Meyan Kökü’nün Faydaları

Meyan kökü hakkında ne biliyorsunuz? Genç ve yaşlı,hem kadın hem erkek, sağlıklı ya da hasta herkes için çok şifalı bitki. İçeriğinde bir çok yararlı mineral ve madde bulunuyor. Herbalium Bitki Merkezi (www.herbalium.net) olarak ürettiğimiz meyan kökü ektresinin antik dönemlerden bu yana şifa dağıtan bir bitki olduğunu biliniyor. ABD’nin Güney Carolina üniversitesi, meyan kökünün alzheimer veya parkinson gibi beyin hastalıklarında beyin hücreleri ölümlerinin önlenmesinde işe yaradığını tespit etti. Sağlığı koruması ve yara iyileştirici olması gibi özellikleriyle dünyanın bir çok ülkesinde el üstünde tutulan meyan kökünden daha iyi bir şifalı bitki yok. Meyan ekstresi ABD ve AB ülkelerinde uzun yıllardan bu yana eczanelerde ve büyük marketlerde satılıyor. .Bilinçli bir kesim, hastalıkları tedavilerine yardımcı olmak ve sağlığı korumak amacı ile meyan ürünlerini bol miktarda tüketmekteler. Ektresi bu sayısız faydalarından yola çıkarak, tamamlayıcı bir doğal şifa amacıyla üretme kararı aldık.

Mide rahatsızlıklarında meyan kökü desteği
Yeni üretimi yapılan Meyan Kökü Ektresi’nin vücudu çevik ve canlı tutmak ve bu çağda vücudun yaşlanmasını engellemek isteyenler için tavsiye edilebilir bir şifa aracı. Dünyanın en muhteşem şifa bitkisi. Meyanın içinde bulunan 10 farklı bioflavonoidler, bağışıklık sistemini desteklemek, kanser hücreleriyle savaşmak ve kanserden korunmak için etkili.
Aynı zamanda mide ülserlerini tedavi eden ve mide asidini ortadan kaldıran ilaçlarla eş. Son yıllarda mide ağrısını daha fazla insan yaşıyor. Spazmlar, yanma, mide ekşimesi ya da mideden ses gelmesi gibi belirtiler veriyor bu tür rahatsızlıklar. Meyan kökü ektresi, yeterince endişe veren tüm ağrıların üstesinden gelmek için… Mide, 12 parmak bağırsağı ülseri ve gastrit tedavisinde yardımcı bir bitki.. İltihap giderici, bakteri öldürücü.

Yara iyileştirici
Meyan kökü ektresi, antik dönemlerden bu yana şifa dağıtan bir bitki. Dünya üzerinde birçok halk yüzyıllardır ülser, artirit, bronşit ve karaciğer rahatsızlıklarına karşı meyan kökünü doğal ilaç olarak kullanıyordu.Meyan kökü ekstresi, metabolizmaya etki ederek güneş lekelerinden korunmayı sağlıyor, akne yaralarının iyileşmesini hızlandırıyor. İçeriğindeki bir çok madde kanalıyla güzel ve canlı olmayı sağlaması özelliği ile eski Çin’de onlarca yıldır kullanıldığı biliniyor. Sigaranın zararlı etkilerinden korunmanın doğal yolu meyan ektresi kullanmaktan geçiyor. Özellikle sigara dumanı nedeniyle tahriş olan boğaz yolu hastalıklarında şifa gücüne sahip. Göğsü yumuşatmaya, balgamı söktürmeye, ateşi düşür meye ve öksürüğü kesmeye yardımcı oluyor. Konuyla ilgili Herbalium Bitki Merkezi’nden 0 216 349 44 33 no’lu danışma telefonundan konuyla ilgili ücretsiz hattan bilgi alabilirsiniz.

Vücudun güç kaynağı
Latince karşılığı ‘tatlı kök’ anlamına gelen meyan kökü, M.Ö. 2000 yıllarından beri kullanılan bir bitki. Geçmişte, Çin tıbbı ve Hipokrat tarafından “hayat iksiri” anılıyor. Roma ordusu uzun ve çok yorucu olan seferlerinde meyanı zaruri bir yiyecek
olarak düşündüler. Roma askerleri sefere çıktıkları 10 gün, yiyecek ve içecek olmaksızın sadece meyan kökündeki güçlü besinler yardımıyla kuvvet ve enerji topladıkları eski kaynaklarda yer alıyor. Yüzyıllar boyunca Çin imparatorlarının meyan kökü ekstresini ‘canlandırıcı tonik ‘ olarak kullandıkları biliniyor. Yunanlılar ve Romalılar astım ve mide ülseri tedavisinde meyan kökü suyu kullanıyordu. Eski zamanlarda yaraları sarmak ve öksürük yatıştırma amaçlı da tüketiyordu.

Her türlü çözümü doğa insanlara veriyor. Hangi bitkilerin ve ne özellikte olanların fayda getireceğini bilmek artık günümüzün zaruri ihtiyacı.. Doğru çözüme yaklaşmak, rahatsızlıklardan daha kolay kurtulmak, bunu bilen uzmanların ışığında bu bitkilere ulaşmak olumlu sonuçlara götürür. size bilgi vermesiyle gelir. Bize ulaştığınızda ücretsiz olarak danışmanlık veriyoruz. Bu konuda geç saatlere kadar sadece maille değil telefonla da danışabilirsiniz..

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI