Madde bağımlılığından kurtulanlara ücretsiz Umre ziyareti

Gebze Müftülüğü çok konuşulacak 4 sosyal sorumluluk projesi için düğmeye bastı. Madde bağımlılığından kurtulan geçler ve geçlere destek olan imamlar ücretsiz olarak Umre’ye gönderilecek.

Gebze Müftülüğü tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi çok konuşulacak. ‘Tut Elimden Sosyal Din Projesi’ projesi ile madde bağımlılığından kurtulan geçler ve bu yolda gençlere yardımcı olan imamlar Umre’ye ücretsiz gönderilecek.

NTV’nin haberine göre, Gebze Müftüsü Şükrü Balkan, düzenlediği basın toplantısında, bütün camiler ve Kur’an kurslarındaki din görevlileriyle birlikte büyük bir ekip ve aile olarak sosyal bir din hizmeti sunmanın gayreti içinde olduklarını söyledi. Bu kapsamda Gebze Müftülüğü olarak ”Kimse mahrum kalmasın” ilkesiyle 4 proje hazırladıklarını ifade ederek, birinci projelerinin madde bağımlılarına yönelik olduğunu dile getirdi.

Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gebze Emniyet Müdürlüğü’nün destekleriyle belirlenen 22 kişinin, iki yıllık proje çerçevesinde tedavi görmesini hedeflediklerini belirten Balkan, ”Bir kişinin tedavi süreci olan 25 bin lira ücreti esnaf ve iş adamları ile sponsorların katkılarıyla temin edilecek. 3 genç, yıl içinde 28 gün hastanede tedavi görecek. Bir yıl boyunca, rehabilitasyon sürecinde, mahallesindeki imamlar tarafından takip altına alınacak” dedi.

İKİNCİ PROJE
İşitme engellilere yönelik projede, geçen yıl 25 işitme engelli kadına din eğitimi verildi.

ÜÇÜNCÜ PROJE
Roman vatandaşların bulunduğu mahallelerde muhtar ve imamlarla birlikte kahvehane sohbetleri… Romanlar Derneği’nden 13 yaş olan evlilik yaşının 18’e çıkartılması istendi.

DÖRDÜNCÜ PROJE
Yatağa bağımlı yaşayan hastalara yönelik Fatih Devlet Hastanesi ile ortak çalışmada, biri kadın iki din görevlisi hastanelerde ve evlerde yatağa bağımlı yaşayan hastalara moral ziyaretleri yapacak.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI