NOKİA REKLAMINDA APPLE’A GÖNDERME

Finlandiyalı cep telefonu devi Nokia, en son reklamında Apple’a gönderme yaptı.
Finlandiyalı cep telefonu devi Nokia, en son reklamında Apple’a gönderme yaptı. Nokia böylece, Samsung’un ardından reklamlarında Apple’ı konu alan bir diğer marka oldu.

Nokia’nın YouTube’a eklediği video, iPhone 5’in ‘renksizliğinden’ yakınan bir Apple tüketicisine değiniyor. “Time to Switch-Değiştirme Vakti” başlıklı video, çok uzun iPhone kuyruklarından birisini gösterek başlıyor. Sıradaki kişilerden biri, uzun bir süre bekledikten sonra eline aldığı iPhone 5’in ‘renksiz’ olduğuna değiniyor ve Apple Store’da kıyamet kopuyor.

Nokia Reklamında Apple’a Gönderme | VİDEO

iPhone’un sunulduğu siyah ve beyaz tonların ağırlıklı olduğu animasyonda, renksizlikten şikayet eden kullanıcının tepkisinin ardından alarmlar ötüyor, Apple çalışanları öfkeleniyor. Tepkiye maruz kalan kullanıcı, mağazadan kaçıyor ve elinde Lumia 920 bulunan rengarenk insanlara rastlıyor.

AppleInsider sitesi, Nokia’nın, en son tanıttığı Lumia 920 telefonunun özellikleri yerine neden iPhone 5’i eleştirmeye çalıştığını anlamadıklarını belirtirken, reklamın eğlenceli bir tarafı olan Samsung reklamına kıyasla oldukça bayağı kaldığını belirtti. The Verge sitesi de, reklamın iPhone’un güncellenemesini bekleyen kullanıcıların ‘sıradan hayatını’ gözler önüne sermek isteyen, Apple’a yönelik standart eleştirilere bulaşan bir yapım olduğunu belirtti.

Apple Insider ise Nokia’nın, reklamla “Apple’a dayak kampanyasına sosyal bir unsur eklemeye çalıştığını” öne sürdü.

Samsung’un Eylül ayında yayımlanan, “The Next Big Thing is Already Here” adlı reklamında, yine bir uzun iPhone kuyruğu konu edilmiş ve sırada bekleyen tüketicilerin alacakları ürünün özellikleri hakkında kesin bir bilgisi bile bulunmadığına değinilmişti.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI