MHP Bursa Mitingi

mhp miting 300x225 - MHP Bursa MitingiPartisinin Bursa il başkanlığı tarafından Kent Meydanı’nda düzenlenen açık hava mitinginde konuşan Bahçeli, hükümetin icraatlarını eleştirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bugünkü siyasi iktidar 9 yıldan bu yana ülkemizi yönetiyor. Bu sürede, siyasi iktidarın ülkemize kazandırdığı hiçbir şey olmamıştır. Zaman zaman çok sayıda tesisin açılış veya temel atma törenlerini yapmış olsa da, bunlar sanal törenler olarak ortada duruyor, aslı yok, astarı yok.” dedi.
2 Haziran seçimlerinin Türkiye için dönüm noktası olacağını dile getiren MHP lideri Bahçeli, “12 Haziran seçimleri milletimizin iradesiyle, geleceğin yeniden belirlenmesini fırsat ve imkan verecektir. Bu seçimlerin dürüst ve çok yüksek bir katılımla gerçekleştirilmiş olması, seçim sonuçları üzerinde yapılacak her türlü tartışmaya son verebilecektir. Sizden ricam, özel bir mazeretiniz yoksa mutlaka sandığa gitmelisiniz. Orada Türkiye’nin geleceğini, ailenizin durumunu düşünerek ve nasıl bir Türkiye düşünüyorsanız ona kara verecek bir soğukkanlılıkla, sabırla hareket ederek iradenizi ortaya koymalısınız. Bu yapıldığı taktirde Türkiye’de çok şey değişecektir, en başta bir iktidar değişecektir.”
mhp bursa mitingi2 300x199 - MHP Bursa Mitingi
AK Parti iktidarının ülkeyi 9 yıldan beri yönettiğini hatırlatan Bahçeli, bu süre içerisinde ülkeye kazandırılan hiçbir şeyin bulunmadığını savundu. Bahçeli şöyle konuştu: “Bugünkü siyasi iktidar 9 yıldan bu yana ülkemizi yönetiyor. Bu sürede, siyasi iktidarın ülkemize kazandırdığı hiçbir şey olmamıştır. Zaman zaman çok sayıda tesisin açılış veya temel atma törenlerini yapmış olsa da, bunlar sanal törenler olarak ortada duruyor, aslı yok, astarı yok. Bir kişiye bile iş verecek hali yok. Ama ısrarla bu temel atma törenlerine hala devam ediyorlar. Bekli de şuan bilmem nerede bir köprünün açılışını yapıyorlar. Çünkü bunlar her şeyi milletin ve devletin sırtına yüklemişler. Torunlarının geçiminden tutun, seçim çalışmalarına kadar. Sayın başbakan bu güne kadar ne yapmışsa 2002 yılında kendisi ile başladığını iddia etmiştir. Sayın başbakan bütün geçmişini reddediyor. Cumhuriyetin kazanımlarını, eldeki kıt imkanlarla bu ülkeye hizmet eden insanların hepsini sıfırlamaya çalışıyor. Buna göre Atatürk yok, İnönü yok, Celal Bayar yok, Demirel yok, Özal yok, yetiştiği Erbakan dönemi de yok. Ve bir kibir ile ne varsa kendisinin yaptığını söylüyor. Çıraklıktan sonra şimdi de usta olarak üçüncü döneme talip olduğunu söylüyor.”

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN TÜKENMİŞTİR”
Devlet Bahçeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gitme vaktinin geldiğini dile getirirken şunları söyledi: “Artık Recep Tayyip Erdoğan tükenmiştir, dağarcığı kurumuştur. Bu ülkeye yapacak bir şeyi kalmamıştır ve Recep Tayyip Erdoğan’ın gitme vakti gelmiştir. Bu iktidar döneminde çok tehlikeli oyunlar olmuştur. Türkiye çok yanlış bir yöne sevk edilmiştir. Türkiye geleceği karanlık bir hale sürüklenmiştir. O sebeple 9 yıla yaklaşan iktidar sürecinde AKP yönetimini iyi anlamak gerekir.

AKP, ABD’den yönlendirilen, AB’de ilerleme raporları ile karşı karşıya bırakılan dayatmalarla ve PKK’nın siyasallaşma sürecinde İmralı’nın yol haritasında ve DTP kongresi kararlarıyla ülkeyi yönetmeye çalışmıştır. Şimdi de çok büyük baş ağrıları ile karşı karşıya kalmıştır. Yanlıştan, yüce divandan kendini kurtarmaya çalışıyor.”

“ZIRVANIN ZİRVESİNE GELMİŞ”
MHP ile BDP’nin gelecekte ittifak yapacağı yönündeki açıklamaların alsının astarının bulunmadığını ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti: “Şimdi kalkmış zırvanın zirvesine gelmiş, güya önümüzdeki dönemde BDP ile MHP koalisyon kuracakmış. Bu güne kadar işbirliğinden zor duruma düşmüş, her konuda iftira olduğu gibi bunda da iftiraya çalışıyor. Soruyorum, sayın başbakan anayasa istiyorsun yada yeniden yazılmasını istiyorsun. Nasıl bir anayasa istediğini gel milletimize anlat.

Milletten desteği alıp, o destekten hareketle yeni bir anayasa ile milletin karşısına çıkma. Ne istiyorsan milletle paylaş, çünkü sen o milletin oyuyla iktidar oldun. İlk üç maddeye ne diyorsan, özeklik ve federasyona görüşlerin nedir? Yeni bir Türkiye diyorsun, var olan Türkiye’nin suyu mu çıktı? Acaba yeni bir Türkiye senin için bölünmüş bir Türkiye mi olacak. Bugün milli devlet, üniter yapı, toprak bütünlüğümüz, bin yıllık kardeşliğimiz büyük bir tehlike altındadır. En son oyunu oynamaya niyet etmektedirler. PKK’nın siyasallaşma sürecinde ortaya çıkan gelişmeler, demokratik açılım denen yıkım projesiyle daha da alevlenmiş, bugün kontrolden çıkmış.”

“BİRAZ TERÖR, BİRAZ TAVİZ”
Hükümeti teröre taviz vermekle suçlayan Bahçeli, “Biraz terör, biraz taviz ile yol alan bir PKK var. Tavizi veren AK Parti. PKK, AK Parti’nin terör taviz anlaşması olduğu anlaşılıyor. Sadece bununla da kalınmıyor. Her şeyi bölmeyi zihinlerine yerleştirmiş olanlar ekonomiyi de aynı hale getirdiler. Bugün Türkiye iki ekonomiye ayrılmış durumda. Bir tarafta rant ekonomisi, diğer tarafta yolsuzluk ekonomisi. Bugün rant ekonomisi ile beslenen bir AK Parti var. AK Parti’ye oy vermiş olanların hayat standartların da bir iyileşme görülmüyor. O da diğerleri gibi sefalet içerisinde. AK Parti’nin yönetim kadrosu, bakanları ise bir eli yağda bir eli bağda. Bir zamanlar Osmanlı’nın para bolluğunun çöküş yılları olduğu dönemde bir lale devri yaşanmıştır. Şimdi Cumhuriyet’in lale ve sülale devri AK Parti döneminde yaşanıyor. Öbür taraftan ise yoksulluğa terk edilmiş garibanlar Türkiye’si var. Bugün bakıyorsunuz TOKİ ’den sorumlu olan kişi, Trabzon’da milletvekili adayı olarak kendisini millet meclisine sokmaya çalışıyor. Bu rant ekonomisi ile beslenenlerden Allah’ın izni ile bir gün hesaplaşacağız. Onların bir kısmı yargıya, bir kısmı da yüce divana gidecektir inşallah.” diye konuştu.

Türkiye’de sürekli yeni işsizlerin ortaya çıktığını dile getiren Bahçeli, “İşsiz olan insanların yanı sıra, işsiz kalan insanlarımız var. Göçün kendi kendine getirdiği özel sıkıntılar oluyor. Büyükşehirlere gelen genç nüfus, o büyük şehrin karanlık arka sokaklarında kayboluyor, ya suça itiliyor veyahut da o arka sokakların kötü alışkanlıklarına kapılıp gençliğini heba ediyor. Bu çözülmediği taktirde toplumda huzur olmaz. Sosyal patlamanın fitili toplumsal yaranın ilk başlangıcıdır. Onun için MHP işsizlikle mücadeleyi ele alıyor. İstihdam odaklı çalışmaları ile yüzde 7 büyüme ve 700 bin genç kardeşime iş verme sözü veriyor. Yoksul ve engelli kardeşlerimize öncelik vereceğiz.” şeklinde konuştu.

“İŞ VEREN İŞVERENİN ELİNİ ÖPERİZ”
İşsizlikle mücadele eden, gençlere iş veren işadamlarının elini öpeceklerine vurgu yapan MHP lideri Bahçeli, şunları kaydetti: “Eğer işsizlikle mücadelede bir gencimize, bir yoksulumuza, ihtiyaç duyan her insana iş veren işverenin elini öpmek bizim görevimiz olacaktır. İstihdam yapan işverenlerin yanındayız. Ama haksız kazançla, rant ekonomisiyle Türkiye’nin iliğini sömürenler de bundan vazgeçmelidirler. Bugün asgari ücretle geçinmek mümkün değil. Emeklilerimize 13. maaşı vererek onları da rahatlatmayı düşünüyoruz. 100 tane sorun tespit edilmiş ve bunlara çözüm üretmek üzere millete hizmete talibiz. İktidara kim talip oluyorsa birinci görevi işsizlikle, yoksullukla mücadele olmalıdır. Yaklaşık 13 milyon insan yoksuldur. Bunların içinde büyük bir sayıda da aşlık sınırında olanlar vardır. Mutfak masraflarını karşılamaya müsait geliri yoksa o insan açlık sınırındadır. Bugün Anadolu’da tek bir öğünle çocuklarının karnını doyurmaya çalışıyor. Öbür yanda gelir dağılımı da yaygınlaşıyor. Başkan her yere yazmış, ‘İstikrar sürsün, Bursa büyüsün, Çanakkale büyüsün, bilmem nere büyüsün’ diyor. Devletin bir kuruş büyümesi yok. O Bursa büyüsün diyor. İşsizlik var mı Bursa’da, yoksulluk var mı? Var. Peki istikrar sürsün denir mi? Televizyon karşısına çıkıyor, besleme gazetecilerle milletin gözüne baka baka yalan söylüyor. Çılgın projeler olarak anlatıyor. Hattizatında gözü doymamışlık var. Milletvekili adaylarımı Ankara’da bekliyorum. Onları orada görmek istiyorum.”(CİHAN)

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI