız. Ama bu daha önceden planlanmış bir tatil gibi.

Bu ay parasal konularda işler rayına giriyor gibi. Mars yuva evinizde, yatırım evinde Oğlaktaki yıldızlarla güzel ve güçlü açılar yaparak, hızla bazı parasal işleri toparlayacaksınız.

Ayın son haftalarında, iş bekleyen, daha önce görüşmelerden sonuç bekleyenler için güzel haberler ve gelişmeler var. taze başlangıçlar için iyi bir dönem ayın son 10 günü.

Öte yandan, ayın ikinci yarısında Balık burcuna geçen Venüs sizin kıskanılacağınızı gösteriyor. Önemli kişiler tarafından onurlandırılmanız, desteklenmeniz ve bazı başarıları yakalamanız kıskanç gözleri üzerinize çevirecek gibi.

Bu ay gerçekten istediğiniz, epeydir düşündüğünüz bir arzunuz gerçekleşecek.. Daha doğrusu bunun için imkan doğacak adım atmak adına. Bu kiminiz için güzel bir aşk ilişkisi iken, kiminiz için bir süre sonra resmi başvuru, mesleğinizi geliştirmek adına bir şey. Kiminiz için de dediğim gibi, yasal bir zafer gibi görünüyor. 9.ev yasaları temsil eder, sanki hak yerini buluyor. Bu sizi mutlu ve gelecekten umutlu kılacak.

Aşka bakarsak, yeni ilişkisi olanların aşkları sınanacak gibi ayın ikinci yarısından itibaren. Hızlı ve güzel ilerleyecek ama birden bazı çatışmalarla ilişkiniz bir sınava girecek. Sanki kimi İkizler de, hızlı bir evlilik, nikah sürecinden dolayı, bazı resmi başvuruları başlatacak, hani, evlenip başka kente yerleşmek için, düğünden önce nikah yapmak, tayin işlerine girişmek vs.

Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz )

Boğadan güzel enerji aldığınız Jüpiter’in retro’dan kurtulup ilerlemesinin ardından, zıt burcunuz Oğlakta yerleşen Güneş ve Plüton ile olumlu açı yapmasıyla, yeni yıla sizi mutlu edecek bir konuda ilerleme kaydederek giriyorsunuz. Yıldızların size yeni yıl armağanı olsa gerek bu.

Sanki bir şeyler bir anda değil de, adım adım ilerleyerek hayatınıza bir düzen koydu. Yıldızlar yeni düzeninizi yerine oturtan gelişmelerle hayatınıza huzur ve ahenk getirerek yeni düzeninizin ev sahibi olmanıza yardımcı oluyor gibi, ayrıca daha ileride sizin inisiyatifinizi artıracak, hayatınıza sizin öncülük edeceğiniz eylemlere geçmeden önce sizi yerinize ısındırıyor gibi.

Jüpiter’in yeniden harekete geçmesi ve sizin ideal, hayal, istek ve dostlar evinde bulunması yazın hayatınıza kattığı renk ve gelişmeleri hızlandırmasını ve önemli bazı hayallerinizi gerçekleştirmek üzere fırsatlar vermesini bekleyebilirsiniz.

Jüpiter dostlar evinizde ayrıca dedim, dostlar üzerinden gelecek fırsatlar, iyiliklere vurgu yapmakta.

Öte yandan Mars’a bakıyorum, o da kısa yollar, kardeşler, iletişim evinde, iletişim son derece aktif ilerlemeye devam ediyor. İletişim, kısa yol kanalıyla güzel haberler alabilirsiniz. Ailecek aldığınız bazı kararların meyvesini ve olası sonuçlarını görüp ona göre yeniden bir plan düzenlemesi yapabilirsiniz.

Özetle, hayatınızdaki insanları ilgilendiren evlere bakınca, son derece ahenkli ve mutlu gelişmeler ve dayanışma görüyorum. dostlardan, yakınlardan, eş veya sevgiliden gelen dayanışma ve birlik ve beraberlik ruhunun yükselmesiyle geleceğe daha umutla bakar, kararlarınızı güvenle, iç rahatlığıyla vereceğinizi söyleyebilirim.

Yuva evinizde uzun zamandır bulunan Satürn’ün Kovadaki Neptün işe yaptığı sağlam açı, yuvada uzun süredir devam eden şartların bir tamamlanmaya doğru ilerlediğini, artık yuvada uzun bir dönemin geride kalmak üzere olduğunu gösteriyor. Yavaş yavaş başka heyecanlar, başka endişeler, başka hava hakim olacak ve bu yeni hava yuvanıza da farklılıklar, farklı yaşantı alışkanlıkları taşıyacak.

Yuva konusunda ve yatırım konusunda uzun zamandır kafanızda kurduğunuz planları tek tek tamamlamak üzeresiniz. İşte bu tamamlanmanın ardından dönemin bitişi ve yeni döneme girişe de adım atacaksınız. Siz Yengeçler yeni döneme paralı giriş yapacaksınız, haydi iyisiniz..

Mesela bu ay para girişi görüyorum hanenize. Ödemeler de var mı, evet, var. ama gelen paraları başka kanala aktarmak şeklinde.

9 Ocakta burcunuzda gerçekleşecek Dolunay ardından size bir sevinç taşıyacak. Kiminize mutlu eden bir haber, teklif içeren bir haber taşıyacak, bu iş teklifi de olabilir, bir aşk çağrısı da. Dolayısıyla bir aşk da taşıması söz konusu kiminiz için. Sanatsal işlerle uğraşanlar için yıldızını parlatacak bir sevinç olsa gerek bu. sizi gündelik hayata odaklayan, gündelik heyecanlara yeniden kendinizi kaptırdığınız, harekete geçiren enerjiler var bu ay gerçekten. Bu ay bir an düşüneceksiniz, içinizde birden bir huzur, anda bulunmanın güzelliği duygusu yükselecek ve şükredeceksiniz. Bir anda sanki uzun süren sıkıntılar uçup gitmiş gibi hissedeceksiniz. Hayatı yeniden seveceksiniz.

Bir de sizi birazcık korkutacak, bir anda panik yapacak bir gelişme de olabilir, bu aileden bir büyükle alakalı bir sağlık sorunu olsa gerek. Ama korkmayın derim, Boğa ile Balık arasındaki iyicil yıldızların karşılıklı desteği bu sorunu çok kısa süre sonra bitirmeye niyetli. Yani korktuğunuz gibi olmayacak.

Bu ay zaman zaman nostaljiye kayacaksınız, eskileri hatırlayacak, birilerini özleyecek, sonra efkar basıp eski güzel şarkıları açacaksınız, dinleyeceksiniz. Bu ay bir de, çok sevdiğiniz, hayranı olduğunuz birini canlı izleme imkanı bulabileceksiniz.

Para konusu için dediğim gibi, sanki bu ay gelen parayı başka yere yatırma ile meşgulsunuz ama paralar da geliyor, ödemelerde rahat, akıcı bir süreç. Ama harcamalar da biraz abartılı olabilir, Venüs-jüpiter kare açısı harcamaları artıran etkide. Yine de, siz bir şekilde karşılıyorsunuz. Estetik, bakım için hatta küçük bir estetik operasyon için harcama da söz konusu olabilir kiminiz için. İstediğiniz sonucu alırsınız, ama harcama beklediğinizin biraz üstünde olabilir.

Aşka bakarsak, var olan ilişkide çalkantı yaşayanlar için gördüğüm; taşlar yerine oturuyor. Birlikte hayaller kuruyorsunuz. Dost burç Balıkta olacak Venüs size aşkta mutlu enerjiler taşıyacak. Müjdeler alıp-vereceksiniz. Kimi Yengeçleri bir sevinçli gelişme ardından uzun yol yapacaklarını görüyorum. Bir kutlama olacak gibi. Kiminiz de eş/sevgilinizi alıp sürpriz bir seyahat yapacaksınız gibi. özellikle ayın ikinci yarısı hesapta olmayan keyifli bir yol görüyorum. Ayın ilk yarısı da seyahat olabilir, daha biraz inzivada, sakin ve baş başa bir tatil şeklinde, hatta yurt dışı seyahati olabilir bu.

Tabii Mars halen 3.ev yani yollar evindeyken, dikkatli olmayı da ihmal etmemelisiniz. Acele yapılan yolculuklarda yanınıza bir şeyleri almayı unutabilirsiniz.

Kalbi boş olanlar için aşk var mı? Ayın ilk yarısı nostaljik ve özlem içindesin, ayın ikinci yarısı çekim duyacağınız karşılaşmalar olacak gibi ancak, bunu ifade etmekte zorlanabilirsiniz, beklenmedik anda gelen bir duygusal etkilenme sizi afallatabilir, bir şekilde evet, çekimler için güzel ama duygusal olarak karşılıklı uyum sağlamak zor olabilir. Bu belki de heyecanınız artıran, o kişiye olan ilginizi yoğunlaştıran bir etki yaratabilir, veya kısa bir süre etilenseniz de, bir süre sonra unutmaya yüz tutan geçici bir heyecan halini alabilir. Bir müze veya dini bir yeri ziyaret, resim sergisi, bir konferans ve ani gelişen seyahatler karşı cinsle karşılaşma olasılığı olan mekanlar olacak.

Bu ay da yıldızlar eski veya var olan aşkı korumakta, hatta bir kutlama, birlikte ilişki için ciddi kararlar almanız söz konusu. Belki kendi aranızda bir söz, bir nişan gibi bir kararla ilişkinizi taçlandırmak isteği duyabilirsiniz. İlişkinin geleceğine umut ve güvenle bakacaksınız.

Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos )

Bu ay zıt burcunuz Kovada yıldızlar yığılınca, duygusallığınız yükselecek gibi görünüyor. Romantik zamanlar ve ayrıca sevdiklerinizle mutlu anlar geçireceksiniz.

Venüs uzlaşmacı ve arkadaşlık yanlısı ve kavga sevmez Kovada iken, gerek ilişkilerinizde gerekse işteki ilişkilerinizde sorunlar yaşadığınız kişiler varsa, uzlaşmanın tam zamanı derim.

Ayrıca size destek veren, dost eli uzatan insanları da bu ay somut bir şekilde tanıyacaksınız. Açık destek, açık dostluk göreceksiniz.

Geçen ay yaşanan bazı hayal kırıklıklarını telafi eden güzel jestler alacaksınız çevrenizden.

Ayın ilk yarısı şans yıldızı Jüpiter tepenizde yani haritanızın en tepe noktasında ilerlerken, şansın pırıltılarını kuvvetle hissetmeye başlarsınız yeniden. Ayın ilk yarısı çok çalışacak ve epeyce işleri halledeceksiniz. Yerinizi sağlamlaştıran, güzel çalışmalara imza atacaksınız.

Giderek derinleşen kurduğunuz iş düzeni ile yapmak istediğiniz yeni şeyler arasında zaman zaman çatışmalar yaşayabilirsiniz. Yani akıl başka yönde ruh başka yönde gidebilir.. Ancak yeniliklere de ihtiyacınız var, hayatınızı çeşitlendiren ve size “farklı”yı yaşatan bir şeyler. Zihin dünyanızda sıçrama yaşatacak bir şeyler.. Şimdilik ikisine de ayrı zaman ayırarak ilerleyin bakalım..

Şaka niyetine veya değişiklik amacıyla başlanan yeni uğraşlar, hayatınıza giren yeni insanlar, kafanızda aniden doğan fikirler şu an şartlar çelişkili göründüğü için eyleme dökülmesi imkansız görünse de, bir süre sonra “imkansız”ın imkanlı olduğunu yaşamaya başlayacaksınız. Düşüncenizde doğan yeni fikirleri not edin bir yere.. Bir süre sonra gerçekleşeceğiniz görerek şaşıracaksınız.

Yepyeni alanla ilgili bir uğrala aniden başlayanlar, giderek kendini o alana ait hissetmeye başlayacaklar. Yurt dışı kapınız da açıldığı için, pat ordasınız pat burada.. Dünyanız genişliyor.. Ama dediğim gibi sizi bir şekilde tutan, yenilikler heyecan verse de, hayatınıza temkinle veya yavaşça almayı tercih ediyorsunuz. Öte yandan yenilikleri getiren de Uranüs!. Uranüs bu onun işi belli olmaz, siz pencereyi hafif aralayım taze hava girsin dersiniz, birden çıkan kuvvetli rüzgar pencerenizi ardından kadar açar, yenilikler aniden dolabilir hayatınıza.. Şu an ufak ufak giden bu süreç bir süre sonra hız alacak.. Şimdilik not edin bir yere dedim..

Mesela, kiminiz hiç aklınızda yokken, bir anda emekli olup ya da işi gücü bırakıp gidip yeni bir yere yerleşebileceksiniz. Rüzgar o derece kuvvetli olabilecek.. Bunu da not edin bir yere derim.. Bu arada, bu konuda son olarak şunu söyleyim; Uranüs retrodan çıkıp ileri harekete geçti.. Yani süre çok uzun olmasa gerek..

Bu ay kendiniz için harcamalar var, ama bu geçici, sıradan alışverişler değil, dip köşe bakım adına harcamalar, epeydir düşündüğünüz bir şey üzerine harcamalar. Ailecek karar verilen bir şey gibi.

Sağlıkla ilgili bir tedavi vs niyetli olanlara, Venüs’ün Kovada olduğu ayın ilk yarısını tavsiye ederim.

Aşka bakarsak, aşk var mı, olmaz mı?.. Venüs ilişkiler evinizde, yanında Neptün.. Bu karşı koyamayacağınız bir aşk olabilir. Hatta sizin içinize doğan bir ilişki bu, belki de bildiğiniz biri. Hani, “o döner dolaşır beni bulur yine” türünden.. Öte yandan yeni ilişki arayanlar için de sanki iyi bir zaman gibi Venüs’ün Kovada ilişkiler evinde olduğu bir zaman, hem yeni hem ciddi bir ilişki.

Neptün’ün bir sakıncalı yanı; sizin Güneş’inize zıt açı yapması, bu karşılıksız ya da uzaktan sevilen biri demektir ayrıca. Ama bu ay sizi bu duygudan kurtaracak gelişmeler olabilir.

Başak Burcu ( 23 Ağustos-22 Eylül )

Dost Boğa burcunda bir süre size destek veren, sonra retro (geri) harekete girip, verdiği fırsatları havada bırakan Jüpiter nihayet geçen ayın sonlarında yeniden düz hareke geçti. Yeniden gelsin fırsatlar!..

Jüpiter her şeyden önce biraz düşen, bozulan moralinizi yükseltecektir. Güne daha iyi başlayacaksınız, daha atak ve daha hevesi olacaksınız. Düşüncelerinizdeki bazı sınırları kaldırmaya gönüllü olacak, hayatın size bir şeyler öğretmesine izin vereceksiniz. Yaşadıklarınıza sezginiz daha fazla açık olacak, size birilerinin, bir şeylerim getirdiği mesajları daha net algılayacaksınız. Düşüncenizde doğam ilhamlar olacak ve bunlar saracak aklınızı. Eskiden birine derdinizi anlatırken, daha agresifken, bu sefer eski alışkanlıkla tam kızmak, agresif tepki vermek üzereyken birden çok pozitif ve bir o kadar görüşü açık, uzağı gören ve sağduyusu güçlü bir tavırla bilge insanın haliyle yanıt vereceksiniz, bu tavrınız hem sizin hem karşı tarafın hoşuna gidecek. Kendinizden hoşnut olacaksınız. Hayatın size somut olarak bir şeyler kazandırdığını görmek sizi mutlu edecek ve umutlandıracak. Pozitif bir değişimi yakalamak geleceğe dair umut besleyen bakışınızı da güçlendirecek. Belki şu an hiçbirşey istediğiniz gibi gitmeyebilir, ama garip bir şekilde iyi gideceğini hissedeceksiniz. Veya sanki iyi gidiyormuş gibi, mutlu bir ruh haline gireceksiniz. Sebepsiz bir umut gibi.. Ama emin olun sebepsiz bir umut değil bu, Jüpiter önce düşüncenizdeki negatif sınırları düşüncelerinizde pozitif çiçeklere açtırarak kaldırır, sonra düşüncenizden hayatınıza aktarır. Kafanızda açan çiçekler gerçek olmaya başlar..

Bu ay felsefe yapma sıram sizin burcunuzda anlaşılan.. Neyse, bu kadar yeterli deyip ayın diğer gelişmelerine bakalım..

Güneş dost Oğlak burcun ayın ilk yarısı, Merkür de Oğlakta ilk yarıda, Plüton zaten epeydir burada ve hepsi 5.eviniz yani mutluluk, şans, girişim ve aşk eviniz üzerinde. Yıldızlar hayatınıza bu alanlarda pozitif bir çeki düzen vermek istiyor anlaşılan. Bu konularda hayatınızı dolduracak, bakış açınızı değiştirip geliştirecek ve hayatınıza yön ve şekil veren gelişmeler yaşatacak bu ay demektir.

Önemli kişilerle önemli projeler, girişimler üzerinde görüşeceksiniz ve önemli kararların altına imza atacaksınız. İmza için acele etmeyin desem de, siz de geleni gelişinden tanıyacaksınız, yıldızlar sezginizi de eylem kabiliyetinizi, manevra kabiliyetinizi yükselten enerjilerle dolu, içinize doğacak ve birden evet diyeceksiniz bir şeylere. Sanki ayın ikinci yarısında Merkür Oğlaktan Kovaya geçince, iş ve para kökenli anlaşmalar resmi olarak yapılacak gibi. veya daha önce kararlaştırılan anlaşmalar uygulamaya konacak, Satürn ve Merkür’ün karşılıklı destek açılar yaptığı ayın ikinci yarısında. Zaten şu an Venüs Kovada ve 6.ev çalışma evinizdeyken, sanki kırmızı halıyı sermiş ortaya, yani önce zemini yumuşatan, işte bazı şartların sizi de memnun ettiği gelişmeler en azından sözle, karşılıklı uyumun sergilenmesiyle ortaya konmaya başlanmış. Venüs çalışma evinizdeyken ve hele de Satürn gibi somut kazanım için gerekli yıldızdan destek alırken, patronunuzdan dileyin ne dilerseniz, tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır sözünü unutmadan. Bu ay Venüs sayesinden uyumlu ve akıcı çalışma ortamı bulacaksınız, huzur, düzen ve şıklık ve anlayış sizi işe daha keyifle sevk edecek.

Bu ay önemli kişilerle kalıcı dostlukların geliştiği sosyal ortamlarda bulunacaksınız. İş veya eğitim vesilesiyle tanıştığınız bazı değerli kişilerle aranızda güçlü iletişim, bağ kuvvetlenecek.

Bu bir yakınınızın sağlığıyla ilgilenebilirsiniz ayrıca. Hatta bir sağlık sorunu ilerlemeden veya riskli boyuta ulaşmadan kontrol altına alınıp iyileştirilebilir. Kiminiz de bir arkadaşınızın sağlık sorunuyla ilgilenebilirsiniz. Mars ve Jüpiter sağlığı güçlendiren enerjiler içindeyken, sağlıkla ilgilenmek uygundur.

Para durumlarınız bu ay daha iyi, çalıştığınız işte maddi koşullar maddi, manevi daha iyi olacak gibi. ayrıca bir yatırım planını harekete geçirmek için de güç alacaksınız maddi koşullarınızın daha iyi olmasından.

Aşk için güzel bir ay sevgili Başaklar. Aşk evi 5.eviniz güçlü enerjilerle dolu bu ay, her ne kadar Uranüs-Plüto arasındaki kare açı aşk ve özel yaşantı evlerinizde bazı çatışmalı gelişmeler yaratsa da, bu ay iradeniz kendinizden yana.

Venüs ayın ikinci yarısı zıt burcunuz Balıkta ve sizi ilişkiler, evlilik evi üzerinden etkileyecek. Bu her ne kadar aşk olaylarını yoğunlaştırsa da, Mars-Venüs’ün çatışmalı pozisyonu, duyguları hem kontrolden çıkarabilecek hem de gerçek duygular yüzeye çıkacak gibi. Aşk yüzünden kavga etmeyin derim birileriyle.

Kalbi boş olanlar içinse, önce sosyal ortamlarda hoş karşılaşmalar, güzel iltifatlar sonra karşı konulması zor duygusal ve seksüel çekimler söz konusu. Aşk dedikodularına karşı dikkat edelim derim. Yeni aşk iş yerinde, bir iş görüşmesinde, bir yakını ziyaret vesilesiyle çıkabilir. Veya bir yakının tanıştırması ile..

Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )

Bu ay duygusal olarak daha huzurlu, sakin ve mutlusunuz dost Kovada bulunan Venüs’ün desteğiyle. Venüs sizin yıldızınızdır, ondan alacağınız destekle aşk hayatınıza da bir barış, bir huzur kazandırmanız mümkündür.

Ay boyunca sevdiğiniz özel insanlarla görüşecek, bir araya geleceksiniz. Yeniden eski günlere dönmenin mutluluğu hakim olacak duygularınıza. Öte yandan sanki bu ay duygu dünyanızda bir şeylere de nokta kayacaksınız gibi.

Uzun süredir devam ettirdiğiniz bir iş, bir projeniz varsa, bu ay onun ödülünü almanız da mümkün. Beğenilecek ve onurlandırılacaksınız.

Yaşadıklarınızın ardından olgunlaşan kişiliğinizle sanki bu ay neleri başardığınızı, neleri geride bıraktığınızı göreceksiniz. Kafanızda bitmeyen sorunlar, yeni ruh halinin huzursuzluğu devam etse de, geldiğiniz noktada, geleceğinize doğru sağlam ilerlemenize ışık tutan somut kazanımları da yaşayacağınız bir döneme girmişsiniz. Güçlüsünüz her şeye rağmen. Bir şeylerin tamamlanması, nokta koymanız da size ayrı bir güç verecek.

Bu ay keyif için, lüks için harcamalarınız olacak, sizi mutlu eden şeyler alacaksınız. Belki eve, belki kendinize bir şeyler alacaksınız. Sevdiklerinize hediyeler alıp mutlu edeceksiniz.

Uzaklardan ziyaretçileriniz var.

Kiminiz da sanki yasal bir kağıda imza atıyor, hani, yeni bir çevrede yaşamak adına size taze soluk getirecek bir yere taşınabilirsiniz, hatta ev alarak taşınabilirsiniz. Bu tür düşünceleri eyleme dökmek için son derece elverişli bir zaman.

Kimi Teraziler ise, sanki nişan vs gibi bir şey yaşayacak. Ailelerin bir araya geldiği, artık bir ilişkiye bir şekilde başka bir yön vermek üzere nokta konduğu bir dönem. Yani somut ve ciddi kararın eyleme döküldüğü bir zaman.

Güzel ve uzun bir tatil yapmak isteyen Terazilere, durmayın derim.

Sanırım bir kardeş veya kuzenin sağlık sorunuyla veya eğitim sorunuyla yakından ilgileneceksiniz. Öte yandan ayın ikinci yarısında, Venüs Balıkta iken siz de kendi sağlığınızı ihmal etmeyin derim.

Parasal olarak bakınca, küçük harcamalar var ama büyük paralar de geliyor. Yatırım için çok müsait dönemlerdesiniz, iyi değerlendirin derim.

Bu arada, yasal bir olay yaşayan varsa aranızda, bu ay ödül bu konudan gelebilir.

Ayın ikinci yarısında güçlü ve önemli dostlarla görüşmeleriniz var. Belki iş konuşacaksınız, belki bir teklif alacaksınız.

Aşka bakarsak, dediğim gibi ilişkisi olan ve evlenmek isteyenler bu ay bu ilişkiye bir resmi ad koyuyorlar. Düğün de çok uzak olmasa gerek.

Çocuk bekleyenler için de iyi bir zaman bence.

Gitmeyen, yürümeyen ilişkilerin de biteceği bir dönem olsa gerek, duygusal olarak uzaklaşma var. Bazı şeylerinde gelişmesiyle beraber, hayatınızda gitmeyen ilişkiye yer olmayacak gibi sanki bu aydan itibaren.

Yeni aşk bekleyenler için bence güzel bir aşk var. Belki de bu aşk size eski döneme nokta koyduracak.

Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )

Zıt burcunuz Boğada uzun süredir retro halde duran şans yıldızı Jüpiter geçen ayın sonlarında düz pozisyona geçti nihayet. İlişkiler üzerinden sizi etkilemeye devam edecek. Hayatınızda olan ve hayatınıza giren insanları kısa sürede tanımanıza imkan veren somut ve yoğun olaylar yaşarsınız, kendinizi geliştirmek adına girdiğiniz kurs vs ortamlarında hem kendinizi daha iyi gösterme, kanıtlama ortamı bulursunuz, hem kendinizi ve işlerinizi geliştirmek adına tanıdığınız ve görüştüğünüz insanları daha yakından tanırsınız. Bütün bunlar ilişkiler hakkında, insanlar hakkında yeni anlayış ve yeni felsefelere götürür. Bu arada daha önce tanıdığınız insanlarla ve ailenizle daha yakın ilişkiler kurabileceksiniz bu ay. Kısa yollardan gelen kardeş veya yakınlarınızla dayanışma ve sıcak ilişkiler kurabileceksiniz. Ay boyunca misafir ağırlayabilirsiniz bu arada.

Önemli veya önem verdiğiniz kişilerle sanki ilişkileriniz ailecek tanıma, daha yakından, evine gidip gelme boyutunda ilerleyecek. İş vesilesiyle tanışıp sevdiğiniz bazı kişileri özel hayatında, evinde görüp daha yakından tanıyıp fikrinizi geliştireceksiniz. Ve aynı şekilde, o kişiler de size gelecek, evinizde ağırlayacaksınız. Aradaki resmiyeti kaldıran sıcak ilişkileri inşa edeceksiniz.

Kimi Akrepler bir kardeş veya yakının ani gelişen bir sıkıntısıyla yakından ilgilenmek durumunda kalacak.

Kiminiz de değişen şartlardan dolayı değişen bakış açısı nedeniyle eskiden sevip iletişim kurduğu yakınlarıyla sanki şimdi eskisi gibi paylaşımda bulunamadığını görecek. Sanki dünyalarınız değişmiş bazı yakınlarınızla, ne onlar sizi ne siz onları anlayamıyorsunuz. Bu ay bu durum belirgin bir şekilde görünüp düşüncelerinizi meşgul edecek gibi.

Tabii kiminiz de değişen hayat tarzına uygun söylemler, bakış açısını oturtamadığını fark edecek, bu ay düşünce bazında yeni hayatın yeni söylemlerini, yeni felsefesini bulmaya yönelecek. Değişen hayatınız üzerine bol bol düşüneceksiniz. hayatınızda değişen bir şeyler kafanızda da yerine oturmaya başlayacak.

Bu ay buna yardım edecek, ilham verecek kişilerle görüşeceksiniz bol bol. Sosyal ortamlarda ayın ikinci yarısı enteresan şeyler yaşayacaksınız. Bu arada, sevdiğiniz biriyle yolları ayırmaya meyledeceksiniz gibi. ya da biri yüzünden başkasının kalbini kırabilirsiniz. Bir olasılık da, sizin bir başkası yüzünden kalbinizin kırılması söz konusu. Bu tür kırılmalar tamir edilecek ama biraz zaman alacak gibi. çünkü hani bardağı taşıran damla olur ya, o tür bir şey yaşanacak gibi. Resti çekeceksiniz, kozları paylaşacaksınız ve sonu ne olursa olsun, bitecekse şimdi bitsin, devam edecekse adam gibi etsin havasına gireceksiniz.

Yuva evinde ayın ilk yarısı bulunan bazı yıldızlar, ev için harcamaya işaret etmekte. Ev, yuva ile ilgili sanki bir dönemin sonuna gelinmekte. Yuvada yaşanan belirsizlik, sonucu sanki net olmayan beklentiler yerini bir süre sonra somut kararları bırakıyor. Belirsizliği dağıtan gelişmeler var.

Bu ay kimi Akrepler de önemli bir randevu yapacak gibi. Sanki bir restleşme, kafadaki soru işaretlerini çözmek adına önemli bir konuşmanın yapılacağı bir buluşma gibi.

Para durumlarına bakarsak, ayın ilk yarısı para için iyiyken ikinci yarısı verilen sözlerin tutulmamasıyla alakalı sıkıntılar olabilir. ayrıca sevdiklerinizi misafir etmek adına gereğinden fazla harcama yapabilirsiniz. Ayın ilk yarısı güzel gerçekten, para getiren anlaşmalar yapabilirsiniz. Son derece akıcı, çabuk yol alan işler yapıp karşılığını da çabuk alabilirsiniz. Ancak dediğim gibi ayın ikinci yarısı birinin su koyvermesi söz konusu olabilir.

Yine de sanki bir önemli borcunuzu da ödeme imkanı veren toplu bir para almanız söz konusu.

Aşk için enteresan durumlar var. karşılaşmalar, restleşmeler, romantizm ve kapışma.. Bu ay aşkı film gibi yaşayacaksınız. Evli veya sevgilisi olanlar, ayın ilk yarısında evde, mekanlarda romantik, mutlu anlar paylaşacaklar, hatta geleceğe dair güzel kararlar alacaklar. Ayın ikinci yarısı sosyal hayat içinde romantik ortamlarda olacaksınız ama sanki bazı kıskançlıklar, çatışmalar su yüzüne çıkacak ve sanki bardak taşacak.

Yay Burcu ( 22 Kasım-21 Aralık )

Bir yakınınız veya sevdiğiniz biriyle bir konuda fikir tartışmasına girebilirsiniz. Konuyla ilgili güzel müjdeyi veya gelişmeyi yeni yılın ilk günü alırsınız. Yani tartışma veya sitem bir şekilde büyütülmeden halledilebilir. Belki de uzun süredir devam eden bir sorunu çözüm yoluna kavuşturur.

Sağlık konusunda bazı endişeleriniz var ama bunlar yersiz endişeler, sağlığınızı güçlendiren açılar mevcut, ayrıca bazı küçük sağlık sorunları kendinize daha iyi bakmanıza vesile oluyor. Kendinize özen göstermeye ve gündelik hayatı daha huzurlu ve daha düzenli yaşamaya yöneliyorsunuz.

Bu ay parasal güçlenme söz konusu, para kaynaklarınız artıyor, daha iyi kazanıyorsunuz, bunun vereceği moral gücüyle bakıma ve giyime ağırlık verecek, kendinize yeni ve estetik şeyler alacaksınız.

Uzun süredir kafanızda olan ve eyleme geçmiş bir idealiniz, büyük bir amacınız için yıldızlar yeniden güçlü enerjiler vermekte, o amacınız veya projeniz neyse tamamlanmak üzere güçlü enerjilerden güç alıyor. Kafanızda bir eylem planı var. bu amacınızı tamamladıktan sonra yapmayı düşündüğünüz başka şeyler var. Ve sanki her şey buna bağlı gibi. Özetle bir konuda yolun sonuna yaklaşıyorsunuz. Ama hedefinize ulaşmak, büyük bir şeyi başarmak adına bir sona ulaşma söz konusu. Bu ay herhalukarda gücünüzü bu amaca yöneltip insanları da harekete geçirip dediğinizi yapacaksınız ve insanları da dediğinize getireceksiniz. Güçlüsünüz, bu gücü de iyi kullanacak, önemli bir yol kat edeceksiniz.

Ay boyunca yakınlardan destek görüyorsunuz. Yakınların, sizi seven insanların güzel haberleri var ve size tam destekleri var.

Gerçekten enteresan bir ay sizin için.

Uzaktan misafirleriniz olacak ayın ikinci yarısında özellikle. Sanki bu kişilerden biri ya da birileri bir iş anlaşması için geliyor gibi. İlginç bir hareketlilik olacak hayatınıza.

Ayın ikinci yarısı ailede birinin sağlığıyla da ilgilenmeyi gerektirebilir.

Aşkta durumlar nedir derseniz…

Sanki sevdiğinizi birini daha yakından tanıyacaksınız. Onunla ilgili şaşırtıcı şeyler öğreneceksiniz. Yeni aşk arayanlar biraz daha bekleyecek.

Oğlak Burcu ( 22 Aralık-19 Ocak )

Güneş burcunuzda iken güçlenecek, daha aktif ve cesur olacaksınız. Kafanızda oluşan tasarımlar var, bunları dostlarla konuşacak, bazılarını daha erken tarihe çekeceksiniz.

Değişen çevrenizde yeni insanlarla tanışacak, yeni dostluklar oluşturacaksınız. Ayrıca eski dostlardan da sürprizler, sürpriz görüşmeler devam ediyor.

Bu ay girişimci, ataksınız. Kendinizi toparlamışa benziyorsunuz. Sanki yeniden güçlendiğinizi hissedeceksiniz. Belki de bazı önemli kararları hayata geçirmenin verdiği güçle daha hızlı bir şekilde kendinizi işlere, yeni girişimlere odaklıyorsunuz.

Uzaktaki bir yakınla ilgili güzel bir haberle sevineceksiniz ayrıca.

Üzerinizde baskı yapan sorumluluklarınız bu ay patron, yönetim takımından alacağınız destek ve maddi olarak gelecek paralarla hafifleyecek. Sanki bir de, bir yeni iş teklifi başka bir şeyden vazgeçmenize neden olacak. İşte, bunu bekliyordum, dedirten bir iş fırsatı sizi epeydir taşıdığınız bir iş yükünden kurtaracak ya da yönetim takımından iş yükünüzü hafifleten, sizi daha mutlu çalışmaya sevk eden şartları kabul ettirmekle üzerinizdeki baskı hafifleyecek, ayrıca başka şeylere de daha keyifle vakit ayırabileceksiniz.

Bence bu ay kaçmaz, bazı eylem planlarını harekete geçirmek, ilgili kişilere bunun için danışmak, onlardan destek almak için tam zamanı! Zaten siz kararlısınız, ne istediğinizi net ve açık anlatıyorsunuz, dost dili kullanarak. Dostça destek de geliyor.

Eylem planınızı özellikle Merkür burcunuza geçince başlatın derim yani 8 Ocaktan itibaren.

Bu ay hem sevdikleriniz hem siz kendinizi şımartacaksınız, hoş alışverişler yapacaksınız kendiniz için.

Gerçekten güzel, hani tabiri caizse bomba gibi bir fırsat elinize geçecek, neyi nasıl yapayım diye kafanızda evirip çevirdiğiniz ve düzene koymak ve biraz olsun nefes almak, taze kan almak adına yapmak istediklerinizi hayata geçirmek için size inanılmaz destek gibi bir fırsat gelecek. Piyango kadar değerli bir fırsat bu.

Yeteneklerinizden para kazanmanın vakti ayrıca kimi Oğlaklar için. Kimi Oğlaklar içinse, kafasında kurduğu bir iş kurma planını eyleme dökmek için vakti.

Epeydir retro pozisyonda bekleyip aradığınız fırsatları da bir şekilde havada tutan şans yıldızı Jüpiter nihayet düz poziyona geçti, şanslı fırsatlar için Jüpiter ayrıca size destek olmaya başlıyor yeniden. İtibarınızı artıracak ve dost desteğinin de gücünden hız alacak ve adeta uzun süredir kafanızda duran planları takır takır eyleme dökme cesareti duyacaksınız.

Uzak mekan düşünüp de yapamayanlar için de tam sırası diyebilirim. Bunun için beklediğiniz veya halletmeniz gereken resmi işleri çabuk halledebileceksiniz.

Bu ay yıldızlar sizin için hızlı, ahenkli ve aktif işbirliği içinde… Korkacak bir şey yok, bunu zaten siz de hissedeceksiniz.

Vereceğiniz net ve sağlam kararlar bir süredir bozuk giden sağlığınızı da düzeltebilir. Yine de, ihmal etmeyin sağlığınızı derim çünkü kuzey-güney ay düğümleri sağlık evlerinizde hala ve çok tutulma etkisinde kaldı bu eksen, sağlığınızı hassaslaştırmış olmalı bütün bunlar. Mars her ne kadar size sağlıklı bünye verse de, ay düğümlerine pek sevimli açı yapmıyor. Sağlıkla ilgilenmek için de iyi bir ay diyebilirim. Satürn Venüs ve Neptün’den güzel açılar alırken, varsa bir sorununuz dogru zamanlama ve tedavi ile kısa sürede atlatılabilir.

Para bu ay size gelecek, hatta akacak diyebilirim. Zaten yukarıda dediğim gibi, sanki gerçekten sizi hem gereksiz yüklerden kurtaran hem hayatınıza hızla taze kan getiren bir teklif alabilirsiniz her an. Bu sizi maddi olarak da çok güçlendirecek bir şey.

Aşk konusu bu ay sizi meşgul edecek, işle ilgilisiniz ama aşk, ilişkiler de hayatınızda ön planda görünüyor. Evli olanlar eşleriyle güzel planlar yapmanın huzuru ve mutluluğunu duyacak gibi. kimi Oğlaklar bu ay hamilelik planını eyleme dökebilir, ve bence iyi sonuç da alır gibi. bekar ve sevgilisi olan Oğlaklar, var olan ilişkiyi derinleştiren mutlu anlar yaşayacak. Sevgili bekleyen Oğlakların kafası hala eski ile meşgul gibi. hatta görüşmeniz ve ilişkiyi daha arkadaşça, daha uyumlu sürdürmeniz mümkün olabilir. Yeni aşk bekleyenler ise, ancak ayın ikinci yarısında aşk bulması söz konusu olabilir. Çevrenize bir anda giren birinden hoşlanmanız mümkün. Ama o kişinin acaba eski bir aşkla ilgili bir sorunu devam mı ediyor?.. Arkasından beklenmedik bir şeyler çıkabilir özetle..

Kova Burcu ( 20 Ocak-18 Şubat )

Bu ay yıldızlar sizi büyülerken siz de insanları büyüleyeceksiniz. Venüs burcunuzda, Neptün burcunuzda, ayın ikinci yarısı Güneş ve Merkür burcunuzda.. Daha ne olsun..

Hele Venüs ile Neptün’ün işbirliği ve Satürn’ün de olumlu açıyla bu güzel yıldızlara eşlik etmesi size güzel bir haberi taşıyacak gibi.

Ailede ya sizin ya aileden birinin önemli bir kararı konuşulacak gibi. sanki uzun süredir beklediğiniz bir haber nihayet olumlu bir sonuçla gelecek gibi görünmekte. Bu haber parasal durumunuzu da iyileştirmeye yarayacak çünkü yuva evinize yerleşen ve uzun bir süre retro yani geri pozisyonda kalan, yuvayla ilgili güzel kararlarınızın havada kalmasına neden olan şans yıldızı Jüpiter nihayet düz pozisyona geçti, bu sizi yeniden evle ilgilenmek üzere harekete geçirecektir. Para gelecek, gelen paralarla kafanızdaki planları da uygulamaya koyacaksınız evle ilgili.

Jüpiter aileyi genişletir, hayatınıza yeni insanlar girecek, onlarla kısa sürede samimiyeti artırıp evinizde konuk edebilirsiniz, ancak ayın ikinci yarısı evinize giren çıkan birine dikkat edin derim.

Sosyal hayatınızı zaman zaman baltalayan kuzey-güney ay düğümleri ayın ikinci yarısı özellikle yine bir arkadaş veya sosyal ortamda tanıştığınız biriyle can sıkan bir tavır, bir konuşma yaşatabilir. Herkesi kendiniz gibi sanmak huyundan vazgeçin derim.

Bu ay yeni iş arayışı içinde olanlar için iyi bir ay gibi. gittiğiniz iş görüşmelerinde gizemli ve hoş elektriğinizle insanları etkileyeceksiniz.

Kafanızda evirip çevirdiğiniz bazı planlar var, özellikle parasal kökenli planlar, ama düşünceleriniz de sanki istikrarsız gibi görünüyor, bugün böyle yarın başka türlü kararları mantılı buluyorsunuz, bu da sizi yoruyor. Bu kuruntulu düşüncelerden ayın 10’undan sonra kurtulursunuz. Bazı şeyler rayına oturdukça gereksiz düşünceler kafanızdan uçup gidecek.

Sağlık konusunda hassas olmanız gereken bir dönem. Ama daha çok sanki ruhsal boyutta etkiler altındasınız. Yine de fiziksel sağlığınızı etkileyecek ihmaller yapmayın derim. Mars sağlık evlerinden birinde iken, sağlıkla yakından ilgilenmek, sağlıklı olmaya özen göstermek gerekir. Yine de merak etmeyin, olası sağlık sorunları ciddi boyut almaz, Mars-Plüton olumlu açısı bünyeyi adeta yeniler, güçlendirir. Kendinizden ziyade, aileden birinin sağlığıyla ilgilenmek gerekebilir. Bağırsak ve karaciğerle alakalı sorunlara karşı dikkat etmek gerekir kanımca ve sorunun kaynağı da yine kuruntular ve depresyon vesilesiyle alınan ilaçlar olabilir. Bu ay bu tür sorunları düzene koymak için iyi zaman. Yani ilaçlardan ve kuruntudan kaynaklı sağlık sorunlarını aşmak için güzel enerjiler var havada.

Bu ay bol bol gezeceksiniz. Ayrıca eski bir tanıdık sanki sizi görmeye gelecek gibi.

Terfi veya bir anlaşma bekleyenler, yasal bir konuda sonuç bekleyenler için iyi gelişmeler var.

Bazı kırgınlıkları gidermek için ayın 10’undan sonraki günler gayet uygun görünmekte.

Aşk ne durumda acaba diye bakalım…

Venüs burcunuza gelmiş, çekiciliğiniz üzerindeyken, sosyal ortamlarda bulunmak iyidir. Zaten siz insanları bir şekilde çekecek, onlardan davetler alacaksınız bazı davetler, sosyal paylaşımlar içinde olacaksınız.

İşte kafanızdaki bazı planları eyleme döküyorsunuz, işinizi daha kaliteli seviyeye taşımak ve yeniden yapılandırmak adına yapacağınız çalışmalar iyi sonuçlar verecek, doğru eylemler olacak. Tam Kovalara yakışan bir estetik, şıklık ve düzen getirme imkanı bulacaksınız işinize. Başkasının yanında çalışanlar yetkili kişilerden destek ve onay alacak planları eyleme koymak için.

Sevgilisi olan veya evli Kovalar aşkı önce kendi aranızda, derinden bazen kendi kendinize kalarak ve anılarda gezinerek yaşayacaksınız. Sonra aşk dışarı taşacak. Kafanızda evirip çevirdiğiniz ilişkiye dair bazı planları birlikte eyleme dökeceksiniz. Sevgiliniz bu ay size kendini açacak gibi, geçmişinden, korkularından, mutluluklarından yani özel şeylerinden bahsedecek.

İlişkinize daha kalıcı, daha dingin ama daha güvenilir bir şekil verme imkanınız var, özetle ilişkinizi daha ciddi boyuta taşımak, geleceği hakkında planları birlikte eyleme dökmek imkanı bulacaksınız. Yalnız ayın ikinci yarısı uyarmak isterim, bazı konularda karşıt fikirler çıkabilir, biri diğerinin duygularını anlamakta zorlanabilir, partnerinizin zaman zaman suskunluğunu yanlış anlayabilirsiniz. Bu tür durumlarda, baş başak göüşmelerin iyi sonuç vereceğini söyleyebilirim, kafada kurmaktansa.

Balık Burcu ( 19 Şubat-20 Mart )

Sevgili Balıklar, Merkür uzun süre size sert açı yapan Yayda kalınca yönetim takımıyla bir ağız dalaşına maruz bırakmıştır sizi. Ama bu kavgadan ziyade, işlerin önemine göre planlanmasına dair tartışma olmuş olabilir. patron belki daha ballı bir proje, iş kapmıştır, elinizdeki işi bırakın, buna yoğunlaşın demiştir, siz de işinizi bitirmeden diğerine kanalize olmak istememiş olabilirsiniz. Dilerim en büyük kavganız bundan çıkmış olsun.. Tutulmalar sizi baya çalkaladı çünkü.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI