Milli Takım Kadrosunda Radikal Değişiklik

Geçtiğimiz hafta 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve UEFA Uluslar Ligi organizasyonlarında kullanılacak yeni milli takım formalarının tanıtılmasının ardından milli takımdaki kadro güncellemeleri futbol gündemine oturdu. Deplasman ve iç saha formalarında yeni tasarımların görücüye çıkartılmasıyla hakkında konuşulmaya başlanan milli takımda son birkaç hafta içinde pek çok futbolcunun, Avrupa ve ülkemiz liglerinde top koşturan isimlerle değiştirileceğine dair fısıltılar vardı. Nitekim dünden başlayarak önce Oğuzhan ve Ömer Toprak, ardındansa milli takımdaki performansıyla yıldızı parlayan genç yetenek Emre Mor ile ilgili peşi sıra spor gündemine düştü. Yaklaşan Karadağ ve İrlanda Cumhuriyeti maçları öncesinde milli takım kadrosunu biran önce netleştirmek isteyen Mircea Lucescu rahatsızlanan Emre Mor yerine Alper Pontuk’a milli forma şansı sunacak.
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bugün yapılan açıklamada, A Milli Futbol Takımı direktörü Mircea Lucescu’nun, rahatsızlığı performansını etkileyecek düzende olduğu belirtilen genç yetenek Emre Mor’un yerine İrlanda Cumhuriyeti ve Karadağ maçlarında görevlendirmek üzere Fenerbahçe Futbol Kulübü’ndeki performansıyla göz dolduran Alper Potuk’un milli takım kadrosuna dâhil edildiği bildirildi. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan bu açıklamalara ek olarak, A Milli Takım kadrosundaki Oğuzhan Özyakup ve Ömer Toprak’ın da kadrodan çıkartıldığı bildirildi. Hazırlık için Karadağ ve İrlanda Cumhuriyeti ile iki özel maç yapacak olan milli takım kadrosundan çıkartılan Oğuzhan ile Ömer’in yerineyse takıma Mahmut Tekin ve İrfan Can Kahveci dâhil oldu.
Dün oynadığı lig maçından sonra yapılan sağlık taramalarında sağ adduktor adalesinde problem olduğu fark edilen Oğuzhan Özyakup’un MRI incelemesi de iyi çıkmayınca futbolcu, Ömer Toprak ile birlikte milli takım aday kadrosundan çıkartıldı. Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’nden Mahmut Tekdemir kampa davet edilirken ayrıca İrfan Can Kahveci’ye de milli formayı terletme şansı sunuldu. Öte yandan Milli Takım teknik direktörü Mircea Lucescu ise yardımcısı Tayfur Havuçlu ile birlikte derbiyi kaçırmadı ve milli takım aday kadrosunun şekillendiği bu son günlerde yardımcısıyla birlikte Fenerbahçe-Galatasaray derbisini tribünden takip etti. Rumen teknik adamın dün yaptığı milli takım kadro açıklamasından sonra hala bir veya iki futbolcu değişikliği yapabilme ihtimali olduğu da konuşulmaya devam ediyor.

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI