Liseliler okullara kilitlendi!

“Tatmin olmadık, hapsolduk”

YGS’de şifre skandalını ÖSYM Başkanı Ali Demir’in kabul etmesinin ardından liseli gençlik, İstanbul’da sokaklara döküldü.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız Habertürk’e, “Öğrenciler demokratik hakkını kullanıyor. Disiplin cezası yok” dese de yüzlerce lise son sınıf öğrencisinin eyleme katılmaması için okulların kapıları kilitlendi.

Yüzlerce öğrenci kilit altında eyleme gönderilmezken, 5 bini aşkın genç de İstanbul’da Galatasaray Lisesi önünde buluşup Taksim’e yürüdü. Sanatçıların, öğretmenlerin ve üniversite öğretim üyeleri ile sendikaların da liselilerin yanında yer aldığı eyleme, yol kenarına dizilen vatandaşlar da, ‘Bravo gençler’ diye bağırıp alkışlayarak destek verdiği görüldü.

Galatasaray Lisesi öğrencilerinin binadan çıkışı engellenirken, çıkan arbedede okulun çıkış kapısı kırıldı.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI