Levent Kırca’dan Başörtülülere Hakaret!

Nereye gidiyoruz? Nereye götürülüyoruz? Farkında olmanız için daha neyi bekliyorsunuz?.. Danıştay’ın avukatlara başörtü kararı, Kırca’yı telaşlandırdı…
İşçi Partisi’nden siyasete giren ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmenliğine getirilen Levent Kırca, Aydınlık’taki köşesinde, Danıştay’ın avukatlara başörtüsü serbestisi kararıyla ilgili yasayı eleştirdi.

Yazısında başörtülü kadınlara ağır hakaretlerde de bulunan Kırca ayrıca, “Sıkma başlılar da mahkeme salonlarına girdi.” ifadesi ile başlayıp, “Bu örtünmeler politik simgedir.”le devam ettiği yorumunda “Kuran’da başörtülecek, saç görünmeyecek diye birşey yok!” fetvasında bulundu ve klasik ‘Tehlikenin farkında mısınız?’ modunda bitirdi.

İşte Kırca’nın yazısının ilgili bölümü:

Sıkma başlı kadınlarımız

AKP’nin yargıyı ele geçirmesinden az sonra, sıkma başlılar da mahkeme salonlarına girdi. Yani hanım avukatlar duruşmalarda müvekkillerini başları iki kere örtük olduğu halde savunacaklar.

Neden iki örtü? Saç tellerini erkeklere göstermemek için. Gösterirlerse ne olur? Erkek günaha girer. Bu nedenle önce başlarını bağlıyor, bağladıktan sonra kıyısından köşesinden hala bir saç kılı görünmesin diye bir de bandaj takıyorlar. Böylece saçları, erkekleri tahrik etmiyor. Peki vücutlarının bütün kıvrımlarını belli eden o giysilere ne demeli? Yüzlerindeki boyalara, göz makyajlarına, takma kirpiklerine, estetikli ve botokslu yüzlerine ne diyeceğiz? Olduk olmadık yerlerde dansözlere taş çıkarırcasına göbek atmaları erkeklerin başını döndürmüyor mu?

Onlar da çok iyi biliyorlar ki bu örtünmeler politik simgedir. AKP’ye hoş görünmedir.

Dinimizin kitabı “Kuran-ı Kerim’i” kaç kişi okudu acaba? Kuran’da başörtülecek, saç görünmeyecek diye birşey yok! Binbeşyüzyıl önce bütünüyle çıplak gezen, göğüsleri açık bir şekilde dolaşan Arap kadınlarına “Kuran-ı Kerim” edep yerlerinizi örtün demiş. Hiçbir şeyi okumayanlar bari hiç olmazsa dinimizin kitabı “Kuran-ı” okuyuverin bir zahmet.

Ey uyuyanlar!
Uykuda gezenler!
Nereye gidiyoruz?
Nereye götürülüyoruz?
Farkında olmanız için daha neyi bekliyorsunuz?

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI