Muharrem İnce Kimdir

Muharrem İnce kimdir? Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyan İnce’nin hayat hikayesi nedir? Muharrem İnce hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazımızda var.

Muharrem İnce Yalova doğumludur.Doğum tarihi 4 Mayıs 1964’tür.Anne adı Zekiye baba adı Şerif’tir.2 erkek kardeşi daha vardır.Anne ve babası Elmalık köyünde çiftçilik ile geçinen bir ailedir.İlk okul ve orta okulu Yalova’da okumuştur.Yalova Endüstri Meslek Lisesi torna-tesviye bölümünden mezun oldu.O dönemlerde tek hayali 2 erkek kardeşi ile birlikte bir torna atölyesi açmaktı.

muharrem ince 1 300x173 - Muharrem İnce Kimdir

Bir arkadaşının yol göstermesi sonucu Bursa Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik öğretmenliği bölümünü kazandı.Mezuniyetinin ardından çeşitli okullarda fizik öğretmenliği ve okul yöneticiliği yaptı.Eş zamanlı olarak özel dershanelerde ders vermeye başladı.

muharrem ince 3 300x172 - Muharrem İnce Kimdir

Bu koşuşturmanın arasında eşi Ülkü İnce ile evlendi. Evliliklerinden 1 erkek çocuğu dünyaya geldi.İsmini Salih Arda İnce koydular.Salih Arda 2017 yılında Silivri Belediye Başkanının kızı ile dünya evine girdi.

muharrem ince 2 300x235 - Muharrem İnce Kimdir

O dönem Silivri Belediye başkanı Özcan Işıklar idi.Kızının ismi ise İdil Göknil Işıklar’dı.Selanik Usulü yapılan düğünde Muharrem İnce halay çekti.Harmandalı oynadı.

muharrem ince 4 300x169 - Muharrem İnce Kimdir

Siyaset ile ilk tanışması 2002 genel seçimleri ile oldu.CHP Yalova milletvekili olarak T.B.M.M. sine girdi.2007’de yapılan genel seçimlerde de yine partisinden adaylığını koyarak tekrar milletvekili seçildi.Atatürkçü görüşleri, söylemleri ile dikkatleri üzerine çekmeye başladı.2012 yılında “Buyurun Sayın İnce” adlı kitabını yazdı.

muharrem ince 5 300x193 - Muharrem İnce Kimdir

Son olarak 3 Kasım 2019 tarihinde yapılması gereken Başkanlık seçimlerinin erkene alınması ile birlikte adaylığını ilan etti.CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan İNCE hayatı,kişiliği,aile yaşantısı ile türk halkından oy bekliyor.

Etiketler:

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI