Mesleklerini Duyunca Şoke Olacaksınız

3620538 62340945 - Mesleklerini Duyunca Şoke OlacaksınızDev derbi sonrası gözaltına alınanların gerçek mesleklerini öğrenince şoke olacaksınız!
Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda maç sonrasında yaşanan olaylar dolayısıyla Asayiş Şube Müdürlüğü’nde gözaltına alınanların sorgusu sürüyor. Cumhuriyet Savcılığı’ndan bir gün daha gözetim izni alınan zanlıların meslek grupları ise şaşırtıcı.

POLİSE TAŞ ATAN ÖĞRETMEN, GASPÇI CEO!

Gözaltına alınanlar arasında Azerbaycan uyruklu bir doktorun da bulunduğu, özel bir okulda öğretmenlik yapan bir kişinin de polise taş atmak suçlamasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

İngiltere’de bir finans şirketinde üst düzey yönetici olarak çalışan bir kişinin de Gasp Büro Amirliğindeki sorgusunun devam ettiği bildirildi. Gözaltına alınan diğer meslek grupları arasında; makine mühendisi, emlakçılar, hukuk bürosu çalışanları ve şirket yöneticileri de var.

BUNLAR DA ‘SABIKALILAR’

Gözaltına alınan kişiler arasındaki 1 kişi hakkında ‘polis araması’ bulunduğu öğrenilirken bir çoğunun da uyuşturucu, hırsızlık, kaçakçılık, darp gibi suçlardan sabıkaları bulunduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınlardan 15’nin, saha içi olaylar sırasında, geri kalanın ise stadyum dışında yaşananlar sırasında yakalandıkları öğrenildi. Öte yandan olaylar sırasında 44 polisin yaralandığı belirtildi.

ÖZEL EKİP KURULDU

Öte yandan olay sırasında çekilen görüntüleri incelemek için özel bir ekip oluşturuldu. Bu ekip, yayıncı kuruluştan gelen ve olay yeri inceleme ekipleri tarafından çekilen görüntüleri büyük bir titizlikle inceleyerek olaylara karışan kişilerin kimliklerini tespit etmeye çalışıyor.

POLİS, AMBULANS, İTFAİYE VE İGDAŞ ARAÇLARINI TAHRİP ETMİŞLER

Çıkan olaylarda 14 polis aracı tahrip edilirken 5 ambulans, 2 itfaiye, 2 İGDAŞ aracı da zarar gördü. Çevredeki tren istasyonlarındaki 125 camın da göstericiler tarafından kırıldığı, 3 vatandaşa ait otomobilin de tahrip edildiği belirtildi.

Zanlıların, yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Galatasaray-Fenerbahçe kupa maçı sonrası çıkan olayların İETT’ye olan zararının 1 milyon 366 bin 500 TL olduğu açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, maç sonrası çıkan olaylarda çok sayıda İETT otobüsü ve durağı hasar gördü. İlk tespitlere göre, çeşitli semtlerde 125 durağın camları kırıldı, 14 durağın tamamı tahrip edilirken toplam 139 İETT durağı hasar gördü.

Metrobüs hattında hizmet veren 68 metrobüsün camları kırıldı, koltuk ve kaportalarında hasar meydana geldi.

Metrobüs hattı dışında çalışan 17 İETT otobüsü ile birlikte 85 otobüs hasar gördü. Otobüslerde yaklaşık 250 adet cam kırığı, 10 araçta koltuk tahribatı, ayna, far, kaporta ve boya hasarları tespit edildi.

85 otobüsü malzeme+işçilik giderleri ile birlikte hasarı 478.500 TL, 139 durağın tahrip edilmesinin hasar bedeli 46.500 TL, servise çıkamayan araçların 3 günlük işletme kaybı 841.500 TL ve toplamda zararın 1 milyon 366 bin 500 TL olduğu bildirildi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI