Mesut Özil, Almanya’yı karıştırdı!

Almanya Milli Takımı’nın Türk kökenli futbolcusu Mesut Özil, ülkesinde tartışma konusu oldu.
EURO 2012’ye yarı finalde İtalya’ya elenerek veda eden Almanya’da, Türk kökenli Mesut Özil ve Polonya asıllı Lukas Podolski gibi yıldız isimlerin, oynadıkları maçlardan önce Milli Marş’ı neden söylemedikleri tartışma konusu oldu.

* MYNET SPOR’U FACEBOK’TAN TAKİP EDİN

* CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Almanya 1. Devlet Kanalı ARD, İspanya’nın muhteşem zaferiyle sona eren 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Almanya açısından tam bir hayal kırıklığı olduğunu, panzerlerin yarı finalde İtalya’ya boyun eğmesi üzerine Alman milliler ve teknik direktör Joachim Löw’ün eleştiri oklarının hedefi haline geldiğini aktardı.

Alman medyası, elenen Almanya’daki politikacıların milli maçların yurtseverlik ruhuyla kazanılabileceği noktasından hareketle, karşılaşmalardan önce Alman Milli Marşı’nı söylemeyen oyuncuları eleştirmeye başladı. Polonya ve Ukrayna’daki zorlu turnuvadan 4 galibiyet ve 1 de mağlubiyetle dönen milli takımın yıldız oyuncuları, muhafazakar Alman politikacılar tarafından “milli ruhla oynamadıkları için İtalya’ya yenilmekle” suçlandı.

Deutsche Welle, Hessen eyaletinin Hristiyan Demokrat Birlik partili başbakanı Volker Bouffier’in, Milli Marş çalınırken susmanın yasaklanmasını isterken, “Nihayetinde kendileri için değil, Milli Takım için oynuyorlar. Milli Marş’ı söylememek yakışık almaz, bunu kendileri akıl etmeliler” dedi.

BECKENBAUER TEPKİLİ

Hristiyan Sosyal Birlik partili Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Hermann da, “Milli Marş çalınırken ağzını açmayan futbolcunun milli formayı giymeyip kulübünün renkleriyle yetinmesini” istedi. “İmparator” olarak tanınan Franz Beckenbauer de Milli Marş söylemekle zafer arasında bağlantı kurarken, Milli Takım Ekip Şefi olduğu 1984 yılında Milli Marş’ı hep birlikte söyleme zorunluluğu getirdiğini, 6 yıl sonra semeresini gördüklerini ve İtalya’da Dünya Şampiyonu olduklarını söyledi.

CEM ÖZDEMİR: “KATILMA MECBURİYETİ YOK”

Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir ise, “Milli Marş’a katılma mecburiyeti diye bir şey yok. Benim için önemli olan, bir daha ne zaman şampiyon olacağımız. Kimin söylediği, kimin söylemediği değil” dedi.

Final maçında İspanya’ya 4-0 yenilen İtalya’nın kalecisi Gianluigi Buffon’un, finalden önce bütün takım arkadaşlarıyla birlikte kalpten ve coşkulu bir şekilde İtalyan Milli Marşı’nı söylemesine rağmen sonucun hezimet olduğu, 2008-2012 yılları arasında 3 şampiyonluk kazanarak adını futbol tarihine altın harflerle yazdıran İspanya Milli Takımı’nda ise güftesi olmadığı için Milli Marş sırasında kimsenin ağzını açmadığı hatırlatıldı.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI