‘LİBERALLER BİZİ PKK’YA HEDEF GÖSTERİYOR’

Kürt aydın ve yazar Orhan Miroğlu, “Andınçlanıyoruz. Hem de PKK’ya andıçla­tıyorlar. Hem hedef yapıyor hem de baskı uyguluyorlar.” dedi.
Kürt aydın ve yazar Orhan Miroğlu, medyanın, özellikle de bazı liberal yazarların PKK’ya tolerans tanı­dığını söyledi. PKK’nın ise bundan çok iyi yararlandığını dile getiren Miroğlu, “Şemdinli’de yaşananları farklı yansıtmak PKK’ya hizmet etmektir” dedi. Şu anda liberaller ve ulusalcılar ile PKK’nın çıkarlarının örtüştüğüne dikkat çeken Miroğlu, adam öldürmenin Türkiye’de bir tek grubun tekelinde olduğunu, onun da PKK olduğunu ifade etti.

“PKK HEM KÜRTLERE HEM DE TÜRKLERE ZARAR VERİYOR”

Kanal 5’te yayınlanan ‘Son Gündem’ progra­mına katılan Kürt aydın ve yazar Orhan Mi­roğlu, terör örgütü PKK’nın izlediği yolu eleş­tirdi. Geçmişte eleştirdiği devletin baskıcı po­litikalarının şimdi geride kaldığını ifade eden Miroğlu, Kürtlerin haklarını silah ile bastır­mak isteyen devletin bulunmadığına dikkat çekti. Artık Kürtlerin silahlı mücadelesinin meşru olmadığını vurgulayan Miroğlu, “PKK’nın silahlı stratejisi hem Kürtlere hem de Türklere zarar veriyor. Bugün PKK’nın dı­şında aydınları hedef alacak marjinal bir ya­pı, çete, Ergenokvari örgütlenme kalmadı. Adam öldürme Türkiye’de bir tek grubun te­kelindedir. O da PKK’dır. Dağa insan kaçır­mak, polisin arkasına yaklaşıp kafasına sıkmak, imam infaz etmek, köylüleri öldürmek bir tek PKK’da var” dedi.

“BİZİM DE Mİ KANDİL’E ÇIKMAMIZ GEREKİYOR?”

Medyanın, özellikle de bazı liberal yazarların PKK’ya tolerans tanıdığını belirten Miroğlu, PKK’nın ise bundan çok iyi yararlandığını söyledi. “Şemdinli’de yaşananları farklı yansıtmak PKK’ya hizmet etmek­tir” diyen Miroğlu, “Liberal yazarlar son süreçte hatta Suriye’de PYD dışındaki hiçbir Kürt yapıyı gör­meyerek PKK propagandası bile yapıyor. Gerçekleri görmezden geliyorlar. 15-16 Kürt partisi yok sayı­lıyor. Özgür Suriye ordusunda bulunan Kürtler bile hedef alınıyor. Bunlara itiraz ettiğimizde andınçlan­dıklarını iddia ediyorlar. Oysa biz bunları dile getirdiğimizde andınçlanıyoruz. Hem de PKK’ya andıçla­tıyorlar. Hem hedef yapıyor hem de baskı uyguluyorlar. Kuzey Irak’ta, Suriye’de muhalif Kürtlerin ba­şına gelenler ortada. Bizlerin medya tarafından hedef alınması sorgulanmalıdır. Aynı kalemler, akade­misyenler bazı programlarda, panellerde elinde silah olanları eleştiremedi. Panellerde şiddet politika­larına hiç değinilmedi. PKK’nın strateji gündeme getirilmedi. Aynı şekilde askerlerin benimsemediği­miz politikalarını yerden yere vuranlar Kürt silahlı örgütünü vesayetini neden konuşmuyorlar. Ne ya­ni bizim de mi Kandile çıkmamız gerekiyor?” diye konuştu.

“ÖCALAN’A ÇİLLER’İ ÖLDÜRME TEKLİFİNİ KİM GÖTÜRDÜ?”

Bazı çevrelerin muhalif Kürtleri ‘devletin Kürdü’ olarak nitelediklerini hatırlatan Miroğlu, şöyle devam etti: “Kim devletin kürdü kim değil aslında belli. Geçmişte bazı karakolların basılmasına, facialara, katli­amlara baktığımız zaman işbirlikleri görebiliriz. Türkiye henüz konuşmadı. Demokratikleşme süreci umarım Fırat’ın ötesindeki sayfanın açılmasına da sebep olurda Türkiye bunları konuşmaya fırsat bu­lur. Köylerin yakılması, boşaltılması, faili meçhul cinayetler üç-beş kişinin işi değil. Bir derin ilişki so­nucunda bunlar gerçekleşti. İnsanlığa karşı işlenen suçlar var.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI