MHP ile DP ‘gizli ittifakı’ tartışıyor

Türkiye 12 Haziran 2011’de gerçekleştirilecek seçime odaklanırken, Ankara kulislerinde MHP ile DP’nin seçim ittifakına gideceği tartışması yaşanıyor..

İnternet siteleri kesin bir dille bu ittifakı seslendirirken,MHP yönetimi, “İttifak yok, tek başına iktidara kilitlendik. DP ve Saadet Partisi ile yürütülen ittifak görüşmelerinde ellerini güçlendirmek isteyenler böyle asılsız haberleri yayıyorlar” diye konuştu.
Başkent kulisleri, dün MHP ile DP’nin milletvekili seçiminde ittifaka gideceği haberleriyle çalkalandı. İnternet sitelerine yansıyan bilgilere göre, gizli yürütülen ittifak görüşmelerinde, DP’nin MHP listelerinde seçime gireceği ve yürütülen pazarlıklar sonucu 10 milletvekili sandalyesinin DP’lilere ayrıldığı iddia edildi. Bu ittifaka daha sonra Saadet Partisi’nin de katılacağı öne sürüldü.
Ancak bu haberlere MHP yönetiminde jet yalanlama geldi. Bu haberleri MHP’nin tek başına iktidarı istemeyenlerin “fitnesi ve dedikodusu” olarak nitelendiren MHP yönetimi, seçimlere tek başına gideceklerini açıkladı. MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı Milliyet’e yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Bu iddialar tamamen gerçek dışı hayal muhsulü. Genel Başkanımız Devler Bahçeli çeşitli vesilelerle 12 Haziran milletvekili seçimine iktidar olmak için tek başına gireceğini açıkladı. ”

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI