Kosgeb Kayıt Şartları ve Kobi Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

100.000 KOBİ kredi faiz desteği Bu desteğin amacı ve kapsamı kobi’lerimizin yeni teknoloji kullanımı, yeni iş yerine taşınma, işlerini büyütme, yeni yatırım, ham madde alımı, üretim ve pazarlama, eğitim ve danışmanlık, yurt dışı pazarlara açılım ve geliştirme, ihracatın finansmanı ve münferit projelerinin finansmanı amacı ile verilmektedir.
Bu destekten beklenen yararlar
Bu destekten kimler yararlanabilir?
KOSGEB veri tabanına kayıtlı kobi’ler
Destek oranı ve üst limiti nedir?

Önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı açıklamalar gelecek ve bizde konuyu daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Bildiğiniz üzere sayın sanayi bakanı Zafer Çağlayan yeni bir destek kredisi açıklamıştı. aldığımız haberlere göre krediye önem çok büyük firmaların bu krediye katılımı çok fazla. KOSGEB de son 2 sene kredi kullananlar yararlanayamıyacağını açıklamıştı. Bir nevi daha önceki krediden faydalanmayanlara gönül alma kredisi gibi olacak. Haziran başında açılacak olan kredi den 100 bin iş yeri sahibi yararlanacak. Bu arada KOSGEB’e katılımlar hızla devam etmekdedir.
2011-2013 KOBİ Stratejisi ve Eylem Planı’nı açıklandı.
24.05.2011 Salı Günü Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, bu yılın ikinci yarısında 100 bin işletmelik yeni bir kredi paketi daha açacaklarını belirterek, ”Bunda da 50 bin liralık kredi üst limiti olacak ve geçen seferki desteklerden yararlanmayan işletmeler bu destekten yararlanacaklar” dedi.

KOSGEB VERİTABANINA NASIL KAYIT OLUNUR?

Destek alabilmek için, öncelikle işletmenize ait genel bilgileri veritabanımıza kaydetmelisiniz. Bunun için www.kosgeb.gov.tr adresinden E-KOBİbölümündeki “KOSGEB’e ilk Kayıt” linkine tıklamalısınız. Karşınıza gelen formu doldurarak, bundan sonraki bütün aşamalarda kullanacağınız İşletmenize ait KOSGEB E-KOBİ Kullanıcı Adı ve Şifresini alacaksınız.

Kullanıcı Adı ve Şifrenizi daha sonraki aşamalarda sorunla karşılaşmamak için unutmamanız önemlidir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI