NEŞET ERTAŞ’I ÜZEN SON OLAY?

Neşet Ertaş’ın menajeri, hastanedeki ziyaret sonrası ünlü halk ozanını ve ailesini çok üzen olayı açıkladı.
İzmir’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk Halk Müziği Sanatçısı ve Söz Yazarı Neşet Ertaş’ın menajeri Gülsüm Sarıkaya, Neşet Ertaş’ın son günlerinde sürekli yanında olduğunu, sanatçının ziyaretine gelenlere ve basın mensuplarına görüntüsünün alınmaması ve yayınlanmaması konusunda uyarıda bulunduklarını belirtti.

Gülsüm Sarıkaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’in 14 Eylül akşamı CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin ve Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ile Ertaş’ı ziyaret ettiğini hatırlatarak şunları anlattı:

”Ben, ailesiyle, çocuklarıyla odanın kapısında bekliyordum. Fotoğraf konusunda uyardım. Hocamızın kesinlikle görüntü vermek istemediğini, bunun bir hasta hakkı olduğunu söyledim. Adnan Keskin ve Ali Engin bu konuda hak verdiler. Odada fotoğraf çeken bir tek Hüseyin Aslan’dı. Silmesini istedik. ‘Kesinlikle kullanmayacağım’ dedi. Ziyaretin ertesi günü 15 Eylül’de fotoğrafın servis edildiğini gördük. Ondan başka kimse fotoğraf çekmedi. ‘Ben yapmadım’ deme gibi bir lüksü yok. Herkes bu konuda çok hassas davrandı. Fotoğrafın servisi hocamızın kulağına gitti. Fotoğrafı görmedi ama kendi halinin farkındaydı. Hastanedeki bir ziyaretin ardından fotoğrafının paylaşılması hocamızı ve ailesini çok üzdü. Bir gecede o resmin 500 binin üzerinde paylaşımı oldu. Bu olay nedeniyle Keskin ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da çok üzüldü. Hukuki bir girişim düşünüyoruz. Basın saygı gösterdi ama o saygı göstermedi. Hocamızın son üzüldüğü olay bu oldu.”

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir