Mehmet Ali Erbil’e Şok Ceza

yaptigi gaf pahaliya patladi 3579721 o - Mehmet Ali Erbil'e Şok CezaMehmet Ali Erbil’e Şok Ceza
İki yıl önce bir izleyiciye canlı yayında, “Onlar mum söndü mü oynuyorlar?” diyen, Mehmet Ali Erbil’e ceza geldi.
Şovmen Mehmet Ali Erbil’in en son sunduğu Çarkıfelek adlı programda sarfettiği bir cümle başına dert oldu.

6 Ekim 2010 tarihinde Erzincan’dan canlı yayınla bağlanan F.A. ve Z.A.’ya söylediği “Onlar mum söndü mü oynuyorlar? Ne yapıyorlar?” sözü üzerine Avukat Özer Özdil aracılığıyla Erzincan 2’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Erbil hakkında tazminat davası açmıştı.

AİLENİN 2 FERDİNE ÖDEYECEK

Özdil dava dilekçesinde, müvekillerinin ağır hakarete maruz kaldığını, insanların dil, din, ırk, mezhep ve benzeri nedenlerden dolayı aşağılanamayacağını belirterek, F.A. ve Z.A.’ya 50’şer bin TL tazminat verilmesini talep etmişti.

Mahkeme Hakimi Muharrem Yiğittürk, bir yıl süren davanın sonunda, Mehmet Ali Erbil’in F.A. ile Z.A.’ya faizleriyle birlikte 7500’er TL tazminat ödemesine karar verdi.

“SÖZLER ALEVİLERE DEĞİL”

Yiğittürk, gerekçeli kararında özetle şunları söyledi: “‘Mum söndü oynamak’ cümlesinin Alevi mezhebine mensup kişilere yönelik olarak hakaret olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Mehmet Ali Erbil de program sonunda ‘Sanırım yanlış anlaşılma olmuş efendim, arkadaşlarımız ışık söndürmüşler orada, mum söndü demişiz’ sözlerini sarf etmiştir. Ne var ki bu sözler, tüm Alevi vatandaşlara değil, yayına bağlanan kişilere söylenmiştir.”

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir