MİNİ İPAD MİCROSOFT’U KIZDIRABİLİR

Apple, mini iPad’in çıkış tarihini bir hafta erteledi. Mini iPad’in çıkış tarihinin, Windows 8 tanıtımından iki gün önceye rastlaması, Microsoft’u kızdırabilir.
Apple’ın küçük ekranlı tablet piyasasına büyük bir hareketlilik getirecek mini iPad’ini ne zaman sunacağı merak konusu oldu. Yeni ürünlerini tanıtacağı tarihi, bu tarihten yaklaşık bir hafta önce açıklama geleneği bulunan Apple, henüz mini iPad’in teknoloji dünyasına sunulacağı günü resmi olarak belirtmedi.

AllThingsD sitesi, ‘konu hakkında bilgisi olan kaynaklardan’ edindiği bilgiye göre, “Apple’ın mini iPad’in tanıtım etkinliğini 23 Ekim’de yapacağını” öne sürdü. Site ayrıca, tanıtım etkinliğinin Apple’ın merkezinin bulunduğu Cupertino’daki Belediye Sarayı’nın konferans salonunda yapılabileceğini ifade etti.

MICROSOFT BU İŞE KIZABİLİR

Apple’ın mini iPad’i 23 Ekim’de sunacağının kesinleşmesi halinde, yazılım devi Microsoft’un bu gelişmeden rahatsız olabileceği düşünülüyor. Bunun nedeni ise Microsoft’un aylardır promosyon ve ortaklık anlaşmalarını yürüttüğü Windows 8 işletim sistemini 25 Ekim’de tanıtacak olması. Aynı gün, Apple’ın dördüncü çeyrek rakamlarını duyuracağı tarihi temsil ediyor. Bazı analistler, tarihlerin birbirlerine yakınlığı nedeniyle yeni işletim sistemiyle dikkatleri üzerine toplamak isteyen Microsoft’un ‘kızabileceğini’ öne sürüyor.

Apple, sunacağı mini iPad ile Google’ın Android tabanlı tableti Nexus 7 ve Amazon’un Kindle Fire HD modelleriyle rekabete girecek. Nexus 7 ve Kindle Fire 17.7 cm (7 inç) genişliğinde ekrana sahip. Mini iPad’in ise 19.9 (7.85 inç) genişliğinde ekrana sahip olması bekleniyor.

Apple’ın mini iPad etkinliğini 23 Ekim’de gerçekleştirmesi olasılığının doğrulanması için, şirketin en geç gelecek hafta Perşembe gününe kadar resmi açıklamayı yapması bekleniyor.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI