Motorola XOOM için Android 3.1 çıktı!

20110809103031 motorola - Motorola XOOM için Android 3.1 çıktı!Motorola XOOM™ için Android 3.1 Güncellemesi Çıktı.

Motorola Mobility’nin ödüllü ve Türkiye’de de büyük ilgi gören modeli Motorola Xoom™ için Android™ 3.1 (Honeycomb) güncellemesi çıktı. İnternet üzerinden otomatik olarak gerçekleşecek Bu güncelleme sonrasında XOOM kullanıcıları SD kart desteği ile 64 GB bellek ve gelişmiş çoklu işlem olanağına kavuşarak daha da güçlü bir tablet deneyimi yaşayacak.

Motorola Mobility’nin ödüllü ve Türkiye’de de büyük ilgi gören modeli Motorola Xoom™ için Android™ 3.1 (Honeycomb) güncellemesi çıktı. İnternet üzerinden otomatik olarak gerçekleşecek bu güncelleme sonrasında XOOM kullanıcıları SD kart desteği ile 64 GB bellek ve gelişmiş çoklu işlem olanağına kavuşarak PC’ye benzer bir ortamda daha da güçlü bir tablet deneyimi yaşayacak. Google Android™ 3.1 platformunnu kullanan ilk cihaz olan Motorola XOOM’da 1GHz çift çekirdekli işlemci, 64 GB’a kadar bellek ve 1 GB RAM bulunuyor. Ön ve arka yüzde iki ayrı kamera, gerçek çoklu işlem fonksiyonu ve 10.1 inçlik geniş HD ekran Xoom’un öne çıkan özellikleri arasında.

Android 3.1 üncellemesinin sağlayacağı başlıca özellikler şöyle:

• Gelişmiş çoklu işlem yeteneği sayesinde daha fazla sayıda uygulamaya hızlı erişim.

• Yatay veya dikey olarak yeniden büyütülebilen ana sayfa widget’ları sayesinde daha fazla içerik barındıma olanağı.

• Klavye ve fare desteği sayesinde hem USB hem de Bluetooth® üzerinden aynı anda birden fazla cihazla bağlantı desteği.

• USB ve Bluetooth üzerinden PC joystick ve gamepad cihazlarının büyük çoğunluğu ile bağlantı desteği.

• Yeni Wi-Fi kilidi sayesinde uygulamaların cihazın ekranı kapalıyken bile yüksek performanslı Wi-Fi bağlantısı sağlayabilmesi.

• Önceden yüklenmiş Adobe® Flash® Player ve Dosya Yöneticisi.

Motorola XOOM’un Özellikleri

Çift çekirdekli işlemcisi ve 1 GB belleği ile sıra dışı bir performans sunan Motorola XOOM tablet, Honeycomb işletim sisteminin getirdiği yenilikçi kullanıcı deneyimini en uç noktalara taşıyor. Görsel içeriği 10.1 inç büyüklüğünde ve 1280×800’lük HD geniş ekranı üzerinde şimdiye kadar görülmemiş kadar net ve zengin biçimde sunan XOOM, hareket eden widgetları ile kişiselleştirilebilir ana ekran, uyarılar ve sekmeli gezinme olanağı sağlarken cihazın HDMI desteği videoların ve filmlerin HD televizyonlar gibi geniş ekranlarda izlenmesini mümkün kılıyor. XOOM’un arkasında yer alan 5 MP’lik kamera HD kalitesinde video çekimi yapabilirken, ön taraftaki 2 MP’lik kamerası da Google Talk™ kullanarak video sohbet yapmak için kullanılıyor.

XOOM ile birlikte gelen en yeni Google Mobile hizmetleri arasında 3 boyutlu etkileşim desteği bulunan Google Maps 5.0™ ile 150 binden fazla uygulamaya erişim sağlayan Android Market™ desteği de yer alıyor. Motorola XOOM Android Market üzerinden of Adobe® Flash® Player 10.2 sürümünü yükleyerek video, oyun ve diğer zengin flaş tabanlı internet uygulamalarının kullanımını da destekliyor.

Dahili jiroskop, barometre, e-pusula, hareket sensörü, ve adaptif ışıklandırma özellikleri bulunan Motorola XOOM, 10 saate kadar video oynatma süresi sağlıyor. Üstelik XOOM, piyasadaki bazı tablet cihazların yarısı kadar sürede yeniden şarj edilebiliyor.

Motorola Smart Accessories

Kullanıcı deneyimini geliştirmek için Motorola XOOM için aşağıdaki aksesuarlar ayrıca edinilebiliyor:

Standart Dock: Hem cihazı şarj etmek hem de müziği harici hoparlörden dinleyip video izleyebilmek için.

Speaker HD Dock: HD içeriği HDMI ile doğrudan TV’ye aktarmak veya hoparlör bağlamaya gerek kalmadan müzik dinleyebilmek için.

Özel Klavye: Bluetooth ve özel Android kısa yol tuşlarını destekleyen kablosuz klavye.

Motorola Xoom Türk Telekom ve TTNet kanalları üzerinden satın alınabiliyor.

Motorola XOOM hakkında ayrıntılı bilgi için: www.motorola.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI