“Kur’an’ın sesini severdi”

628637 detay - "Kur'an'ın sesini severdi"Ülkü Adatepe: “Atatürk’e dinsiz diyenler, onu yanlış tanıyorlar”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanlığı tarafından anneler günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programa katılan Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Atatürk’ü dinsiz olarak bilenlerin yanlış tanıdıklarını söyledi.

Şato Restaurantta düzenlenen programa, CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri, Ülkü Adatepe, CHP Gaziantep milletvekili adayları ile çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Peri, salonda kadından çok erkeği gördüğünü söyleyerek”Analarla, bacılarla yola çıktık. Biz 12 Haziran’ı seferberlik ilan edelim diye yola çıktık. Anneler gününde annelerimiz yoktur. Kim var, sen, ben, bizim oğlan, hani böyle mi yapacaktık biz bunu? Gaziantep’te 1 milyon seçmen var. bunun 500 bini kadın ve bir kadın isterse erkeğine ve oğluna istediği partiye oy verdirir. Ama salona bir girdim. Analar yok, bacılar yok, kızlar yok, karılar yok, peki niye geldik” dedi.

CHP Gaziantep Milletvekili Adayı Cennet Süzer, anneler gününü kutlayarak, “Cennet annelerin ayakları altında serilidir. Ve onları bu mutlu günlerinde tüm içtenlikle anıyoruz” diye konuştu.

Ülkü Adatepe ise, “Atatürk’ün kütüğü burada onun için Gaziantep’e 10 sene evvel gelmiştim. Bu 2. gelişim. Bütün annelerin gününü kutluyorum. Okullara giderek Atatürk’ü anlatıyorum. Onun insan yönünü anlatıyorum. Ben 6 buçuk yaşına kadar Atatürk ile birlikteydim bir saniye bile yanından ayrılmadım. Onun ne kadar hassas olduğunu biliyorum. Dünyada Atatürk kadar milletini seven bir devlet adamı gelmemiştir. Her şeyi devleti ve milleti için yapmıştır. Hiçbir zaman kendi canını düşünmedi. Atatürk yalan ve kendinizi beğenmeyin diyerek bizlere nasihat verirdi. Bizi siyasetten uzak tuttu. Bizlerin yanlış yola sapmasını engellemek içindi. Benim vazifem ise onu anlatmak. Atatürk’e dinsiz diyorlar. Onun dinsiz olmadığını Atatürk’ün son derece dinini seven, Kur’an’ın sesini seven ve annemin namazını bile takip eden birisiydi. Bu yüzden Atatürk’ü çok yanlış tanıyorlar” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından devam eden program partililer ile Ülkü Adatepe’nin, birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

IHA

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI