KÜRT ERGENEKONUNUN ÜSTÜNE GİDİLMEDİ

Taraf’tan ayrılan Orhan Miroğlu, Ergenekon’la mücadelenin Kürt ayağının eksik kaldığını, Kürt Ergenekonun üstüne gidilmediğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Taraf Gazetesi’nden yazısının yayınlanmaması nedeniyle yollarını ayıran Orhan Miroğlu, “Kürt Ergenekonu” hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Orhan Miroğlu, Habertürk’te Balçiçek İlter’in sunduğu “Söz Sende” programında gündemi değerlendirdi.

BDP-PKK kucaklaşmasının Karayılan’dan habersiz olamayacağını söyleyen Orhan Miroğlu, PKK’nın Kürtlere psikoloji harp yaptığını, Ergenekon’la mücadelenin Kürt ayağının eksik bırakıldığını söyledi.

Programda Balçiçek İlter’in “Kürt Ergenekonu yoktur” diye mesajlar geldiğini söylemesi üzerine Miroğlu PKK-Ergenekon ilişkisini deşifre eden açıklamalar yaptı.

İşte Miroğlu’nun PKK-Ergenekon ilişkisini deşifre ettiği açıklamaları;

“Kürt Ergenekonu yok da kim işledi bu 15 bin faili meçhul cinayeti. Kim yaktı o köyleri? O köyler yakıldığı aşamada şimdi Ergenekon davasında yargılananlar kimler? Bu faili meçhuller Kürt tarafında da işbirliği olmasa olabilir mi? Kim bana izah edebilir 30 yıl sürmüş bir savaşın bir mutabakat olmadan sürdürülebileceğine… Kim beni inandırabilir? Hiç kimse beni inandıramaz. Türkiye Ergenekon süreci ile birlikte Ergenekon’la mücadele ederken ve Türk halkı bunu desteklerken aynı şeyi o Kürt coğrafyasında yaşamadık. Jitem davasında 3-5 tane samimi itirafçı var. Tetiği çekenler var…

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI