Köprüden Böyle Kaçak Geçiyordu

İstanbul’da özel bir düzenekle köprüden para ödemeden geçen sürücü yakayı ele verdi.

Haber: Köprüden Böyle Kaçak Geçiyordu

Boğaz köprülerinden geçiş ücreti ödememek için aracına monte ettirdiği düzenekle OGS gişelerinden kaçak geçen sürücü, trafik ekipleri tarafından yakalandı.

Gişeden geçiş sırasında uzaktan kumanda ile aracın plakasını kapatarak kaçak geçiş yapan sürücünün defalarca kaçak geçiş yaptığı tespit edildi.

Daha önce ehliyetine el konulan sürücüye ehliyetsiz araç kullanmak ve dolandırıcılıktan işlem yapılacağı bildirildi.

PEKİ OLDU DA SİZ DE KÖPRÜ GİŞELERİNDEN KAÇAK GEÇTİNİZ NE OLACAK?

Boğaziçi KöprÜleri ve Otoyollardan Ücret ödemeden geçiş yapan araç sahiplerinden; 31.07.2004 tarih ve 25539 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5225 no’lu Kanunun 50.maddesi gereği Ücretsiz geçiş yaptığı andaki fiyatın yaklaşık 10(on) katı idari para cezası kesilmektedir.

ödenmesi gerekli olan miktar, aracın sınıfına karşılık değişen standart geçiş ücreti ve 10 kat idari para cezası ile birlikte 11 kata denk gelmektedir.

Otoyollarda(kapalı sistem) geçiş yapılan istasyona en uzak mesafede bulunan istasyon ücreti esas alınarak aracın sınıfına karşılık düşen ücretin 11 katıdır.

01/06/2005 tarihli Kabahatler Kanununa göre; peşin ödeme yapılması durumunda geçiş ücreti hariç,10 kat ceza üzerinden 1/4 indirim hakkınız bulunmaktadır.

Daha sonra borcunuzu da postanedeki otoban ve köprü işletmelerinin hesabına yatırmanız gerekiyor. Daha detaylı bilgiye Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sitesinden de ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI