Köylerinde Hazır Su Satılmayan Öğrenciler Kapak Topladı

Malatya’daki köylerinde pet şişeyle su satılmayan ilköğretim öğrencileri, pikniğe gelen ailelerin attığı kapakları toplayarak engellilere destek oldu.
Malatya’daki köylerinde pet şişeyle su satılmayan ilköğretim öğrencileri, pikniğe gelen ailelerin attığı kapakları toplayarak engellilere destek oldu.

Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi ve Gençlik Meclisi iş birliğinde engelliler için başlatılan “Bir Kapak Bin Özgürlük” kampanyasına, Yeşilyurt ilçesine bağlı Porga köyündeki Şehit Şükrü Ulutaş İlköğretim Okulu öğrencileri de katıldı. Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz ve beraberindeki üyeler, köylerinde hazır su satılmamasına rağmen pikniğe giden ailelerin attıkları pet şişe kapaklarını toplayan öğrenciler adına, kampanyaya destek olan Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim

Müdürlüğüne bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz, “Bir Kapak Bin Özgürlük” kampanyası ile amaçlarının toplumdaki tüm vatandaşların duyarlılığını ön plana çıkarmak olduğunu, aynı zamanda engellilerin sosyal hayata katılımlarının sağlanmasına gayret ettiklerini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldırım ise, okulların sosyal sorumluluğunu geliştirmek adına oluşturulan bu kampanyaya destek vermeleri nedeniyle ilgili öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Yıldırım, toplumda sosyal dayanışma örneği sergileyen bu tür projelere destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Yeşilyurt İlçesi Şehit Şükrü Ulutaş İlköğretim Okulu öğretmeni Nur Senem Sarıdoğan da köylerinde hazır su satılmamasına rağmen pikniğe gelen ailelerin attıkları su şişelerinin kapaklarını toplayarak kampanyaya destek olan öğrencilerini kutladığını söyledi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir