Link değişimi nedir, nasıl yapılır, nelere dikkat edilmedlidir ?

Link değişimi nedir?

Link değişimi iki sitenin birbirine karşılıklı olarak link vermesidir. Bu sayede bir site sizin sitenizi önermiş olur. Ne kadar çok sitede linkiniz olursa google ve diğer arama motorlarında o kadar üst sırada olursunuz. Fakat link değişiminin riskleri vardır. Google bir anda haksız yükselişinizi farkederse size dur der. Bu da sayfalarda geriye düşmenize hatta banlanmanıza bile sebep olabilir.

Link değişimi yaparken nelere dikkat edilmelidir ?

Link değişimi yaparken çapraz değişm yapmaya özen gösterebilirsiniz. Bu değişimleri google anlamadığından risk taşımaz. Çapraz link değişimi şudur; Siz karşı tarafın A sitesini B sitesine ekliyorsunuz, o da sizin C sitenizi A sitesine ekliyor. Bu sayede yakalanmamış oluyorsunuz.

Link değişiminin daha fazla yaraması için pageranklı sitelere özen gösterilir genelde. Fakat pagerank kadar sitenin güncel olması, az link çıkışlı olması ve özgün içerikli olmasıda önemlidir.

Kendi alanınızdaki sitelerle değişim yapmaya özen gösterin. Sohbet sitesi iseniz sohbet siteleri ile, forum sitesi iseniz forum siteleri ile değişim yapmanız daha faydalıdır.

Pagerank nedir? tıkla

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir